Кога и как сурвакат децата ви?

  • 7 689
  • 20
  •   1
Отговори
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Под "кога" имам пред вид веднага след като настъпи новата година, още в полунощ или на 1 януари? А под "как"  - какво казват когато сурвакат - някакво стихче например!
Весело посрещане на Новата Година!

# 1
  • Мнения: 4 406
като хукнем да обикаляме роднините по обед сурвака, тъкмо сега учим стихчето, но завързахме спор- дребния упорито твърди, че е "червена ябълка  в гората", а не "червена ябълка в градина"  Joy Joy

# 2
  • Мнения: 11 003
Със сестра ми като малки сурвакахме на 1-ви и 2-ри януари  Sunglasses Стихчето ни беше традиционното "Сурва, сурва година ... житен клас на нива ... червена ябълка в градина ... догодина, до амина"

# 3
  • Мнения: 891
Вече няколко години подред ние с баща и сурвакаме вместо нея.  Embarassed
Всяка година отказва да удря със сурвачката по гърба на когото и да било, защото "щяло да го заболи"  Crazy
и колкото и да се опитвам да и обесня, че това се прави за здраве, тя си знае нейното. Не ! Не и не !  ooooh!
Дано тази година, вече да се престраши.

# 4
  • Мнения: 6 461
На 1 януари със сурвачки  в ръчички .Така Peace
Ние с мажО ги извозваме до бабите , лелите и близки роднини...... Laughing

"Сурва,сурва година ,червена ябълка в градина , живо , здраво ,догодина ,до амина" Mr. Green
(това го казва Тошко.Пламчо още не може да говори ,но добре ще размахва сурвачката....)

# 5
  • София
  • Мнения: 797
  На 1 януари сутринта, стандартното сурвакарско стихче. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 526

СУРВА, СУРВА  ВЕСЕЛА ГОДИНА!

Зелен клас на нива.
Голям грозд на лоза.
Жълт мамул на леса.
Червена ябълка в градина.

Пълна къща с коприна.
Живо, здраво до година!
До година, до амина!


Днес т.е на първи- тати и мама на живо, а другите роднини по телефона ги суровакаме Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Веднага след 12 ч, а на 1-ви отива при бабаите и дядовците. Понеже се притеснява, е поперефразирала и посъкратила сурвакарското стихче - "Сурва, сурва, весела година, до година, до амина, много здраве и щастие". Тази година за първи път поиска да й се дават парички - до сега й се разплащаха в "натура" Laughing

# 8
  • Мнения: 1 520
Ние сурвакахме на Коледа. Тогава бяхме на семейна вечеря.
За казване научихме "Сурва, сурва година, догодина до амина". За тази година толкова, за другата и останалата част.

# 9
  • Мнения: 3 835
Сега ни дойдоха племенниците на гости, и всички ни сурвакаха. Grinning Бяха научили две сурвакарски стихчета. Много е весело. Спомням си, че като бях малка, това ми беше най-любимата част от празника. Laughing

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

СУРВА, СУРВА  ВЕСЕЛА ГОДИНА!

Зелен клас на нива.
Голям грозд на лоза.
Жълт мамул на леса.
Червена ябълка в градина.

Пълна къща с коприна.
Живо, здраво до година!
До година, до амина!


Днес т.е на първи- тати и мама на живо, а другите роднини по телефона ги суровакаме Laughing



Браво, много голямо стихче сте научили!  Laughing

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А днес продължавате ли да сурвакате?  Wink

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като малка много мразех да сурвакам. Не исках да ме гледат самодоволно и след това да чакам да ми дадат пари. Изглеждаше ми глупаво. Детска ми работа. Сега не насилвам малките да го правят. Само ако проявят желание. Вчера сутринта баткото ни сурвака нас с баща му и баба си, не сме ходили да обикаляме по роднини.

# 13
  • Мнения: 2 716
Сурвакаме на 01.01. Стихчетата си ги учат сами - от градината, от книжки... Тази година каката "дръпна" стихче от нета  #Crazy О, времена! На 01 и 02 обикаляме бабите. Сурвачките си ги правим от няколко години сами. Тази за първи път аз не участвах и децата изядоха всичко, което се слага на сурвачката: сушени плодове, фъстъци... нищо не остана. Само пуканки и памук. Аз забравих да им изпека кравайчета от бъднивечерската питка  Embarassed Та действахме с подръчни средства - малката си сложи пластмасовите опаковки от шоколадови яйца  Hug Щом така й харесва.

# 14
  • Мнения: 2 229
На 1ви. Нашето стихче е най-глупаво - Сурва сурва година, весела година, живо здраво догодина, догодина до амина. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт