Съвет за преграда на душ кабина в баня

  • 22 517
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 471
става дума за следното тъй като от заглавието не знам дали става много ясно:
имаме баня с тоалетна. малка е и е геобразна като в чупката е душа. много е удобно но така или иначе като се къпем се мокри банята и извън тази чупка а оттам и се замърсява много лесно.
бяхме решили да слагаме стъклена преграда като параван, който се монтира за стените и долу за прага на душ кабината /тъй да я наречем/ оказва се обаче че са много скъпи - около 400 лв а освен това не съм сигурна дали ще е удобно тъй като мястото е малко. открихме вариант да сложим завеса, но пък те много се цапат. как е при вас?
благодаря ви за отговорите
Grinning

# 1
  • Мнения: 284
Ние сме със завеса-има от плат и могат да  се перат в пералнята Peace

# 2
  • Мнения: 14 471
Ние сме със завеса-има от плат и могат да  се перат в пералнята Peace

да и аз затова се навих на завеса, а пази ли добре?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ние сме със завеса-има от плат и могат да  се перат в пералнята Peace

да и аз затова се навих на завеса, а пази ли добре?
не, изобщо не пази
Преградите са толкова само едната вратичка е 250лв в мр. Бриколаж

# 4
  • Мнения: 1 558
При нас завесата е от изкуствена материя (вече 5 години я ползваме)- няма проблем с поддръжката - на 2 седмици се минава с гъба с разтвор на Доместос от вътрешния край.  Иначе само с слушалката на душа на няколко дни я поливаме с топла вода. Според мен мнoго по-лесно се поддържа от кабините и параваните с  прозрачно, а не матирано стъкло. Не се бориш с котлен камък. Заедно с корниза, който се разпъва, колкото ти е нужно удоволствието излезе 15-тина лева от Бриколаж!

# 5
  • Мнения: 14 471
При нас завесата е от изкуствена материя (вече 5 години я ползваме)- няма проблем с поддръжката - на 2 седмици се минава с гъба с разтвор на Доместос от вътрешния край.  Иначе само с слушалката на душа на няколко дни я поливаме с топла вода. Според мен мнoго по-лесно се поддържа от кабините и параваните с  прозрачно, а не матирано стъкло. Не се бориш с котлен камък. Заедно с корниза, който се разпъва, колкото ти е нужно удоволствието излезе 15-тина лева от Бриколаж!


и аз мисля че се поддържа много по лесно, и наистина излиза много евтино - ние гледахме в практикер на близка цена.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Продават се преградни врати, които не задържат никаква вода

# 7
  • Мнения: 14 471
Продават се преградни врати, които не задържат никаква вода

е кажи къде и за колко

# 8
  • Мнения: 1 558
Eто ни е завесата http://bgphoto.net/photos/9793/o633029941454008985.JPG, при нас банята не се мокри, но истината е, че стъпваме във вана, като се къпем. Може би трябва да помислите, ако решите със завеса за по-високо поддушово корито.
Иначе сега ми предстои ремонт в апартамента, в който ще се местя, там ще махаме ъглова вана и ще слагаме параван, но задължително отвън с матирани стъкла.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Продават се преградни врати, които не задържат никаква вода

е кажи къде и за колко
В практикер и Бриколаж не видях, но по магазините има . Скъпички са
Другия вариант е да сложиш матирано стъгло или плексиглас

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
В нашата баня/стандартна за панелен апартамент/ майсторът направи перваз,който отделя душа от мивката и тоалетната.За по-бързо и евтино сложихме текстилна завеса,която пера в пералнята.

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
При нас е със стъкло, много е удобно, широко и лесно за поддръжка!

# 12
  • Мнения: 2 922
При нас е завеса.
Но една приятелка ми даде идея да проверя колко ще струва изработката на преграда във фирма, изработваща дограма. Според нея е доста по-евтино. Тяхната душ-кабина била правена точно от такава фирма, но не помня цени  Thinking

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Снимах нашия вариант - стъклото е около 200 лева.

# 14
  • Мнения: 14 471
стъклото много ми хареса, но то не се сгъва нали? при нас ако не се сгъва няма как да се влезе под душа.

Общи условия

Активация на акаунт