Дали да захранвам вече?

  • 599
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 190
Здравейте,

Ние засега сме само на кърма. Исках да захраня при 6 навършени месеца, но от няколко дни щерка ми проявява особен интерес към това, което ям. Ако я държа в мен и хапвам, се протяга към чинията и чак се ратреперва... от време на време дори млящи...Дали да чакам или да почвам  newsm78

Мислите ли, че сокче от тиква е добро начало?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не мисля,че сок от каквото и да било е подходящо Peace!Мисля,че е по-добре с оризова каша,но ти си преценяваш.Дори да я захраниш,тя пак ще проявява интерес към това,което вие ядете,но ти няма да и дадаш нали?Каквото и да решиш успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 229
  Е Ирма вече е пораснала и иска и тя това което мама хапва  Simple Smile Незнам какво да те посъветвам, аз лично съм решила след статиите които прочетох да не почвам със сокче. Много по-полезно ми се струва ако нещо да е плодово пюре. Виж ако искаш това линкче http://karmene.greatnow.com/sokove.html
  Аз ще почна лично или с каша или зеленчуково предполагам, но не мисля че е чак толко важно именно с какво се започва, важното е да е бавно, внимателно и постепенно.
  Освен това има и т.нар педагогическо захранване именно в което се дава от храната на мама, но отново по съвсем малки дози и внимателно. Основно до годинка обаче млякото трябва да е основно, а останалите храни са именно за свикване с тях  Simple Smile
   Много поздрави на Ирма и да споделиш какво решение си взела  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 190
Мерси за отговорите!   bouquet

Айла, и аз четох за педагогическото захранване, но не го чувствам подходящо... newsm78

Засега ще изчакам...може да почна с лъжичка пюре от варена на пара ябълка...Ще питам и педито...

# 4
  • Мнения: 554
Аз започнах захранването на пет навършени месеца, засега нямаме проблеми. Мисля, че можеш да започваш
Но наистина е хубаво да се посъветваш с педиатър и най-вжното - ти да решиш. защото ще получиш много различни отговори на въпроса ти

# 5
  • Мнения: 277
Охххх, болната ми тема...
Йо също дава признаци за захранване, но още аз самата не съм започнала да си хапвам всичко и си пазя диетата на майките-кърмачки на алергични беби, пък какво остава да почна да й предлагам твърди храни. Има още време, но се чудя кога е редно да се захрани потенциално алергично бебе. С татито го обсъждахме и двамата ни е шубе, ама няма Йо да стане на годинка, пък тогава да се сетим... Мисля да чакаме до към 7-8 месец...засега...
Извинявай, че ти употребих така темата за душеизприказка, ама наистина ми е болен въпрос..... пък то примлясква, преглъща, посяга милото...уфффф, ужас....

Успех, каквото и да е решението ти и да му е сладко на мъника!

# 6
  • Мнения: 867
Аз захраних вчера. Какво да ти кажа ти си знаеш, не е рано. Правила няма за всички бебeта, примерно точно 6 месеца или нещо подобно.
Обаче сока е много агресивен, висококиселинен продукт. Примерно в плода има разни баластни и др. в-ва които помагат за доброто му усвояване.
Най-добре е или ориз или картоф.Препоръчват се като най-щадящи бебешкото стомахче. Mоже дa ти изглеждат тежки, но не е такa, особено ако разредиш с кърма или АM.

# 7
  • Мнения: 1 382
Мисля, че пюренце от тиква е по-добрия избор. Ако не й хареса може да изчакаш още.   bouquet

# 8
  • Мнения: 172
Ммария26 и аз смятах да пускам такава тема, ама на изпреварила си ме.
И при нас е така. Смята да започна с оризовата каша на Нестле. А от там нататък ще видим, най-вероятно плодови пюрета.
Но както каза Айла важното е да е бавно, внимателно и постепенно

# 9
  • Мнения: 190
Аааа, леко се ошашках вече  Sick

Ирма спеше нощем, сега от една седмица се буди и иска да яде поне 1-2 пъти.През деня е такъв зор да я накърмя, че вече ми се реве - дръпне два пъти, плюе, пищи...Стачкува вече два месеца, много взе да ми писва Weary Имам чувството, че кърмата пак ми е намаляла и не й стига...

Този месец беше болна и върна малко теглото, така за целия месец е качила не повече от 200 гр. Мисля довечера да й дам малко размразена кърма да видя дали ще спи...Последно за захранването мисля за малко варена ябълка, разредена с кърма newsm78...Ето и аз не писах по темата ми, ама вече не знам какво да правя с това дете...

# 10
  • Мнения: 284
Преди малко пуснах тема за това,че отказва да суче през деня и чакам отговори-не си сама  със стачката.Аз вече захраних с картофено пюре и го приема много добре.От сварената ябълка може да получи колики-не може да се пасира така добре както картофа или тиквата.

# 11
  • Мнения: 179
И ние така правим и аз мисля да започна ,но с каша или зеленчуково пюре ,сокчетата знам,че са много агресивни към стомахчето на бебето.

# 12
  • Мнения: 2 829
Ммария 26, за захранването смятам, че ти най-добре можеш да прецениш кога детето ти е готово. Също така най-правилно ще избереш с какво да започнеш. Смятам че инстинкта ти няма да те излъже. Аз съм решила да захранвам педагогически, но аз така си усещам нещата, не бих го препоръчала на майка, която не го усеща като подходящо.
За стачката-ами, моя син понякога му е прекалено интересно да се занимава с други неща и едвам хапва по малко през деня, но си компенсира през нощта или докато спи през деня. Заради това се радвам че хапва през нощта, така съм спокойна че не е гладен.
Дали и твоето хлапе не е от любопитковците, на които им е скучно да сучат? Ако е така, опитай през деня като заспи да и набуташ цицата в устата и да полегнеш до нея и ти Grinning
Дано да премине този труден период по-бързо... Hug

# 13
  • Мнения: 313
Аз също съм решила да захранвам педагофически пък ще видим какво ще стане Laughing За първа храна на бебето, доста често срещам, че е най- подходяща тиквата. А ти защо не опиташ да му дадеш малко парченце от това което ядеш. Така ще видиш дали почва да го мляска (знак, че е готово за захранване) или го избутва с езиче, което от своя страна означава- само кърма за още известно време Simple Smile Ако не искаш кърмата ти да намалява не му давай от шише. Храни го по- често и вечерно време.  Успех!

Общи условия

Активация на акаунт