Салата

  • 15 062
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 883
Предлагам ви една салата, която може да се прави през всеки сезон и е много вкусна. Вчера я направих по следния начин: сварих 1 кг. картофи и ги настъргах на ренде в продълговат съд, отгоре сложих натрошено сирене, после майонеза, настръгана прясна краставица, пак майонеза, сирене и отгоре картофи. Салатата завършва с настърган кашкавал и нарязан на ситно магданоз. По желание може да се сложи и копър. Пробвайте, няма да съжалявате:)!

# 1
# 2
  • Мнения: 883
Цитат на: Sea Father
A rakiqta kakvo koli4estvo e? Mr. Green

Колкото поеме;)

# 3
Звучи страхотно newsm10  още довечера ще я пробвам.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 635
Тази рецепта много ми напомня на една руска салата(наистина руска, а не като тази, на която ние казваме руска) която се казваше Салата под шубъй. С риба е. Много е вкусна. Ако някой се интересува ще му я напиша, но не я знам на изуст, а сега съм на работа Neutral Face

# 5
  • Мнения: 1 277
Цитат на: gato
Тази рецепта много ми напомня на една руска салата(наистина руска, а не като тази, на която ние казваме руска) която се казваше Салата под шубъй. С риба е. Много е вкусна. Ако някой се интересува ще му я напиша, но не я знам на изуст, а сега съм на работа Neutral Face


Аз се интересувам  Simple Smile. Благодаря предварително.

# 6
  • Мнения: 180
Цитат на: gato
Тази рецепта много ми напомня на една руска салата(наистина руска, а не като тази, на която ние казваме руска) която се казваше Салата под шубъй. С риба е. Много е вкусна. Ако някой се интересува ще му я напиша, но не я знам на изуст, а сега съм на работа Neutral Face


и аз също Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 635
Ау, аз пак съм на работа и я нямам в себе си Embarassed Довечера ще ви я напиша!Обещавам!

# 8
  • Мнения: 180
Ето от мен една хубава салата, която научих от Иван Звездев Simple Smile

Салата “Санта Фе” (Иван Звездев)
Продукти:
1 салата / маруля
200 – 250 гр. домати / чери домати
1 краставица
200 гр. царевица
2 моркова
2 червени чушки
За дресинга:
4-5 суп. л. майонеза
4-5 суп. л. сметана
1 суп . л. горчица
1 суп. л. кетчуп
2-3 клонки копър
1 кисела краставичка
сол (малко)
Приготвяне:
Заливаме салатките с вода в купа за няколко минутки да се измият хубаво. Нарязваме доматите на ситно или ползваме чери домати. Настъргваме морковите на ситно ренде. Нарязваме салатките на финни ивички. Чушките нарязваме на ивички от късата страна. Краставицата нарязваме на колелца. В прозрачна купа за салата нареждаме първо марулите, после доматите, чушките, царевицата, краставицата и морковите.
Дресинга: Нарязваме копъра и краставичката на много ситно и след това смесваме всички съставки.
Поливаме салатата с част от дресинга и оставяме в хладилника да се охлади. После като сервираме всеки си слага от останалия дресинг.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 635
Цитат
200 – 250 гр. домати / чери домати


Какви са тези чери домати. Аз пак нещо не съм в час Embarassed

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Цитат на: gato
Цитат
200 – 250 гр. домати / чери домати


Какви са тези чери домати. Аз пак нещо не съм в час Embarassed


Чери доматите преставляват много малки домати, примерно размера на едно голямо зърно грозде, имат интересен, леко сладникав вкус, но са доста скъпички (една шепа е към 3 кинта)  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 1 635
Хъх! Интересно. Къде се продават?Никога досега не съм виждала Neutral Face

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
gato, може ли да те помоля да постнеш салатката тук, защото и аз проявявам интерес Wink
И да питам предварително въпросната салата може ли да се прави с риба Тон, че аз друга риба недолюбвам Confused:

# 13
Цитат на: gato
..Какви са тези чери домати. Аз пак нещо не съм в час Embarassed


Това представляват. Обаче за в къде ги има не мога да помогна Embarassed  - тук ги продават навсякъде

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята редовна салатка е много лесна и вкусна - голяма консерва царевица + консерва риба тон. Евентуално добавям заехтин /или олио/ и сол и това е всичко...

Общи условия

Активация на акаунт