В 9 г.с., а имам болки, нормално ли е?

  • 2 846
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 424
момичета, здравейте  Simple Smile бременна съм в 9 г.с. и това ,което ме трвожи е , че доста често имам болки ту в областта само на яйчниците , която е по-силна, ту отдясно, където докторът ми обясни, че е малкото съкровище  Thinking
в началото- 5-6 г.с. болките бяха почти постоянно , обостряха се от стоене права, друсане в транспорт и т.н., гинекологът ми изписа Magnerot ( 3 пъти по 2 хап4ета - това е магнезий ) заедно с No spa , откакто ги пия се чувствам по-добре, но пак ми се появяват болки на различни места - сега са ниско долу  newsm78
имате ли представа нормално ли е в началните месеци да е така или може да има нещо опасно #Crazy
благодаря предварително  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 817
При една нормална бременност не трябва нищо да те боли.Аз също имах болки в началото в последствие и леко кървене.Аз пих дуфастон-то е за задържане.Но при теб може би не е толкова сериозно.Мога да ти препоръчам до третия месец много да си почиваш и да не се натоварваш с нищо.
Лека бременност newsm10

# 2
  • Мнения: 817
А ако имаш съмнения отностно компетентноста на твоя лекар се консултираи с друг

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз лично не съм имала такъв пробле, но тук във форума като контактувам с момичетат, достя от тях пиеха Магнерот. Но наистина може да отидеш за всеки случай и на друг лекар. Гледай да не се преуморяваш и да се пазиш. Лека бременост!

# 4
  • Мнения: 11 003
Сега си в период, когато трябва много да се пазиш - избягвай всякакви друсания и сътресения и вдигане на тежко. Гледай да лежиш повече, не е приятно, но трябва Sad И хората около теб да не те ядосват!
Аз пих за задържане Дуфастон, Магнерич и Папаверин до 10 г.с. и после продъжих с Дуфастон до края на 4-тия месец. До края на 3-тия месец от време на време имах болки ниско долу и за тях лекарката ме беше посъветвала да пия Папаверин, но само когато ги има.
Не е задължително да са свързани с проблем - сега матката ти расте и притиска другите органи, разтягат се връзки и сухожилия и т.н.
Надявам се и при теб всичко да е наред  Hug

# 5
  • Мнения: 299
Няма да е лошо да направиш консултация и с друг лекар Hug

# 6
  • Мнения: 3 478
Аз имах болки в началото, които разбрах се водят нормални, защото ги имаше и у други момичета. Нищо не са ми изписвали, но те тука май не практикуват по този начин така или иначе. Незнам дали са същите като при теб, но за по-сигурно наистина би било по-добре да търсиш и друго мнение. Успех и лека бременност.

# 7
  • Мнения: 1 896
Да, и аз на същия етап имах болки на спазми, все едно че ми идва як мензис. Даже преди да разбера че съм бременна, все си мислех че ето в този момент ми идва, и все се чудех как така при пези болки няма нищо.
Като потърсих из нета, навсякъде пише че са нормални тези контракцийки на матката в началото. Тя почва много бързо да се увеличава и затова се мърда и контрахира. Щом и лекарят ти е казал, че всичко е наред, значи няма за какво да се тревожиш.

# 8
 Аз също имах такива болки и загова до третия месец лежах повече, не пътувах с кола и пиех Дуфастон и Но-шпа, защото ми казаха, че това са болки от начеващ аборт, но преминах някак този период и сега си гушкам бебенцето. Късмет и почивката е много важна.  bouquet

# 9
Аз също имах болки в началото,на които не обръщах внимание и в 8гс. прокървих. Слава Богу всичко мина и запазих бремеността си.Съветвам те обаче да отидеш на лекар.А за болката пий ношпа- до1-2 хапчета до 4 пъти дневно!

# 10
  • Мнения: 424
благодаря ви, момичета, явно е нормално тези болки  newsm78утре все пак съм на лекар , защото се тревожа - сега и някакво течение ми се появи  #2gunfireи сега нали страховете ми са 3-но засилени , си представям какви ли не страхотии- затова утре отивам на доктор. успех и на вас и мерси още веднъж  Hug

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз също имах такива болки.Особено силни бяха до 5-ия месец все около датата на цикъла.Лекарката ми обясни, че тогава организма се мъчи да възпроизведе цикъл и били нормални.

# 12
  • Мнения: 1 896
За течението също не се тревожи, през бременността е нормално да има по-обилен секрет от влагалището. Ако пък е нещо друго, ще те излекуват, много жени минават през такива проблеми докато са бременни.
Всичко се оправя, ти само бъди спокойна и ведра, мисли си за хубави неща, за да му е комфортно и на бебчето.  Crazy Grinning

# 13
  • Мнения: 424
ох, успокои ме, basilisk  Hug няма да се тревожа толкова много Blush

# 14
  • Мнения: 1 225
Не се тревожи - наистина най-важно  е да се довериш на лекаря си, ако е компетентен и да си спокойна.
 Аз получих силни болки след едно пътуване и стрес. Бях в 12 седмица. Изписаха ми същите лекарства - магнерот - 3 х1 и ношпа 3х2. В края на лечението получих пренасищане с магнезий и ми го спряха. Появи ми се и течение. Лежах една седмица и се позакрепих. После минах само на ношпа, но спря да ми действа, та в 18 седмица ме взеха в болница.  #2gunfire Минах на инжекции  #Cussing out Ужасно беше, а и наближаваше Коледа. Изпуснах тържеството на детенце за Дядо Коледа... Освен инжекциите ми изписаха и Верапамил и Гинипрал. Изписаха ме на 21 декември.Сега след празниците съм вече 21-ва седмица.Чувствам се по-добре.Бебето е все по-активно и това ме успокоява.
Бъди спокойна, почивай си повече. Това е рецептата - не се напрягай, не вдигай тежко - все такива работи.
Успех и леко бременеене.

Общи условия

Активация на акаунт