Посъветвайте ме!

  • 1 017
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Налага ми се да започна работа и съм доста объркана тъй като предложението ме изненада, но пък е приемливо и не е за изпускане.
Та моля зя съвети работещите майчета  кърмачки как да процедирам.
С моят юнак се кърмим на поискване от раждането му. Режимът ни е горе-долу следният:
7,00 - кърма
9,00-плод
10,00-кърма
12,30- зел.пюре
15,00-кърма
17,00-каша
20,30 кърма

Приспиваме се на гърда естествено и то трудничко така че понякога и по често суче. Понякога на обяд не иска да суче,друг път не иска да яде-всеки ден е различен.
Работното ми време ще е от 10 до 16 ч.
Посъветвайте ме как да процедирам.
Възможно ли е да не го кърмя през този интервал. Мисля че ще си поема дозата мляко защото цока и през нощта.

# 1
  • Мнения: 2 258
Вариант е да се изцеждаш предварително и този,който гледа детенце да го храни с шише....

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ей-сега ще дойдат SZA и Sladka_hapka да ти кажат как процедират.
Междувременно аз, макар да работя вкъщи, също имам мнение по въпроса - можеш както казва Сайонара да изцеждаш, или пък щом понякога го пропуска сукането, да заместиш само това кърмене с млечно хранене (с изцедена кърма или ад.мляко + каквото яде вече). Ти сама ще прецениш имаш ли нужда от изцеждане в работно време, или можеш да минеш без него.

# 3
  • Мнения: 6 243
Ами съвсем реално е да си ходиш на работа и да кърмиш. Аз го почнах това на 10.11. , когато дъщеря ми беше на 6 месеца и 8 дена. Като гледам сегашния ви режим, може би най-лесно и за двете ви ще е да я кърмиш сутрин малко по-рано (аз да си призная, в началото, докато създам и на двете ни навика за будене, навивах часовника) - не в 7, а да кажем в 6. След това я кърми непосредствено преди излизане за работа. Следващите две хранения остави да са зеленчуковото пюре и кашата, с междинно хранене от плод. Кърми веднага щом се прибереш. В зависимост от работата си прецени колко пъти можеш да се изцеждаш. Аз изцедената кърма я използвам на другия ден за пюрето, кашата, а ако остане, лелята я дава с чашка за пиене, защото отказваме води и сокове, а ми се иска да се научи да пие от чашка. Остава ти и едно кърмене преди лягане, което прави кърменията общо 4 - толкова, колкото имаш в момента.

Не е голяма философия, след първата седмица аз си свикнах. Купих си хубава хладилна чантичка - т. нар. термобокс от ТСМ, в нея си нося помпата и шишето с кърмата. Шишето през деня съхранявам в хладилника (имаме кухненски бокс), но понякога го оставям и на прозореца - сега температурите са -. Ако нещо друго по организацията те смущава, пак пиши!

# 4
  • Мнения: 473
Цитат на: boo
Ей-сега ще дойдат SZA и Sladka_hapka да ти кажат как процедират.
Междувременно аз, макар да работя вкъщи, също имам мнение по въпроса - можеш както казва Сайонара да изцеждаш, или пък щом понякога го пропуска сукането, да заместиш само това кърмене с млечно хранене (с изцедена кърма или ад.мляко + каквото яде вече). Ти сама ще прецениш имаш ли нужда от изцеждане в работно време, или можеш да минеш без него.

Ами сигурно в началото ще имам нужда да се изцеждам-все пак с пътя до там и обратно ще стане доста голям интервал от време.
А може ли изцяло да се замести храненето на обяд - да не е млечно вече?

А и още нещо се сещам - каква помпа да си купя? Имах една спринцовка на Нук,но ме болеше с нея и едвам устисках да спря да се цедя.

# 5
  • Мнения: 473
Цитат на: sladka hapka
Ами съвсем реално е да си ходиш на работа и да кърмиш. Аз го почнах това на 10.11. , когато дъщеря ми беше на 6 месеца и 8 дена. Като гледам сегашния ви режим, може би най-лесно и за двете ви ще е да я кърмиш сутрин малко по-рано (аз да си призная, в началото, докато създам и на двете ни навика за будене, навивах часовника) - не в 7, а да кажем в 6. След това я кърми непосредствено преди излизане за работа. Следващите две хранения остави да са зеленчуковото пюре и кашата, с междинно хранене от плод. Кърми веднага щом се прибереш. В зависимост от работата си прецени колко пъти можеш да се изцеждаш. Аз изцедената кърма я използвам на другия ден за пюрето, кашата, а ако остане, лелята я дава с чашка за пиене, защото отказваме води и сокове, а ми се иска да се научи да пие от чашка. Остава ти и едно кърмене преди лягане, което прави кърменията общо 4 - толкова, колкото имаш в момента.

Не е голяма философия, след първата седмица аз си свикнах. Купих си хубава хладилна чантичка - т. нар. термобокс от ТСМ, в нея си нося помпата и шишето с кърмата. Шишето през деня съхранявам в хладилника (имаме кухненски бокс), но понякога го оставям и на прозореца - сега температурите са -. Ако нещо друго по организацията те смущава, пак пиши!


Благодаря ти много!
Явно от притеснения ми се е размътил мозъка. Работата ще я започвам към средата на февруари, така че ще имам време да се подготвя най-вече психически Grinning

# 6
  • Мнения: 277
Ей Boo, а мен къде ме забрави. Wink
 Аз процедирах така в началото когато тръгнах на работа. Няколко седмици преди това започнах да се изцеждам в часовете с най-голяма рактация и да замразявам. По този начен ще си осигуриш кърма за храненто в първите дни. След това ти трябва помпа за кърма, термо бокс, разбиране от страна на работодателите и колегите и всичко ще е ок.
В зависимо от количеството кърма ще трябва да се изцеждаш един или два пъти в деня, но както виждам ти ще отсъстващ само за две хранения. Можеш също да се опиташ да нагодиш режима на бебо спрямо твоето раб. време поне аз така направих, съвсем постепенно и мисля че така и двамате бяхме довлни. Имам впредвид да му изместиш храненото от 10.00 часа на 9.30 за да можеш да си го кърмиш и така ще му остане само едно хранене с шише.
Успех дано съм ти била полезна. Grinning

# 7
  • Мнения: 473
А в каква помпа ще ме посъветвате да инвестирам

# 8
  • Мнения: 2 258
От многото прочетени теми досега най-много се залага на помпата на Авент.Майчетата са най-доволни от нея.Аз съм ползвала Чико и Нук.Чиковската за физиологичните е по-здрава...

# 9
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Charr
А в каква помпа ще ме посъветвате да инвестирам


AVENT  newsm10

# 10
  • Мнения: 6 243
Ползвала съм май всичко на пазара. За твоите нужди само Авент Исис ще ти свърши работа - освен всичко друго (щадящо, неразраняващо гърдите изцеждане, с най-голяма ефективност и пр.), е и най-бърза.

За заместването - ако даваш на бебо сварени на пара зеленчуци, пасирани и разредени с кърма, както и каша, приготвена пак с кърма, ще можеш да увеличиш дневния прием на кърмата. Така яденето хем е заместено, хем си е млечно. Пробвах да я храня първо с чаша мляко, после с пюре, но не се оказа удачно. Ти ще намериш най-добрия начин за теб и за бебчо.

Споко, цяла западна европа и голяма част от северноамериканките се справят, та ние ли? Какви по-трудни неща сме правили Grinning  Grinning  Grinning

# 11
  • Мнения: 3 379
Първо за помпата - АВЕНТ!!! Дори ти препоръчвам да си купиш преносимия комплект за изцеждане, струва около 135 лв, но си струва, той като така или иначе ще ти трябват горе-долу пак толкова пари, за да окомплектоваш. Ето и сметката - помпа (само помпата) 80 лв, термобокс - 22 лв, голямо шише (аз ползвам 220 или 350 мл) - 9-10 лв, хладилна чанта - около 15 лв. Ами разликата е съвсем малка Simple Smile

Такаааа, за режима...

Аз те съветвам, както и да нагласиш режима, да започнеш да го прилагаш още докато сте у дома, например 1 седмица по-рано. Така ще имаш възможнот: 1. да свикнеш с цеденето и помпата (не се отчайвай, ако първите 2-3 пъти не успееш да изцедиш кой днае какво количество, ще свикнеш и после няма да имаш проблем). 2. да свикне бебчо с режима и с това, че друг го храни. 3. да свикнеш ти с режима Simple Smile

Това, че ще работиш от 10 до 16 си е екстра, защото ще можеш да минеш само с едно цедене. (Между другото ще ти осигурят ли условия за цедене? Нали знаеш, че не трябва да е в тоалетната? Съветвам те да кажеш на колегите си какво ще правиш, за да няма изненади Simple Smile ). Ако питаш мен, можеш да мръднеш малко режима така:
7.00 кърма
8.30 (преди да излезеш) - предлагай пак да цока, нищо че е скоро
това в 9.00 можеш да го мръднеш към 10.00 и да съчетаеш каша с плод (или зърнена закуска с плод), а и най-добре ако имаш достатъчно изцедена кърма да се прави с кърма, вчесто с вода, така ще изместиш и другите хранения...
12.30 (или изместено към 13.00-13.30) зел пюре
15.00 кърма (можеш да го мръднеш към 16.30 и да кърмиш направо ако си се прибрала или да го смениш с това с кашата (аз давам плод или кърма с бисквити за следобедна закуска) и  после мама се прибира и кърми веднага, защото на бебчо му е липсвала Simple Smile

А ти да се цедиш веднъж на ден в работата, като гледаш да е посредата на деня и да събираш колкото ти трябва - например ако за сутрешната каша ти трябват 100 мл кърма, а за следобедното ядене ти трябват още 150 мл например, гледаш да изцедиш толкова. Ако не можеш - не е проблем, можеш да правиш кашата с адаптирано мляко.  Ако държиш на кърмата, най-добре да се цедиш преди да си легнеш и да започнеш отсега, за да натрупаш запас Simple Smile

Ами практически това е от мен...

Иначе психически - съмеветът ми е да оставиш бебето на човек, на който имаш доверие, да не звъниш през деня и да се притесняваш, да не мислиш на работа за бебето и в къщи за работа!
Ако имаш още въпроси, аз съм насреща.

# 12
  • Мнения: 6 243
А защо са й хем термобокс, хем хладилна чанта?

Иначе наистина е по-добре да се купи комплекта. Аз не го намерих, щото в СтЗ и самата помпа е дефицитна Embarassed Иначе използвам помпа (82 лв) - средно шише (някъде към 7 - 8 лв.) и термобокс ТСМ - 6 лв. Имам само едно шише, което вечер изпразвам в двете малки шишенца, които бяха в комплекта с помпата. Отделно си купих капачки за шишета, защото в комплекта на помпата имаше само две, а аз исках да си окомплектовам всички авентски шишета. Капачетата бяха по 1,50 лв.

Много е важно да си подсигуриш условия за цедене. Аз имах инцидент с колегата по стая, даже го бях описвала тук. И не се притеснявай да заявяваш на колегите си какво правиш - моите се шашкаха само в началото. Сега, катосе поразчу, имам много голяма подкрепа. Що истории за кърмени до две години деца чух! Grinning

# 13
  • Мнения: 3 379
Ами хладилната чанта - ако няма хладилник, да държи там кърмата докъто е на работа, а в термобокса я пренася до вкъщи.

Но си права - може само с едното да мине. Аз лично ползвам само термобокс, но съм с кола и бързо се придвижвам до нас, а като се цедя в 14.00-14.30 и си тръгвам после към 18.00 най-късно и не ме притеснява, че не е в хладилник. Но като е по-топло няма да е така...

# 14
  • Мнения: 473
Много благодаря на всички ви за адекватните отговори и най-вече за психическата подкрепа.
Бебо ще го гледа свекърва ми.Той на нея много й се радва и мисля че в това отношение няма да има проблеми.Само не знам с приспиването как ще се оправят. По принцип много трудно го приспивам аз самата, а какво остава за друг човек.
Но си мисля че като не ме вижда ще се нагодят нещата някак си по-лесно.
Най-трудо е признавам си да свикна с мисълта че го оставям толкова рано,но вие сте ми подкрепата.
Офф много емоционално стана,но... Embarassed какво да се прави.
Признавам си че даже малко си поревах вчера Embarassed а от днес вече се настройвам на новата ...работна ...вълна

Още веднъж благодаря на всички и целувки на бебоците

Общи условия

Активация на акаунт