Двумесечно бебе - колко пъти да яде?

  • 8 400
  • 46
  •   1
Отговори
Здрвейте мами!

Имам въпрос, който много ме тревожи.
Малката ми буболечка втория месец хич не наддава добре и когато казах на педиатърката, че се кърмим 5 пъти в денонощие, тя каза, че е малко.
Моля, кажете по колко пъти храните/или сте хранили своите двумесечни бебета? Става дума за кърмене!
Мерси и весело посрещане на НГ на всички!  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 139
по 7 пъти трябва да яде

# 2
  • Мнения: 5 401
Колко точно е наддала?? 5 пъти и на мен ми се вижда малко - мисля че толкова пъти трябва да се хранят 4-5 месечните бебета според статистиката на педиатрите. Тя ли не иска повече да суче или ти се опитваш да й направиш режим???

Никога не съм броила колко пъти яде Каби. Кърмя на поискване и нямаме проблеми.   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 041
Трябва да яде толкова,колкото иска.Мартин на 2 месеца ядеше по 5-6 пъти на денонощие  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368
Храним се по 6 пъти на денонощие,Хранехме се по 7 пъти,но към втория месец той сам махна нощното хранене.И ние сме на кърма изцяло.Успех!

# 5
ние също се на два месеца и яде по 6 пъти.можеби не натдава защото не му достига кърмата като количество за едно хранене.на моята бебка така не и достигаше и след кърмене и давах добавка и сега натдава добре Joy

# 6
  • Мнения: 1 896
А защо яде само по 5 пъти? Повече не иска ли? Във всеки случай не го ограничавай, особено нощем, щом имате проблеми с наддаването. Нека суче когато си иска - тоест винаги когато мрънка, върти се и търси с устичка, неспокойно е или плаче. Ако кърмиш наистина на поискване едва ли ще имате някакви проблеми с наддаването. Даже вероятно ще наваксате много бързо.
Ако пък има някакъв проблем с количеството кърма, по-честото кърмене на поискване ще помогне за увеличаването й. Не се оставяй лесно да ти набутат добавка, това ще намали кърмата.
Ако имаш още някакви съмнения, най-добре посети библиотеката на кърмаческия форум, там ще намериш много полезна информация. Желая ви успешно и блажено кърмене!

# 7
  • Мнения: 1 555
През 3 часа трябва да се храни !!! СМетни 7 пъти значи на ден. Определено му е малко на детенце!!!

# 8
  • Мнения: 1 691
Наистина 5 пъти на ден е малко мъничко за двумесечно бебе. Вярно, че е относително, но явно на твоята мома не й стига Simple Smile Опитай да й предлагаш по-честичко да си похапва - а тя ако съвсем не е гладна, ще ти откаже. Просто й припомняй по-често, в случай че сама не се сеща, че е гладничка.
И не се съгласявай необмислено на добавка! По това, което прочетох за твоята педиатърка, явно е свястна - посъветвала те е да кърмиш по-често, а не да дохранваш, така че може да се консултираш по-подробно и с нея.

# 9
  • Мнения: 639
по 6 на денонощие

# 10
  • Мнения: 2 553
5 пъти е малко ... Моята дъщеря на тази възраст ядеше по около 8 пъти за денонощие  Peace

# 11
  • Мнения: 2 818
През колко часа я кърмиш? Опитай поне 6 да ги направиш. Дали просто прави голяма пауза през нощта или си хапва на 4-5 часа?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
За двумесечно бебе наистина 5 кърмения на денонощие са малко. На тази възраст аз кърмех моята принцеса по 7 пъти, като тя правеше голяма нощна пауза. Направи интервалите максимум на 3 часа, защото кърмата се усвоява бързо от организма и бебчето трябва да се кърми по-често.
А колко всъщност е наддала за този месец? На какви интервали я кърмиш?

# 13
  • Мнения: 505
ПО 7 пъти. Може и повече ако желае. Да н еби кърмата да не ти стига newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 227
На поискване, но не по-малко от 6 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт