Запек

  • 1 325
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
По колко пъти ходят децата ви на ден.Кажете ми нещо против запека

# 1
  • Мнения: 817
ПО колко...по 2,3, понякога веднъж, различно.
А за нещо за запек, звънни на педиатъра най-добре,колко е голямо детето ти?
Аз съм давала Дуфалак, но изписан от педиатър, иначе лекарство по препоръка на някой случаен човек не бих дала.

# 2
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз съм давала Дуфалак, но изписан от педиатър, иначе лекарство по препоръка на някой случаен човек не бих дала.

малката след раждането беше със запек няколо месеца, сега се изхожда или веднъж на ден или през ден

# 3
Ли4ен опит и мнение и не ангажирам никой!
Запо4нах с това, защото ей сега мамите ще ме оплюят.
Запека по принцип се полу4ава от не достатъ4но те4ности в организма.Бебето ми е на 5 мес.никога не е имало запек,още от раждането запо4нах с водата.сега пие по 100-150гр на ден,ако има мама на изклю4ително кърмене и  без бебе да има запек,ще се радвам да пише,за да разбера 4е греша.това между другото.Та преди да минеш на лекарства,пробвай просто води4ка-на 100 гр.-2 4аени л.захар,след 15-тина минути ще има ако./толкова посладена вода само при запек/,за да си по спокойна обсъди го с педито,то да ти го каже.
Айде сега... #2gunfire

# 4
  • Мнения: 5 393
Емона- и аз не ангажирам никой с моя личен опит и мнение, но да споделя-Иво беше само на кърма до 6тия месец и акаше по 5 пъти на ден Rolling Eyes Crazy Laughing Всички бебета са различни, и след като при вас е подействала водата и ти си била спокойна-значи това е бил правилният начин.
По принцип аз съм против лекарствата като Дуфалак и подобни, особено за бебета.При изключително кърмените бебета е нормално да не се изхождат по няколко дни(понякога и над 7).Звучи шокиращо, но наистина е така, и няма нищо притеснително, ОСВЕН когато има явни признаци на болка и дискомфорт(различни от коликите).А запека може да се разпознае лесно-акитата са като топчета, твърди.Ако са си с нормална консистенция, значи не е запек, нищо ,че са през няколко дни.

# 5
  • Мнения: 999
и аз съм давала дуфалак, но преди това съм давала(зъвиси на колко е бебето) сини сливи, круши, ябълки те са с двойно действие, овесени ядки с кис.мляко

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Зависи дали кърмиш детето.Ако е на АМ запек се води, ако не е акало повече от 3 дни.Също смятата на млякото е фактор за т.н. запек.Преди да предприемаш изкуствено изхождане се консултирай с педиатър.

# 7
  • Мнения: 348
Аз му слагам по една глицеринова свещичка за бебета ако видя че не ака по повече от два дни   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 4 146
Я да подкрепя изключителното кърмене. Нашия юнак е на 8 месеца - до 5-тия беше само на кърма. Единствените ни проблеми с запек бяха когато започнах да захранвам и ядеше само каша, картофи, морков. Не ми се е налагало да му помагам да се из...ва
Въведох някои разхлабващи храни и се оправи. А когато беше само на кърма акаше всеки ден и много рядко през ден.
Все още не съм дала вода (но това е по-скоро от мързел). Бебето си наддава много добре. Няма признаци за обезводняване. И продължаваме да се кърмим доста често.

# 9
  • Мнения: 475
Зависи от колко дни не е акал бебчо.Аз например помагам на бебка с термометър в дупето,действа бързо,безболезнено е,пък е и ефикасно! smile3550

# 10
  • Мнения: 5 393
Зависи от колко дни не е акал бебчо.Аз например помагам на бебка с термометър в дупето,действа бързо,безболезнено е,пък е и ефикасно! smile3550
И прави червата лениви Tired

# 11
  • Мнения: 15
Честно да ви кажа,моят Боянчо е на три и половина и сме доста тежък случай...Акаме на 7 дни и то със свещичка...  Shocked #Shocked не ни помага нищо...и плодове и лекарства...

# 12
  • Мнения: 46 492
Ако е изцяло на кърма е нормално да не се изхожда всеки ден, защото се усвоява почти напълно.

... ако има мама на изклю4ително кърмене и  без бебе да има запек,ще се радвам да пише,за да разбера 4е греша ...

М/у другото именно даването на течности, заместващи кърмата/АМ могат да доведат до запек, защото заместват количеството храна и детето не приема достатъчно.
Моята дъщеря не я кърмих, но беше на изключително хранене с адаптирано мляко, без вода, без чай, без сокове- нищо, освен мляко. До 2 месец акаше преди и след хранене, трудно й смогвах с памперсите  Crazy след това започна по 4 пъти на ден, сега вече по 1 или 2 пъти. Да чукам на глава запек не е имала. Наследственият фактор също е определящ  Peace

# 13
  • Мнения: 643
Като бебе, рядко е точната дума, само на кърма през около два дни, но пък не му е създавало никакъв дисконфорт, сега всеки ден по един път. Но наследственото си е наследствено, баща му е бил така, сега пак ходи рядко, така че...............

# 14
  • Мнения: 5 362
По един път на ден,много рядко два.
Има разхлабващи храни,повече течности,Дуфалак.

Общи условия

Активация на акаунт