Спазми при дишане. Нормално ли е?

  • 2 725
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Не съм сигурна дали въпроса ми е за тук, ама ще си питам, че ми изкара акъла днес 2 пъти.
Случвало ли ви се е бебо да не може да си поеме добре въздух? Не мога да опиша точно какво става, но все едно започва да хлипа, но много силно, като някакъв спазъм на гърдичките. Тогава започва да издава странен силен звук, все едно се опитва да си поеме въздух (жалко, че няма как да ви го имитирам писмено...). На мен ми е подобно на когато ми е заседнало нещо в гърлото. След няколко опита (обикновено трае 2-3 секунди) да си поеме въздух, успява и после се разпищява. Нараво ми къса сърцето и взех доста да се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 375
Лекар  видял ли е спазъма? Ако  се захласва - духни му в лицето. Моята дъщеря  като ревеше беше така.Но по добре да го чуе веднага  лекар- дали  не се касае за  бронхо спазъм! Дано не е!

# 2
  • Мнения: 382
Лекар не е виждал, то не се е случвало много често. Случва се да кашля много рядко, не е боледувал. Ей така, както си спеше изведнъж се случи. Като поеме въздух и се разплаква. Понякога се случва, докато се къпем. Като, че ли не умее да си регулира дишането. Преди се беше случвало, когато беше съвсем новичък. Описах на дофтор, а той каза, че е нормално при малки бебета, тъй като все още се учат да дишат. Ама на мен сега хич не ми се вижда нормално. А най-тъпото е, че сега между Коледа и Нова година, жив дофтор няма да открия тук, освен в спешните клиники, пък там хич няма да ни погледнат.

П.П. Beti, като спомена за дъщеричката ти - това, което се случва е точно, както като се захласне докато реве. От захлас не може да си поеме въздух, само, че в нашия случай, се случва в спокойно състояние или докато се кефи да рита във ваничката.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 170
отговорих ти и в другия форум: най-добре е да го заведете на лекар

# 4
  • Мнения: 375
Бебенцето е малко.Недей предприема нищо без лекар. За твое  спокойствие го заведи в спешно, ако нямаш личен лекар.Аз бих постъпила така. Но по телефона едва ли е коректно да се успокояваш от лекар.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 101
Ако имаш познат лекар обади му се и попитай. Докато минат празниците.
Ако нямаш заведи го. Но наистина кой ли ще ти обърне внимание. То в работно време не ти обръщат, че по празнично!

Искаш ли да търся съдействие от моите лекари? (По телефона.)

# 6
  • Мнения: 377
И спаред мен се консултирай с лекър да си по спокойна.Гого сме го водили до спишното посред нощ беше на 20 дни изкара ни акъла така като направи и от там ни казаха че е нормално за малко бебе да прави така, е и го прегледаха де.А и той и сега като започне да плаче и се захластва и посинява -или духвам в лицето му или му щипвам нослето или го пръскам с водичка.

Общи условия

Активация на акаунт