Изпитвате ли удоволствие от кърменето?

  • 1 848
  • 50
  •   1
Отговори

Анкета

Изпитвате ли удоволствие от кърменето?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 08 яну 2007, 01:37

  • Мнения: 2 039
Интересно ми е как се чувствате вие,кърмещи майчета!На мен лично в началото ми беше трудничко и съм се отчайвала,но сега твърдо мога да кажа,че изпитвам истинско удоволствие от кърменето,направо пристрастяване(чак не мога да повярвам,защото преди 3 месеца ми тежеше  Embarassed) Ами,вие сте  Hug!!!

# 1
  • Мнения: 4 242
Сложи и отговор "понякога да, понякога не" за дългокърмещите Mr. Green
По принцип изпитвам да, с нищо не мога да сравня гушнатото притихнало до мен телце, погледа нежен и благодарен, малките галещи ръчици...
понякога обаче е чудо, я ще ме охапе, или дръпне, или буквално увисне на цицата и аз пищя от болка, зависи дали суче кротко или минавайки "захлебва" само, тогава няма нежност а по скоро диващина Joy

# 2
  • Мнения: 2 019
да докато кърмех ми беше много хубаво да гледам синът ми как папка Heart Eyes

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зависи за какъв тип удоволствие говорим Laughing Физическо не изпитвам - много е голяма вече и умира да ме тормози по всякакъв начин Close Но пък моментите са безценни - да успееш да го гушнеш малко това шило, дето не се спира, да се кротне или да спре да плаче, да се отпусне и да заспи в ръцете ти... Heart Eyes В такъв аспект ми носи огромно удоволствие Heart Eyes

# 4
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Много ми е хубаво, ама много шава вече  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 309
Изпитвам удоволствие, но примесен със страх дали няма пак да ме ухапе с двете си зъбета, като цяло обаче ми е много приятно -  духовната близост, сякаш все още сме свързани както като бях бременна, странно е не мога да ти го опиша, изпитвам нужда да кърмя детето си,  това е някакъв инстинкт по - силен от мен.

# 6
  • Мнения: 5 401
И на мен началото ми беше много трудно и на моменти отчайващо, но възприемах тези моменти като етап, който ще преодолеем и двамата. Постепенно всяко кърмене ми носеше все по-голямо удоволствие и невероятна наслада - допира на ръчичките му, жадното търсене на зърното, усмивката му след кърмене. Гласувах "пристрастена".

Малко офф, ако позволите! Честно да си призная, и то не за първи път, много трудно се отделям от него даже за 30 мин. Пристрастена съм не само към кърменето, но и към него. Е, ще го преодолея..  Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 432
И двамата сме пристрастени Heart Eyes Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 205
Понякога да, понякога не. Да - всеки път, като се сетя какво би било ако давах АМ (ами аз съм си мързеланка  Mr. Green ). Не - откакто почна да зачестява нощното събуждане за манджа.

# 9
  • Мнения: 1 382
Понякога да, понякога не. Да, в смисъл, че е толкова мило, да знаеш, че в момента има нужда да се сгуши. Не, като ме ръпне със зъбки и не иска да пусне....Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 252
Определено съм от пристрастените. Започнахме трудно, но като му "хванахме цаката" кърменето носи голямо удоволствие и за мен и за бебето.

# 11
  • Мнения: 132
Изпитвам огромно удоволствие, въпреки чисто физическата болка на моменти. Само като си помисляя, че много скоро въобще няма да ми дава да го гушкам вече и.....това кърмене ми осигурява едни безценни моменти!!!

# 12
  • Мнения: 3 760
Понякога да, понякога не. Но по-често да  Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 1 067
Определено "ДА"!

Много обичам да гушакма малката и да я гледам как папка... Кърмим се едва от месец и половина, надявам се да успеем да се кърмим и мнооооого повече, защото наистина е удоволствие!!!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Само да кажа на пристрастените, че някъде след първата година минава  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт