Непоносимост към лактоза, спирам кърменето

  • 497
  • 2
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
След два месеца и половина разстройство най- накрая установиха, че бебчо има непоносимост към лактоза. Това се случи поетапно, по методите на изключване. Уви, казаха ми че трябва да спра кърменето. От два дни се изцеждам и давам на бебко нисколактозно мляко АЛ 110 на Нестле. Наистина акото му се сгъсти и стана жълто, не зелено и чиста вода както досега. В четвъртък сме при доц. Маринова да ми каже какво следва оттук нататък и да направи последни изследвания.

Много ми е мъчно, не ми се ще да спирам кърменето още повече, че тъкмо ми стана приятно. А и нямам понятие от тази диагноза. Израства ли или не newsm78


# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това е наистина много тъжно Sad Още повече, след като си започнала да се наслаждаваш на кърменето и в добавка към проблема на детето и тази промяна те разстройва.
След като детето въпреки разстройството е наддавало и толкова късно се потвърждава диагнозата, вероятно става въпрос за неща, които ще се подобрят с порастването Grinning Но най-точна информация може да ти даде доц.Маринова (впрочем тя гастроентеролог ли беше или само алерголог - защото това е работа по-скоро за гастро, отколкото за алерголог, особено ако искате наистина да намерите причината, а не просто да закрепвате положението на сляпо с някакви мерки).
Малко най-обща инфо за видовете лактозна непоносимост има тук:
http://www.kellymom.com/babyconcerns/lactose-intolerance.html
Може би е добре да допълня още нещо, защото иначе сигурно ще получиш и отговори, които може да те разстроят - понеже погледнах постингите ти назад Embarassed, с голяма доза сигурност може да се каже, че наистина не става въпрос за неправилна организация на кърмения и за лактозна непоносимост вследствие на кърмачески проблем.
Пожелавам ви най-добрия възможен изход от ситуацията и бързо преодоляване на проблема Grinning

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 17:49 от hedra

# 2
  • Мнения: 2 829
Много е тъжно че така се е получило!
Бързо преодоляване на проблема ти желая и много здраво бебче! Защото това е най-важното, да е живо и здраво детето и да те радва!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт