Отговори
  • Мнения: 459
Ето и моя проблем. Ще започна от самото начало:

Преди да забременея имах смущения в цикъла, беше само един ден и кафеникав. Гинокелог ми откри киста на левия яйчник, която след мензис я нямаше. Този които ми откри кистата ме гледа на ехограф, а този който установи че вече я няма само с вагинален преглед. Тогава си правих и цитонамазка.
След 4 месеца забременях и имах много проблеми с ЛЕВИЯ бъбрек, бях бременна и вдигах висока температура без други симпотми и в началото на бременността ме болеше от лявата страна корема. Родих и 4 месеца след раждането имам киста 4 см и възпаление на бъбрека /задържане на урина/. Личната д-р ме прати на ехограф заради бъбрека, защото отново имах проблеми и там установиха кистата. Личната ми каза, че няма проблем и такава голяма киста е предменструална и аз оставих нещата така. С какъв акъл сега като се замисля, но кой ти знае за какво става дума.

10 месеца след това аз отново имам проблем с бъбрека и пак на ехограф се показа киста на левия яйчник 45 мм.

Въпросите ми са следните

Възможно ли е тази да е кистата още преди да забременея и въпросния гинеколог с вагиналния преглед да не я я видял, да съм си била бременна с тая киста и с нея да съм родила.
Въпреки че през бременността почти всеки месец ме гледаха на ехограф, два пъти бях в паталогия на влизане и излизане също ме гледаха и все различни доктори.

Аз си мисля че е кистата която първо беше 4 см сега е 4,5 10 месеца по късно.

Много се притеснявам да не е нещо сериозно, четох някъде че кистите причиняват рак.

Може ли някой да ми даде повече инфо, ще ходя на гинеколог но чак след празниците.

Благодаря предварително!

Весели празници!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
те не причиняват рак,а може вътре да има рак който да не се забележи.По принцип киста която расте е редно да се оперира Naughtyно все пак лекарите преценяват.Относно операцията вече има и безкръвни методи за отстраняване които не са чак такъв проблем.Успех и не се стряскай Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 332
Не се притенявай, ще се оправиш. Аз имах киста на десния яйчник и и ми бяха казали, че ако не изчезне с лечение ще ме оперират, но операцията била сравнително лека. Тогава ми назначиха лечение с някакви инжекции (не помня какви точно бяха) и кистата ми изчезна като ми дойде мензиса. Споням си че същия месец когато ми изчезна кистата много ми закъсня месечния цикъл и имах много силни болки когато ми дойде. След това не съм имала никакви проблеми, изкарах си една лека бременност и родих моята прекрасна дъщеричка. А майка ми преди години е имала много голяма киста, която не са я открили навреме (тогава е нямало ехографи) и после даже се наложило да й извадят единия яйчник, но това не и е попречило само след 6 месеца да забременее с мене Simple Smile.
Не се тревожи, след празниците отиди на лекар и дано бързо да се оправиш.

# 3
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
Аз също съм оперирана от киста на левия яйчник но при преглед и коремен екограф не се видя добре че беше вагиналния защото сега незнам каде щях да бъда.
Да ти кажа предполагам че щяха да я видят по време на бременноста ти.Много рядко кистите са лоши вярвам че ще си като мен с късмет а и аз съм с двоен понеже моята киста късно я откриха-8,5см. и беше изяла вече яйчника така че си останах с един на половина и на годината забременях-което си е жив късмет.
Стискам палци да се оправиш.

# 4
  • Мнения: 459
Благодаря ви за бързите отговори, много сте мили  newsm51

# 5
  • Мнения: 1 149
Аз също съм оперирана от киста на левия яйчник моята беше от недоглеждане на некадърна гинеколожка която се славеше с добро име в града.А по принцип ходих всяка година на профилактичен преглед понеже имах спирала.След като я забеляза въпросната лекарка реши че имам тумор в корема и от там като се почна..............не съм спала дни наред докато не ме прегледа моят прекрасен  лекар/вече-тогава се запознах с него/Той ме успокой и ми каза също че кистите рядко излизат злокачествени.Установи я -беше дермоидна киста по-голяма от кокоше яйце и реши да оперира веднага.Операцията е много лека.Диагнозата му беше абсолютно точна.Обаче кистата беше изкунсомирала яйчника и тръбата.Но въпреки това той ми каза че  без проблем мога да имам още деца.И след година се появи и моето малко съкровище.Това беше моята история.Искам да ти кажа  да не се притесняваш и да ти пожелая нещата да се развият в положителна насока.Дано всичко бъде наред  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 647
http://www.zachatie.org/
 тук има обяснено за трите вида кисти
прочети аз така се обедих че диагнозата ми е правилно поставена
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт