Какви бисквити при алергия към белтъка на кравето мляко

  • 920
  • 9
  •   1
Отговори
Първо ЧНГ на всички майчета!
Чудя се мога ли да дам някакви бисквити на бебо, тъй като сме с АБКМ. В момента е на 7,5 месеца.

# 1
  • Мнения: 27 524
Можеш, ако не съдържат забранените продукти. Има такива бисквити на Данон, Нестле и Хип, но не знам какви се предлагат в БГ  Thinking

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На Нестле има, само дето им забравих името  ooooh!

# 3
  • Мнения: 468
На "Победа" Пловдив обикновените. А глутен въвела ли си? Коричка хляб /заводски!/ е по - добрия вариант за тази възраст и АБКМ, защото има доста съставки в бисквитките, които биха могли да провокират проблем при едно такова детенце.
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii - тук би могла да получиш много информация.

# 4
  • Мнения: 4 392
ЧНГ и на теб!
Сигурно има такива бисквити, но аз мисля, че бебето няма да изпусне нищо, ако не яде бисквити. Има доста по- подходящи храни за неговата възраст! Peace

# 5
  • Мнения: 3 423
оризови Peace
имало в Била - Хам Лет,се казвали не съм купувала още от тях
в магазините на СВА Коме -на диетичния щанд ,чешки са на фирма Рацио-тези съм ги купувала -малкия се учи да отхапва с тях
успех  bouquet

# 6
Много ти благодаря

# 7
  • Мнения: 4 668
В магазините на ЕНА има отделни щандове с диетични храни - има бисквити , гризини и др.
Аз на моя син му купувам солети от там , защото са без сол примерно ...

# 8
Пробвах да му давам сутрин попара със заводски хляб и Фризопеп, но тъй като въобще ну му хареса, се чудех дали да не пробвам с някакви бисквити, вместо хляб.

# 9
  • Мнения: 4 392
Пробвах да му давам сутрин попара със заводски хляб и Фризопеп, но тъй като въобще ну му хареса, се чудех дали да не пробвам с някакви бисквити, вместо хляб.

За закуска можеш да даваш най- различни каши (по- добре е да ги приготвяш сама, защото готовите имат захар) Аз в началото пасирах всичко. Не знам при вас какво е положението.
Идеи за закуска:
-мляко с ориз (вариш ориза, при нужда пасираш и добавяш предварително приготвеното адаптирано мляко.Разбъркваш добре, да се получи гладка каша)
- зърнени ядки с адаптирано мляко( вариш ядките (овесени, ечемичени, ръжени, пшеничени (има ги в диетичните магазини)и процедираш както при горния случай) Можеш да си направиш и микс от ядки, но като за начало те съветвам да даваш само по един вид няколко дни и да наблюдаваш детето за евентуална алергична реакция, въпреки че си захранила с глутен.)
-просо с АМ
-елда с АМ

Общи условия

Активация на акаунт