Пеете ли приспивни песни?

  • 1 994
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Пеете ли приспивни песни и какви?
Много му е хубаво на дребосъчето докато си пие млякото вечер да му пея и песничка за лека нощ.Ама знам само "аз съм сънчо" и "мила моя мамо",която е моя импровизация.Дайте идеи за песни.

# 1
ами, аз доста му пея hahaha.....миличкия, добре, че няма база за сравнение и още не знае, че майка му грачи фалшиво Joy пея му песничките, които знам от моето детство- зайченцето бяло, две калинки, мама ми купи днес, зеленчуци, който не яде..........абе такива едни Laughing понякога като не се сетя за текста си измислям. Sick..той така или иначе не разбира Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
И аз доста често импровизирам,като пея на бебо разни мои измислени песнички.Той много харесва "Хей ръчички","У дома часовник трака" и "Пеят, скачат палците".Дори "пее" и той с мен,едно сладко и изразително гукане,придружено с повдигането на вежди и т.н.

# 3
  • Мнения: 5 362
Доста песни пеем,но не при приспиване.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Не Peace!Винаги съм била на принципа първо с добро да опитам! Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 212
Не Peace!Винаги съм била на принципа първо с добро да опитам! Mr. Green

 Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha

Е, чест ти прави самопризнанието........!  Peace
Доблест за това се иска, доблест!
...... ( разби ме направо! Laughing)

Teddie , в началната страница на сайта (преди да избереш "форум") има опция песнички......
Не са лоши, все от мойта младост, но съвременно ибработки.... има и приспивни!
Аз съм ги свалила всичките и пробвам през деня да ги пускам за бодърстване...ама "моя човек" нещо не се впечатлява (може би още е малък)... Peace

# 6
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Като беше по-малък много обичаше да заспива с песничка. Пеех му зайченцето бяло, бяла козичка, аз съм сънчо, хей ръчичики и други. Сега си заспива и без тях,но това не означава,че не пеем през останалото време. Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Аз му пея и през деня и за приспиване.също съм си свалила песнички и като ме премързи някой път ги пускам .Но като цяло ми доставя  удоволствие да му пея  Mr. Green,не че го правя кой знае колко добре де Laughing

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Пея му, но освен Зайченцето бяло и една песен за едно коте, други не знам Blush Иначе в библиотеката на Нашите деца има песни- текстове и песни за сваляне, така че погледни там щом искаш да рзнообразиш репертоара! Peace Но напоследък му пускам песните от телефона да ги слуша защото ми писна да съм като грамофонна плоча! Whistling

# 9
  • Мнения: 1 006
Пеех по едно време, ама то нашто бешедо припадък "Зайченцето бяло" - по 5-6 пъти без прекъсване! Само така заспиваше!
А река да сменя репертоара, а е ококорчила оченца Crazy
Иначе коликите (доколкото ги е имало) ги лекувахме  Mr. Green с три-четири песнички на английски hahaha закърмих го дЯтето с английски песнопения Embarassed

# 10
  • Мнения: 5 393
Аз пея 2 куплета на "Зайченцето бяло" докато го гушкам, после го оставям в леглото и му пускам музикалната играчка над леглото.Тя му Whistling дава тон за песен и той продължава да си тананика самичък, докато заспи. Joy

# 11
  • Мнения: 2 849
Не пея и на бабите не давам да пеят .Пеем като го храня и играе .

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Пяла съм му много, и все още се случва, но май ефекта вече не е приспивен, а ободрителен - настройва се за игра, като види че пея, хили ми се и се опитва да приглася. Laughing

# 13
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Пеем "Аз съм Сънчо" и "Мила моя мамо" и "Stille Nacht" и една,дето не и знам заглавието.Откакто извадих чувала да спи в него-никакви песни не съм пяла.Слагам я и тя си заспива.

# 14
  • Мнения: 999
аз и пеех когато я приспивах на ръце и докато откаже бибата, тогава и пеех "тихо се сипе първият сняг" въпреки че беше лято. а сега четем приказки. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт