Температура под 36 градуса - хипотермия ли е?

  • 20 947
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета
Внучката ми има температура 35,6 и съм страшно притеснена - не съм чувала за хипотермия без външни причини, както си лежи в креватчето...
Всъщност в момента тя е болна, от два дни е с висока температура и се чудя възможно ли е от Панадол-а да свали толкова Sad
Ако някой от вас знае нещо за подобен случай, моля за инфо!

Забравих  Embarassed
Да ви е честита новата година - бъдете обичани и най-вече ЗДРАВИ !

# 1
  • Мнения: 1 089
Нормалната телесна температура на дъщеря ми варира от 35,3 до 36,2. Моята телесна температура почти винаги е под 36. И при сестра ми е така. Много често и аз съм си задавала този въпрос, така че с интерес ще следя темата. 

# 2
  • Мнения: 5
Здравей, tan
Да, чувала съм, че има хора с такава температура, но при вас тя е нормална Simple Smile
Както е при хората с ниско кръвно Simple Smile
При нас се оказа предозиране с 'Неурофен" - децата водиха внучката в Института по педиатрия.
Та, вместо 5 трябвало да се дава по 2мл Sad Дозировката я определя лекар, който пък си чете фармакопеята, в която пък сигурно пише това, което и на упътването - 5мл  Close Twisted Evil
Сега я затоплят с одеала и се надявам, че ще повиши температурата за няколко часа.
уф, мислех, че колкото съм побеляла покрай болестите на децата, това ще да е - а се оказа, че ще треперя и за внучката  Crazy

# 3
  • Мнения: 6 315
Мисля, че когато се започне процес на оздравяване след заболяване с висока температура може да се наблюдава Т под 36 градуса. Поне така четох наскоро. Ако детето се чувства добре и е жизнено при толкова ниска температура - няма проблем. При Йоан също се получава така. Сега лежахме в болница и в края на лечението температурата му беше нисичка.

# 4
  • Мнения: 5
Мисля, че когато се започне процес на оздравяване след заболяване с висока температура може да се наблюдава Т под 36 градуса. Поне така четох наскоро. Ако детето се чувства добре и е жизнено при толкова ниска температура - няма проблем. При Йоан също се получава така. Сега лежахме в болница и в края на лечението температурата му беше нисичка.
Здравей, Margarita Simple Smile
Жалко, че е трябвало да лежите в болница Sad Колко ниска беше темп. на Йоан ?
А спомняш ли си къде си чела за ниската темп. при оздравяване ? Аз намерих само за хипотермия, която  е под 35 градуса и се причинява от външни фактори.
Днес Майчето е с 36,2  Laughing

# 5
  • Мнения: 512
А ние постоянно си и маме Т под 36 градуса - първоначално си мислехме, че термометърът ни, който е електронен, за да става измерването по-бързо, греши, но си измерихме и ние с таткото температурата и си ни беше в норма - 36,5 примерно. Просто на дечко му е по-нисичка - това трябва ли да ме тревожи?

# 6
  • Мнения: 5 525
И моята дъщеря сваля т до 35,5. Нормалната и т е 36,5, но когато е болна често е с ниска т. Обикновено тялото и изтива и посинява. До сега не съм получила адекватно обяснение от лекар.

# 7
  • Мнения: 1 428
При последното беледуване дъщеря ми свали температурата си от 39.2 на 35.1.И аз се бях изплашила много,защото тя спеше и беше с премръзнали крайници.Явно нурофена,който съм и дала е бил в малко повече от необходимото.На другия ден пак си беше с нормална температура-36.7

# 8
  • Мнения: 95
И на моята дъщеря температурата пада под 36градуса когато е болна.Например отначало вдига над 37 ипосле като дам лекарство пада.Затова давам парацетамол или нещо друго ако темп.стане над 38,и то половината доза за възраста.Никой не ми е обяснил защо се получава така,при по-големите и сестри няма такова нещо.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 11
Здравейте!Преди няколко години синът ми,които тогавабеше на 2г.и 8м.,след преболедувана пневмония и след нея стомашен вирус,смъкна температурата за 2-3 дни от 39,9 до 35.Беше много отпаднал и когато го заведохме пак на лекар(не при личната) ни казаха че ниската температура е признак на понижена имунна система.Спряхме всички лекарста и започнахме лечение с витамини и имунностимулатори.След месец всичко веше нормално.И всичко това беше заради двата силни антибиотика,които му изписа личната лекарка един след друг.НЕСЕ ТРЕВОЖЕТЕ МИСЛЯ,ЧЕ МАЛКО ВИТАМИНИ ЩЕ ОПРАВЯТ ПОЛОЖЕНИЕТО.

# 10
  • Мнения: 982
На мъжа ми температурата е почти винаги под 36 newsm78.Не сме се тревожили от този факт.Може би трябва,обаче,да се консултираме с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт