Безопасността на нашите деца

  • 604
  • 10
  •   1
Отговори
             

Ровейки из интернет-пространството за всякаква детска литература, попаднах на една, според мен, много полезна книжка, чието съдържание отдавна обмислям да обсъдя тук с вас. Книжката е на руски, намерих я в библиотеката на Мошков и се казва "Училище за оцеляване или 56 начина да предпазите и защитите детето си от престъпление".Автори са педагог-психолог и криминалист с 27 годишен стаж.
Накратко, в книгата се говори за това, на какво, как и кога трябва да научим децата си, за да се чувстваме сигурни за безопасността им, когато са сами. Описани са всякакви ситуации от самостоятелно ползване на асансьора и загубване до как да се предпазим от евентуален злонамерен човек или какво да предприемем при нападение. Всичко е подкрепено с действителни примери. Книгата е свързана с руската действителност в момента и е на руски, но мисля че могат да се извадят много полезни и за нашата действителност неща. Започнах да я превеждам, за да я дам на мъжа си също да я прочете, без да прави постоянно справка за непознати думички.
Интересно ли ви е да си поговорим на тази тема? Съгласни ли сте, че е много важно едно дете преди да направи първите самостоятелни крачки (като тръгване на училище, игра на двора, ходене при приятели) да знае например адреса си, имената на родителите си, някакъв телефон, да знае на кого може да ги каже и на кого не. Да знае кога и на кого може да отваря вратата във ваше отсъствие, да знае как и какво да говори по телефона?

П. П. Адресът на книжката, ако някой се заинтересува и иска да хвърли един поглед е: http://lib.ru/KIDS/sechild.txt
 

# 1
  • Мнения: 3 740
Благодаря за информацията, след празниците непременно ще я прочета.
Разбира се, че е важно да подготвим децата за опасностите. Дори много важно.

# 2
  • Мнения: 25 447
Естествено, че темата е много актуална!
Моля те, пускай тук по някой преведен откъс за тези, които не знаят руски.  Wink
Аз лично много ти благодаря за линка!   bouquet

# 3
  • Мнения: 275
страшно полезно.Ако има преведен вариант ще е супер.

# 4
  • Мнения: 1 640
Естествено, че темата е много актуална!
Моля те, пускай тук по някой преведен откъс за тези, които не знаят руски.  Wink
Аз лично много ти благодаря за линка!   bouquet
Присъединявам се:благодаря ти,  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 734
Много би било полезно. Ще следя темата с интерес. Безопасността на децата ни е от изключителна важност!

# 6
# 7
  • Мнения: 6 390
Целия превод на бг съм си го копнала отдавна  Wink Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 1 105
Темата е много полезна и я чета с интерес и ужас донякъде от дадените примери!

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Браво за темичката - ще следя и аз!

# 10
  • Мнения: 2 197
Mного благодаря  за линка! Изключително полезна информация.

Общи условия

Активация на акаунт