Херпес зостер

  • 2 793
  • 9
  •   1
Отговори
Izviniavam se za latinicata.Vyprosyt mi e-kakva e opasnostta pri bremennost v 18 g.s. i kontakt s bolen ot herpes zoster.Mislia che sym karala varicela kato dete,no ne sym napylno sigurna.Blagodaria za otgovorite Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Доколкото знам, само при раждането херпесът е опасен и то ако се прояви при теб.
А връзка между варицелата и херпеса не знам да има  newsm78

# 2
  • Мнения: 276
Херпес зостер е различно от нормалния херпес,този е нещо като варицела или я предизвикваше не помня точно четох го като бях бременна,но е доста по опасен от нея.А дали е опасно в 18г.с знам че е опасно през цялата бременност,но само ако се заразиш,ти кога имаше контакт с болен,знам че до 2 дни се проявяват първите признаци като висока температура.Мъжът ми кара варицела,когато аз бях в 8г.с,но аз съм я карала като дете.Стискам палци да не си се заразила.

# 3
  • Мнения: 46 434
От тук: "Херпес зостер на майката НЕ причинява увреждания на децата."

Но задължително се консултирй се с гинеколга си! За твое упокоение Peace


# 4
  • Мнения: 2 952
От тук: "Херпес зостер на майката НЕ причинява увреждания на децата."

Но задължително се консултирй се с гинеколга си! За твое упокоение Peace




Какъв  херпес , момичета ....този на устата, херпес(без  варицела)...и аз имам , тъкмо ми излезе  .....но каква е  връзката с раждането и с бебето.Защо да  се обаждам на  гинеколог  ....за херпес на устата Thinking newsm78 Хвърлихте ме в ьгьла #Crazy

# 5
  • Мнения: 832
От тук: "Херпес зостер на майката НЕ причинява увреждания на децата."

Но задължително се консултирй се с гинеколга си! За твое упокоение Peace




Какъв  херпес , момичета ....този на устата, херпес(без  варицела)...и аз имам , тъкмо ми излезе  .....но каква е  връзката с раждането и с бебето.Защо да  се обаждам на  гинеколог  ....за херпес на устата Thinking newsm78 Хвърлихте ме в ьгьла #Crazy

Херпес Зостер, няма нищо общо с другия херпрс, който излиза на устата. Той може да се появи навсякъде по тялото, най - вече по меките части.

# 6
  • Мнения: 1 938
Херпесът, който излиза на устата се нарича Херпес Симплекс. Може да се появи и на гениталиите и тогава е опасно при раждане по нормален път. Прави се секцио задължително. Peace
Херпес Зостер се получава от вирусът, който предизвиква варицела. Преболедувалите варицела остават носители на вируса за цял живот. При отслабен имунитет вирусът може да предизвика този херпес Зостер. Не знам обаче дали е опасен за бременната. Rolling Eyes Консултирай се с гинеколог. Peace 

# 7
  • Мнения: 1 938
Коп. Laughing
Херпес зостер
Херпес зостер се причинява от варицела-зостер-вирус предизвиква и заболяване от варицела у децата. След преболедуване остава траен имунитет.

След преболедуване вирусът остава в организма в латентно /неактивно/ състояние,локализиран в нервните ганглии. Болният от херпес зостер може да предаде инфекцията на дете, у което се развива варицела, ако то не е преболедувало от тази болест.
Началните признаци на херпес зостер не са характерни. Настъпва общо неразположение, слабо покачване на телесната температура и невралгични болки. След няколко дни се появяват розово-червеникави овални петна, разположени над нивото на кожата. Те се покриват с мехурчета, пълни с бистра течност. Обривът се разполага по хода на засегнатия нерв. След няколко дни мехурчетата се разпукват и на тяхното място се образува коричка, която за седмица пада. На засегнатото място ръбец не се образува. Заболяването трае 2-4 седмици, но в отделни случаи неговата продължителност е до 3-6 месеца. При замърсяване на мехурчестото съдържимо се появява допълнителна инфекция, която утежнява и удължава протичането на болестта.

Обривът се локализира най-често по хода на междуребрените нерви и е едностранен. При обрив засягащ очния нерв заболяването протича много тежко, като инфекцията се разпространява по носа, клепачите, ушната мида и външния слухов проход. В хода на такива усложнения често се засягят зрението и слуха.

За лечението на херпес зостер- инфекцията няма специфични лекарствени средства. Прилагат се обезболяващи препарати, витамин В1, витамин В12 и локално лечение с антисептични пудри. По показание се прилага специфична антихерпесна ваксина.
И още:
Варицела

Варицелата е често срещана болест, която се причинява от вируса варицела зостер, който е част от групата на херпес вирус. Въпреки, че много хора свързват думата херпес с гениталния херпес, групата на херпес вирус се състои от около 100 вида вируси, осем от които причиняват болести при хората. Представители на различните херпес вируси са херпес симплекс (който причинява обикновения и гениталния херпес), вирусът на Епщайн-Бар (който причинява инфекциозна мононуклеоза), и вирусът варицела зостер (който причинява дребна шарка и херпес зостер). Вирусът варицела зостер се разпространява по въздушно – капков път чрез кашляне/кихане или чрез течност от варицелните мехурчета.
Лещенката (другото име на варицелата, бел. прев.), която най-често се появява в края на зимата и началото на пролетта, е силно заразна – ако има някой болен в семейството, то 80 или 90% от останалите членове, които не са я прекарали, ще се заразят. През следващите години се очаква случаите на варицела значително да намалеят благодарение на имунизацията на деца срещу болестта.
Въпреки, че се среща по-често при деца под 15 години, всеки може да се разболее от варицела. Обикновено човек се разболява само веднъж в живота си. Но вирусът, който причинява варицелата може да остане в организма без да е болестотворен и може да причини друга кожна болест на по-късен етап, наречена херпес зостер.



Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 11:32 от Nellina

# 8
# 9
  • Мнения: 2 952
Е , и за Симплекс научих нещо ново.Полезна информация.

Общи условия

Активация на акаунт