S. aureus - или що за гадост имам, моля за мнения!!!!!!!!

  • 1 289
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 195
тъй то - след Moharela-та на сина ми в носа, аз имам това чудо - лекарите ме съсипват, изписват антибиотици от по 30 лв, пасти още толкова, с три курса на лечение - минимум 120 - лв, тея хора с алуди. А дори не ми обясниха ква е тая бактерия в носа ми и колко бързомога да се гътна от нея. Та ако някой има идеи, информация и тн ще съм безкрайно благодарна..........защото заради тая бактерия, детето ми и близалка няма да може да получи за Нова година:(

# 1
  • Мнения: 741
Успокой се,няма да ссе гътнеш!Аз съм мед сестра и горе-долу имам представа от тези неща.Това са стафилококи-вид бактерия,която може да причини възпаление там където се намира,ако не се лекува.За съжаление са доста упорити и устойчиви към антибиотици.Задължително се взима секрет(оттам където е проблема)и се прави антибиограма,за да се види кой е най-подходящия антибиотик.Обикновено те са няколко вида и в зависимост от броя на бактериите се пие един или повече,един след друг,като след всеки изпит антибиотик отново се прави изследване на секрета.Ако това ще те успокои и аз и мъжа ми се лекувахме от същото преди време.Отне ни няколко месеца,доста пари и нерви.Успех!

# 2
  • Мнения: 539
Вече съм писала по тази тема, важното е количеството на изолирания стафилокок. Всеки човек го има, и може да не ти създава проблеми. Виж какво  еколичеството - ако е умерено няма проблем.

# 3
  • Мнения: 4 195
това е лощото. че не еумерено и вече съм на силни и скъпи #Cussing out антибиотици Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
И на мен ми се изолира,но засега не искам да почвам антибиотиците.Може да се полчуи кръговрат.Пиеш антибиотика,отслбва ти имунитета,и при следваща настинка или грип -пак се проявява.
В момента лекувам с цитросепт.Поше,че помага,и в интерес на истината от него много по добре се чувствам.Той е чист екстракт и не пречи на организма.Подсилва и имунната защита.
Пия го комбинирано с ъс Стафилкокцинум-комеопатично лекарство за тази бактерия.

Има и друг вариант-"Анаста".Там бият ваксини против стафилококите.В зависимост от състоянието.
Но има и противиречиви мнения,трябва ад се разровиш..

Според мен антбиотиците на са най-доброто решение.

Успех!

# 5
  • Мнения: 5
Преди време имах някави ...коли , пих какви ли не АБ около 3 м докато остана като вариант само венозни вливания на ...(не помня точния АБ) , тогава джипката ме прати при специалист-ка , която реши , че с чай и ваксина (умрели тела от бактерията) за половин месец ще ме оправи .  Честно казано помислих я за луда , но след 14 дни изследванията ми бяха като на бебеце.Един месец пиех по 1 хапче сутрин.

Попитай за нещо подобно , сигурно има ваксина и за тази бактерия , така организма сам се справя.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
speisy ,каква ваксина ти сложиха?

# 7
  • Мнения: 5
Беше на хапчета , които пих в продължение на един месец казват се УРОСТИМ. На 14-тия ден ми правиха контролни изследвания и всичко си беше нормално , но продължих курса на лечение до край . Аз имах бактерия в урината (e-coli) и пих 4 вида АБ , докато нямаше вече какво да ми изпишат .Дадох към 80 лв за АБ , а накрая с тази ваксина (около 5 лв ) и чай ( 3 лв ) всичко си дойде на мястото.
Предполагам , че има подобни и за други видове бактерии.
Уростим-а е БГ ваксина.

# 8
  • Мнения: 4 195
Беше на хапчета , които пих в продължение на един месец казват се УРОСТИМ. На 14-тия ден ми правиха контролни изследвания и всичко си беше нормално , но продължих курса на лечение до край . Аз имах бактерия в урината (e-coli) и пих 4 вида АБ , докато нямаше вече какво да ми изпишат .Дадох към 80 лв за АБ , а накрая с тази ваксина (около 5 лв ) и чай ( 3 лв ) всичко си дойде на мястото.
Предполагам , че има подобни и за други видове бактерии.
Уростим-а е БГ ваксина.
мнооооооооого благодаря за инфото, за пореден път се оказвам в невидение. Въобще не ми бе обяснено, че е възможно и да има други начини освен АБ. Всъщност, ако не бях аз и моята наглост, все още и двамат с детето нямаше да знаем, че имаме бактерии. Защото на молбите ми да ни пуснат изследвания защото се притеснявам от бактерии, лекарите ни ме нарекоха параноична майка. А след като излязоха изследванията, едно извинявай не казаха. Въобще им нямам вяра вече ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт