ПОМОГНЕТЕ: страх от ходене по голяма нужда

  • 3 112
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Дъщеря ни е на година и половина и от известно време изпитва неописуем ужас от ходенето по голяма нужда. Страхува се от напъни и се мъчи да задържи акото, дори след клизма. Страхуваме се, че това много я травмира и ще се отрази върху психическото й развитие. Моля, помогнете!

# 1
  • Мнения: 1 404
И ние имаме подобен проблем.Ния е на две и половина почти и прави така от два месеца,изведнъж започна,без никаква причина според мен.До клизма още не сме стигали,всеки път ака с видимо отвращение,плаче,стиска ми ръцете SadПостоянно обяснявам,че и другите деца така акат,мама и тати също,че ще олекне на коремчето,но все още се страхува.Промених и хранителния режим-никакви готови сладки,бяло брашно и захар,повече зеленчуци и то сурови,плодове,сутрин на гладно по една чаша топла водичка-но това за да не се запече,а на психиката и как да помогна,нямам идея.Ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 22
Благодаря за отговора. Ние също променихме храненето. Давам всяка сутрин дуфалак, дори включих мезим, само и само да не се запича. Давам повече разхлабителни храни, но резултатът е, че когато й се доходи, казва "има ако", хваща се за коремчето, но когато я сложа на гърнето, започва да плаче и иска да стане. Говорих с педиатърка, която каза, че трябва регулярно, по едно и също време от деня всеки ден или през ден да й правим клизма, така че тя след време сама да предпочете самичка да се изака. Не знам...

# 3
  • Мнения: 941
а защо не пробваш да я държиш на тоалетната, моята само там ходи на гърнето не иска и да чуе, но не ще на седалка, иска да я държа, пробвай този вариант, и там и пея песнички  и я мотивирам,
успех

# 4
  • Мнения: 1 220
А защо не пробваш вариант да се изака в гащите!? Като каже , че има ако и кажи да ака!  Аз бих опитала.

# 5
  • Мнения: 22
Не може - страх я е да се напъне Cry

# 6
  • Мнения: 227
А сигурна ли си,че няма проблем с дупето,в смисъл нещо да я боли? Ако наистина няма,то това е период и ще отмине,трудно,с повече търпение и обяснения от твоя страна.Моята кака пък се стряскаше от сътвореното по голяма нужда,като видеше и бягаше...детска им работа!

# 7
  • Мнения: 1 877
Да не би да е изпитала болка ,докато ака и сега да е травмирана психически и затова да не иска да ака?.Но честно казано аз за пръв път чувам за такъв проблем.Стискам палци бързо да отмине това нещо!

# 8
  • Мнения: 1 881
И моето дете имаше същия проблем допреди няколко дни. Всичко започна от там, че имаше запек и беше болезнено. После всичко се оправи, но месеци наред много плачеше, от страх, че ще я боли....Просто се въоръжи с нерви и търпение, ако няма медицински проблем, ще отшуми от само себе си.
А Дуфалака на нас изобщо не помогна. Но въведох железен режим на хранене, само супи и ястия, и месеци наред без солетка, бисквита или други сухи храни.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 580
Oх,познато! CryПрипомни ми доскорошния ни кошмар.Абсолютно същия проблем-започна да се стиска като усети,че може да контролира сама акането-това пък води до запек,съответно-боли-и пак се стиска да не я боли...абе ужас!Ходихме на гастроентеролог,защото нищо разхлабващо не и действаше....изписаха ни едни свещички от чужбина....уж помагаха,но временно..най-помага храненето да е само с разхлабващи храни....Въоръжаваш се с търпение, и с усмивка внушаваш,че не е страшно.Измисляхме игри някакви от сорта на "да видим колко ще е голямо","хайде да будим акото"...каквото се сетиш...И сега от време на време се случва да се запече ,но вече се понася-залисваме се пред телевизора седнала на гърнето и като се загледа и забравя да се задържа и...Ако искаш останаха ми от свещичките-да пробваш...

# 10
  • Мнения: 2 792
 Това е нормална реакция  за дете, което не контролира и не  разбира, все още, тези физиологични нужди.
 Детето е малко спокойно може да върнете памперса и да оставите процедурата по осъзнаване да стане от само себе си или по точно казано когато и дойде времето.
 В случая е важна реакцията на детето, то е явно стресирано. Какви са тези клизми, представете си някой ежедневно да ви дебне кога се изхождате и ако не го правите в предполагаемите от този някой часове, да ви прави клизма  Close.
 Ако ме третираха по този начин и аз щях да имам страх от ходенето по голяма нужда, в случая детето показва, че има проблем, който не подлежи на контрол с лекарства или клизми, просто не е готово за това, което се иска от него.
  Аз бих се съобразила с детето.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз това с клизмата нещо не го възприемам - съвсем ще възприеме акането като нещо ужасно... Naughty
И Калина има същият проблем - стиска се с дни и вече като няма на къде започва да ме кара да я гушкам - аз съответно я водя в тоалетната /тя си върши работата на детска дъска на тоалетната/, започвам да я насърчавам, да й говоря, продължавам да я гушкам и накрая свършва работата, но също плаче и изпада в паника направо. Подозирам, че някой от пътите я е заболяло дупенцето от някое по-твърдо ако и оттам страхът, защото повтаря "дупето боли".
Майка ми я гледа, докато съм на работа и при нея се изхожда веднъж на няколко дена, а сега по празниците си бях в къщи почти 2 седмици и започна да ака през ден. Консултирах се с лекар и той каза, че според него е психосоматично - един вид наказва ме, че я изоставям... Той ме посъветва да започна всяка сутрин, по едно и също време да я слагам да ака и да се опитам да й изградя този навик още перди да е тръгнала на детска градина.
Също се опитвам да въведа по-разхлабващ режим на хранене, за да излезем от този порочен кръг  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 922

 В случая е важна реакцията на детето, то е явно стресирано. Какви са тези клизми, представете си някой ежедневно да ви дебне кога се изхождате и ако не го правите в предполагаемите от този някой часове, да ви прави клизма  Close.
 Ако ме третираха по този начин и аз щях да имам страх от ходенето по голяма нужда, в случая детето показва, че има проблем, който не подлежи на контрол с лекарства или клизми, просто не е готово за това, което се иска от него.


Точно това си помислих да напиша и аз  ooooh!
И какво сте го замъчили това дете на година и половина  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 406
много разхлабващи храни ще ви помогнат! аз давах и Активия, макар , че съм противничка на химията на Данон. Може и то да е помогнало. сега е сезонът на тиквите- няма по- подходящо слабително.

# 14
  • Мнения: 5 622

 В случая е важна реакцията на детето, то е явно стресирано. Какви са тези клизми, представете си някой ежедневно да ви дебне кога се изхождате и ако не го правите в предполагаемите от този някой часове, да ви прави клизма  Close.
 Ако ме третираха по този начин и аз щях да имам страх от ходенето по голяма нужда, в случая детето показва, че има проблем, който не подлежи на контрол с лекарства или клизми, просто не е готово за това, което се иска от него.


Точно това си помислих да напиша и аз  ooooh!
И какво сте го замъчили това дете на година и половина  Rolling Eyes

Абсолютно!

Кифлата е много права. Детето е още малко. КОнтрол над сфинктерите може да се постигне след втората година. Едва тогава децата осъзнават какво става и естествено може да им ся обясни, а и те да разберат...

С тези клизми верно ще му повредите психиката на детето..Егати ужаса  Stop

Общи условия

Активация на акаунт