Имам подутина над ключицата. От какво може да е?

  • 13 892
  • 6
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
От известно време я напипвам. Мека и безболезнена. Точно до врата над ключицата вляво. майка ми твърди че било нещо като високо поставен бял дроб защото и тя има подобна от години и така са й казали, но мен нещо ме притеснява тази диагноза. От какво може да е?

# 1
  • Мнения: 539
да не е лимфен възел. т.е. не съм сигурна дали правилно разбрах местонахождението.

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
да не е лимфен възел. т.е. не съм сигурна дали правилно разбрах местонахождението.

Не знам там дали има лимфен възел. Но не е възелче а подутина. Все едно е пълно с нещо защото като натисна пръстите ми потъват.

# 3
  • Мнения: 1 428
може да е лимфен възел или киста.Но каквото и да е най-добре е да го види лекар.

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз пак за моята подутина. Ходих при личния лекар и той каза  че може да е подут лимфен възел което било нормално 10-12 дни след прекарана нелекувана вирусна инфекция. Да обаче аз я видях преди повече от 3 седмици и му казах, но той не пожела да ме прати на специалист а ми изписа димекс и нещо друго за нелекуваната инфекция. Та се чудя дали да не ида на платен преглед вместо да чакам. Може ли някой да ми каже на какъв лекар да ида?

# 5
  • Мнения: 158
Та се чудя дали да не ида на платен преглед вместо да чакам. Може ли някой да ми каже на какъв лекар да ида?

Аз от години си ходя при един и същи лекар, когато имам неуточнена диагноза - д-р Тасовски, който сега приема в Биочек само във вторник следобед с предварително записване (номерът на Биочек можеш да вземеш от справки). Страхотен диагностик е, а там имат и много добра лаборатория, така че ще можеш да си направиш и кръвни изследвания, което всеки лекар ще поиска при подут лимфен възел. Успех!

# 6
  • Мнения: 539
мисля, че се ходи при еднокринолог, но не съм съвсем сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт