моля мнения за предизвикано раждане

  • 2 891
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
моля за съвет , и по специално от мами,които са постъпили по този начин- кажете за и против предизвикване на раждането с таблетка простагландин вагинално? лекарката ми обясни, че не е болезнено като системите, има ефект до 1 час( не като тези дето се пият през устата), и най важното че това се прави в болницата при нея, така че съм под постоянно наблюдение от нея. Чувам обаче и други мнения и не знам дали няма някакви станични ефекти- не знам дали много боли и т.н. колкото до мен искам да го направя за да избегна раждането на бебчо на Иванов или Йордановден, защото термина ми е 13 .01, но по много белези е ясно че ще е по рано newsm78

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Според мен трябва да изчакаш раждането само да почне.Има ли значение кога ще родиш.Моят термин беше на 14.02,но родих на 02.02 и изобщо не съжалявам,дори се чудя на хората,които ме питат защо не съм го писала на 03.02.Момченцето ми е най-сладкото слънчице на света и мисля,че датата на която се роди по никакъв начин няма да му окаже лошо влияние.Да ти кажа и с простагландини и със системи окситоцин на каквито бях пусната аз все има болки.Те стимулират разширяването на маточната шийка,а това е най-болезнения период от раждането.Желая ти леко раждане на здраво и хубаво бебе.

# 2
  • Мнения: 384
Моето раждане беше именно такова-с таблетка простагландин, предизвикано. Родих много бързо и лесно, безболезнено (бях с епидурална упойка). Не се притеснявай  Wink

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Елфче раждането ти е било безболезнено заради упойката,в противен случай щеше да боли.

# 4
  • Мнения: 903
Моето раждане беше именно такова-с таблетка простагландин, предизвикано. Родих много бързо и лесно, безболезнено (бях с епидурална упойка). Не се притеснявай  Wink

И аз по абсолютно същия начин... препоръчвам ти го Peace

# 5
  • варна
  • Мнения: 193
и двете си деца родих така. първият път с таблетка и след това система и пукане на водите. вторият път беше пукане на води и след това система. не мога да кажа дали боли повече от нормално започнало раждане, защото не съм имала такова. болеше, но то всякак боли. не очаквай да не те боли. ще родиш, резултатът си струва.
при мен докторът искаше да изчакам термина и едва ако преноса/както и стана/ да ми го предизвика. аз пък се притеснявах, че става твърде голямо бебето. незнам дали ще се съгласи докторът ти преди термин да го направи

# 6
  • Мнения: 6 164
С простагландин - перорално ми го предизвикаха. Не знам какво значи болезнено в представите ти, раждането си е болезнено по принцип и мисля, че силата на болката не зависи от това дали е предизвикано или не, а от прага на болката на жената. Аз се оказах с висок праг, мислех, че ще боли повече, може да се каже, че останах приятно изненадана от раждането си Joy. Продължи 8 часа, сравнително бързо.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И двата пъти родих предизвикано заради преносване. С таблетка Простен вагинално. Първият път раждането продължи 12 часа, вторият- 4. Нямам база за сравнение дали боли повече от нормално тръгналото раждане, но не мисля, че това е определящо. Болката си е болка, различният праг на болка също е на лице...
Но това, че ти искаш предизвикване на раждането, за да избегнеш еди- коя си дата, ми звучи меко казано несериозно и направо тъпо... извинявам се за тона  Peace

# 8
  • Мнения: 2 677
Щом си без упойка - и предизвикано, и не - раждането все си боли.
Но аз си мисля, защо трябва да се предизвиква едно раждане, ако няма причини за това?  newsm78
Аз родих по този начин, защото си мислеха, че преносвам. Жени, при които раждането си е почнало само, родиха преди мен и по-лесно.  Rolling Eyes
Успех и дано всичко мине наред!   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз лично не ти препоръчвам предизвиканото раждане без основателна причина  Peace На мен ми се наложи поради преносване и слаби тонове. Беше много болезнено преди да ми сложат епидурална упойка. А се наложи да ми я сложат, именно защото беше предизвикано раждане, без да имам разкритие и страшно много ме болеше.
Честно казано, не разбирам жените, които сами решават кога да раждат, само за да избегнат раждане в определен ден  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 6 461
И двете ми раждания бяха предизвикани ,понеже ми беше минал термина.
Ако има някаква причина да се придизвика раждането то докторите ще преценят.
Успех и леко раждане  bouquet

# 11
  • Мнения: 353
За 1 час със сигурност няма да стане,поне 8-10ч май ще минат.
Аз също съм решила да раждам така и не разбирам изказвания защо,как,какъв е смисълът?
След 37-38г.с. плодът е напълно зрял(белодробна зрялост настъпва след 32гс).Раждането с простагландини е елемент от дирижираното раждане за достигане на по-бързо разкритие на маточната шийка и ако лекарката ти има опит в такова раждане,не виждам защо да не й се довериш.

# 12
  • Мнения: 1 232
За 1 час със сигурност няма да стане,поне 8-10ч май ще минат.
Аз също съм решила да раждам така и не разбирам изказвания защо,как,какъв е смисълът?
След 37-38г.с. плодът е напълно зрял(белодробна зрялост настъпва след 32гс).Раждането с простагландини е елемент от дирижираното раждане за достигане на по-бързо разкритие на маточната шийка и ако лекарката ти има опит в такова раждане,не виждам защо да не й се довериш.
понякога възрастта на детето в гестационни седмици не е изчислена в точност,ако случайно се предизвика по-рано има риск детето да е под 2500 г.При мен предизвикването с таблетка приета през устата, претърпя пълен неуспех,знам ли може би защото е било твърде рано и природата си знае работата.3 седмици по-късно се наложи предизвикване поради преносване,сложиха ми система окситоцин ,раждането мина поносимо -болезнено и определено доста бързо 3 часа разкритие и самото раждане.

# 13
  • Мнения: 353
Доколкото знам схемата с Цитотек е на четири часа по четвърт таблета вагинално.Може и повече по преценка на АГ и съобразно резултата.Виж добавянето на окситоцинова инфузия не е много желателно.
Първият път родих в 38 гс нормално(без вмешателства),пък и може ориентировъчно да се прецени теглото ехографски и чрез др. начини.

# 14
 Аз бях влязла в болницата по-рано, за да съм под лекарско наблюдение и ми падна сутринта тапата, в 7 вечерта ми спукаха мехура, сложиха ми система Окситоцин и другите с болките родиха за по 10 минути, а на мен в 12 35 след полунощ ми направиха секцио, защото главата нямаше да мине, а и след като изтече цялата система нямах добри контракции, въпреки, че имах 6см разкритие, така че май е по-добре като тръгне наистина иначе може да лежиш с часове в предродилна и ако не търпиш много на болка ще ти се вземе акъла, едното момиче от 10 вечерта със система, защото преносваше с 10 дни и накрая със зор роди в 4 сутринта.

Общи условия

Активация на акаунт