Повръщане

  • 889
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Алисиа е на 2 г. и 5 м. Днес от 19:00 часа започна да повръща. Лекарката изписа свещички в ануса, сироп през устата и глюкоза за пиене.

Слагам свещичките на всеки час, вече 4-та. Лекарката обясни, че действат бавно, но са ефикастни.
Дадох сиропа и водичка 2 пъти по лъжичка, но я повърна.
Най-вероятно е от храна.
Какво да правя?
Утре как да я захранвам?
Как да разбера дали не се е обезводнила?
Толкова съм претеснена, чак сега заспа.

# 1
  • Мнения: 318
Ох, и ние минахме през това нещо, но при нас беше вирус.
Бебето първо започна да повръща, към 8ч сутринта. Последно повърна към 15ч същия ден. След това започна разстройството, мина общо за 4 дни. Не съм му давала никакви лекарства. При сестра му започна по същия начин, но беше по-сложно, гастро грип с конюктивит и отит. Тя пи и антибиотик. При нея повръщането продължи около 2-3 дни, но повръщаше 1-2 пъти на ден.

Тук педиатърката ме посъветва така: течности, колкото може да поеме, дори и да ги повръща, защото е най-важно наистина да не се обезводни, най-добре вода или плодов сок, в малки количества, но възможно най-редовно. Прясно мляко не се препоръчва. За храната не трябва да настояваш, ако не й се яде, не я тъпчи, дори и да не яде 1-2 дни, не е страшно.  Дъщеря ми не яде 4-5 дни нищо, но сега се възстанови и се ''захрани'' от самосебе си.
Ако детето отказва да приема течности повече от 2 дни, бих се консултирала с лекар.
Бързо оздравяване ви желая!

# 2
  • Мнения: 2 655
Вече е по добре. Последно повърна в 24:00 през ноща и свещичките овладяха повръщаето. Сложих 6.
Вчера сутринта имаше температура, но днес няма.
Лекарката изписа антибиотик, но не го дадох.
Отпаднала е, но сутринта се събуди с желание за ядене и хапна препечени филийки със сиренце. Сутринта дори танцува, а това е сигурен факт че се подобрява.
Надявам, се до дни да е добре!

Общи условия

Активация на акаунт