Проблем при пътуване с кола/автобус

  • 870
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте имам момиченце на 3.5 год. Много трудно пътува при завои и повръща често. Утре ми се налага да пътуваме 3 часа с кола. Моля, дайте ми съвет какво да й давам и как да й помогна.

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Сега ще споделя моя опит. Аз като дете повръщах много. Майка ми е от Пловдив, ние живеем в Габрово и минаването на прохода Шипка беше ад. Та ето един бабечешки трик, ама не се смей, на мен ми е помагал- залепяш на пъпчето на детето една лепенка и това е. Може да е внушение, незнам.
Сега като пътувам пак често ми прилошава, тъй като има чувствителен стомах. Сега не ям много преди път и не дъвча нищо по пътя. Най-много солети или бисквити.

Ох, дано не съм смешна с написаното, но просто исках да помогна.

# 2
Много ти благодаря, всеки съвет ще е ценен за мен, защото ми се свива сърцето всеки път като я видя как се мъчи. Чувала съм дори да близне и бензин и какво ли не ....

# 3
  • Мнения: 649
на нас като деца ни даваха да дъвчем корички от хляб или лимон.... освен това гледай да я занимаваш с нещо интересно, за да й е отвлечено вниманието....

# 4
  • Мнения: 2 839
Съжалявам, че късно виждам въпроса ти, но да си кажа да имаш предвид за друг път.
Има едни хомеопатични хапчета - Кокулин. Не се пият, смучат се и са по схема, започва се още в деня преди пътуването. На дъщеря ми също не и понася много пътя, помагат и. Предполагам, че зависи и колко е сериозен проблема де.
Друго, което измислих при последното ни пътуване... Децата все още се возят в столчета. Седнах отзад при тях, сложих дъщеря ми от дясната страна и смъкнах облегалката на предната седалка, колкото позволяват краката и. Така виждаше идеално пътя, което пък помага да не и прилошава.

Общи условия

Активация на акаунт