Десенсебилизация при алергии???

  • 12 588
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Някой правил ли е десенсибилизация при алергии?? Интересувам се къде точно и към кого да се обърна- разрбах че се пхрави в Александровска б.ца в микробиологията???

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Др.Мустаков ги прави и в Александровска б-ца и в частния си кабинет на петте кьошета

# 2
  • Мнения: 2 531
Къде да го намеря- моля за координати, как се записва час, тъй като не съм от С-я???

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
veni-b
Цитат
Някой правил ли е десенсибилизация при алергии?? 

- Аз съм правил,  и те съветвам НИКОГА да не правиш подобна глупост!  Peace

# 4
  • Мнения: 907
Аз също съм правила като дете при Мустаков. А защо да е глупост?

# 5
  • Мнения: 747
Вени, към какво имаш алергия?

- Аз съм правил,  и те съветвам НИКОГА да не правиш подобна глупост!  Peace
Kажи нещо по-подробно?
С интерес следя темата. Моят мъж има алергия при ухапване от оси и идеята за десенсибилизация изникна в някакъв момент, но мисля, че тъкмо алерголози го отказаха от нея. Един вид- десенсибилизацията е по-рискована в този случай от самата алергия.

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Kажи нещо по-подробно?
- Защото това е като да наливаш бензин в огъня на Автоимунните Заболявания, които съставляват много голям процент, много тежко протичащи са, и най-важното са НЕЛИЧИМИ!
 - и не случайно в т.н. бели страни, подобни експеримен с чуждото Здраве, отдавна са отхвърлени!
 - Дори и да сензибилизираш към един Алерген, ще станеш Алергичен към Стотици други, вкл. храни, лекарства и т.н...

 - Добре че срещнах Хомеопатията, иначе можеше и да не си пишеме сега тук. Peace

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 16:39 от Aleksander

# 7
  • Мнения: 704
 - Дори и да сензибилизираш към един Алерген, ще станеш Алергичен към Стотици други, вкл. храни, лекарства и т.н...


А прилагането на т.нар. Анаста за "лечение" на сенна хрема? - става въпрос за възрастен /не за детенце/.

# 8
  • Мнения: 907
- и не случайно в т.н. бели страни, подобни експеримен с чуждото Здраве, отдавна са отхвърлени!

Това въобще не е вярно. Живея в бяла страна, мисля, и това е ЕДИНСТВЕНОТО лечение, което се предлага. При 80% от лекуваните има или подобрение или изчезване на алергията. На мен ми изчезна алергията към дърветата след десенсибилизацията при Мустаков и Башева (това е предшественичката му). Тук даже не знам дали са го имали по това време, защото ме гледаха като паднала от луната, като им казах, че съм го правила преди почти 30г. В момента синът ми го минава, ще докладвам ако има подобрение през пролетта. Препоръчват 2г да се прави. При нас е сенна хрема и бронхит. Не отричам хомеопатия и други лечения, но не мога да рискувам да експериментирам докато детето ми получи астма.
Единственото, от което ме е страх и което аз и при 2та пъти десенсибилизация имах е алергичният шок, който получих на високите дози (пред пред последна) и съответно спирах. Трае 10на минути и хич не е приятно, но реших да рискувам. Казват че това е рядко, а се и следи реакцията на детето всеки път.

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
А прилагането на т.нар. Анаста за "лечение" на сенна хрема? - става въпрос за възрастен /не за детенце/.

 - Това направо ще смаже Жизнената му сила.

 - Първо попитайте какво мислят в Инфекциозна болница за тази измислена терапия!...

MegiX
Цитат
Единственото, от което ме е страх и което аз и при 2та пъти десенсибилизация имах е алергичният шок, който получих на високите дози (пред пред последна) и съответно спирах.
- От Анафилактичен шок се умира!

 - Не знам в коя "бяла" държава сте, но в Унгария преди 25 години, когато бях там ми казаха че при тях е отречено като метод, и дори лекарката ми показа пасаж от една тяхна дебела медицинска книга, където подробно пишеше защо и какви последствия следват - Разбиване на имунната система с Тотални Автоимунни реакции и "екстри" от десетки алергии към храни, медикаменти и химикали и т.н....

# 10
  • Мнения: 704
Цитат
А прилагането на т.нар. Анаста за "лечение" на сенна хрема? - става въпрос за възрастен /не за детенце/.

 - Това направо ще смаже Жизнената му сила.

 - Първо попитайте какво мислят в Инфекциозна болница за тази измислена терапия!...

Звучи много обнадеждаващо  Thinking Не мога да коментирам "измислената терапия" - назначавана е от специалист-алерголог...

Да поставя и логичния си въпрос: хомеопатично лечение на сенна хрема /при възрастен/?

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
А прилагането на т.нар. Анаста за "лечение" на сенна хрема?... назначавана е от специалист-алерголог...

 - Незнам какъв специалист ви е препоръчал лечение на сенна хрема с Анаста, но чрез Анаста, д-р Петрова се опитва да "гони" Стафилококи а пък Сенната хрема се причинява от ... Сено, треви...или по-точно от полените им. Peace

 - Макар и много трудно, но единствено досега Хомеопатията може да се похвали със случаи на излекува Алергия.
 - При възрастен е още по-трудно, но си заслужава да се опита, тъй като най-малкото облекчение може да се постигне, при това без вредни "странични ефекти".

# 12
  • Мнения: 704
Цитат
А прилагането на т.нар. Анаста за "лечение" на сенна хрема?... назначавана е от специалист-алерголог...

 - Незнам какъв специалист ви е препоръчал лечение на сенна хрема с Анаста, но чрез Анаста, д-р Петрова се опитва да "гони" Стафилококи а пък Сенната хрема се причинява от ... Сено, треви...или по-точно от полените им. Peace

 - Макар и много трудно, но единствено досега Хомеопатията може да се похвали със случаи на излекува Алергия.
 - При възрастен е още по-трудно, но си заслужава да се опита, тъй като най-малкото облекчение може да се постигне, при това без вредни "странични ефекти".

Благодаря за отговора!

Не бих коментирала /споменала/ името на лекаря - това е знаел - това е предложил като лечение /не е посоченият по-горе/.

Факт е, че няма подобрение /или влошаване/ на състоянието. Това, което ме притеснява е евентуалното развитие  /прогресиране/ на сенната хрема в астма. 

В частност - бих помолила на ЛС за координати, тъй като човекът за който става въпрос пътува често /включително и до София/.  Предполагам хомеопатичното интервю не може да се провежда on-line  Simple Smile

П.С. Прави реакция и към домашен прах - акари.

# 13
  • Мнения: 907
В Швейцария живея и твърдя, че нашата алерголожка е в крак със съвременото развитие на този вид лечение. Е, аз шока 2 пъти го преживях, затова си и под наблюдение до 20 мин. след инжекцията - в случай на нужда ти бият нужното лекарство. Ако не се лекуват алергиите ефективно, шок може да се получи и от лекарство, към което дори не подозираш, че си алергичен, да не говорим пък за пораженията, които оказва астмата върху дробове и сърце. Не знам дали се умира от пристъп, но със сигурност не искам да виждам детето си така както съм виждала астматици да се мъчат. В случая преценяваш кой риск ти се вижда по-малък (има си и статистика за целта) - да умреш от шок (не съм чувала за такъв случай) или да се развие астма.

# 14
  • Мнения: 747
Да разбирам ли, че анафилактичния шок е задължително съпътстващ десенсибилизацията? Ако чрез хомеопатия се избягва този "катарзис", бих я предпочела.

Общи условия

Активация на акаунт