Суха дразнеща кашлица

  • 38 882
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 647
Цял ден малката кашля, особено когато е легнала. Кашлицата е суха и дразнеща, въпреки че има сополи в носа. Не знам какво да направя, за да я облекча поне малко. Тази нощ определено няма да се спи, а нашата докторка е на смяна чак утре следобяд. Давам й сироп, чистя й носа със Стеримар, но на този етап нищо не помага. Детето се мъчи, а аз не знам какво да направя. Close Ще чакам съвети от вас.

# 1
  • Мнения: 101
какъв сироп може да кашля от сополки или сух въздух или просто да си кашля нии не сме спряли от 1 месец ве4е та сиропи та кво ли не а гурлото ни е супер кво да ти кажа имаме лрингит от пе4ката с дърва става много сух въздуха и му пресипва гурлото,ако няма Т няма проблем ако има бягаи при доктора стодал малко ни облек4и сега сме с проспан.малко отихна ама му дажам и перитол лкарката ми каза.

# 2
  • Мнения: 143
Момичета аз сьм сьс сьщия проблем и вече сьм крайно притеснена  Cry моя син е сьс сьщата кашлица и то постоянно през няколко секунди леко накашля а вечер чак прави нещо като пристьп Shocked
Ходихме на доктор и нищо му няма гьрдите чисти има леко секрет в нослето но нищо сьществено обаче кашлицата си е на лице и детето вече почна да се изнервя Tired
Доктора предполага че,е алергична кашлица от домашен прах от сухия вьздух и вьщо тька си имаме наследствено обременяване(баща му като мальк е бил астматик)
Испихме един куп сиропи и лекарства и нищо сега се обьрнах кьм народната медицина и му правя един сироп за който ми каза майками дано да помогне Praynig
А нещото което ме стресна доста е че,докторката каза че вьв Варна всяко пето дете е или сьс астма или сьс спастична кашлица  #Crazy било от климата  newsm78 Tired и на пролет ще трябва да ходим някьде на балкан Thinking
Дано да се оправят по-бьрзо децата  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 456
Ние сме с тези проблеми от няколко месеца и открих причината, казвам открих. В една от темите на Лиорена прочетох за проблемите на нейното детенце с третата сливица, всичко така ужасяващо събпадаше с нашето състояние, че чак не искам да повярвам. Заведох я на УНГ с молба да й види третата сливица , защото преди това съм я водила като е болна, но не са й я гледали. Лекарят каза, че е огромна, обвита в гноевидни секрети, постоянно огнище на инфекция.
 Ето сега пак сме болни от тая противна трета сливица- вече шести ден сме с Т-38,5, едва днес започнахме АБ.Е, там ми се случва поредната гадост. Отивам за антибиограмата, може да пие само, САМО Аугментин- всичко друго никаква чувствителност. А тя е алергична към групата на Аугментина-Амоксиклав. Сега започнахме АБ и паралелно с него й давам антихистамин. Имам чувството, че ще се побъркам-докога, докога, Господи докога...?
Извинявайте, че го написах тук, като започнах да пиша исках просто да отговоря, не можах да се овладея...май ми се случва прекалено често вече.
Та значи исках просто да кажа, че може да е трета сливица

# 4
  • Мнения: 2 082
защо не пробвате с мед,масло и ванилия.а също и с билки.моят син беше със суха кашлица  на скоро и вече отхрачваме.отдавна сиропи не купувам за кашлица.варих му лайка,мента,слез,живовляк и др.билки вместо сироп.може и мед с малко смлян хардал.за носа имам воден екстракт от прополис/който става за нос и за пиене/за укрепване давам по лъжица смлени орехи,лимони и мед.малката по същото време беше с болно гърло и надут лимф-разминахме се с горе-долу същото лечение.това е при условие ,че гърдите са чисти

# 5
  • Мнения: 3 456
защо не пробвате с мед,масло и ванилия.а също и с билки.моят син беше със суха кашлица  на скоро и вече отхрачваме.отдавна сиропи не купувам за кашлица.варих му лайка,мента,слез,живовляк и др.билки вместо сироп.може и мед с малко смлян хардал.за носа имам воден екстракт от прополис/който става за нос и за пиене/за укрепване давам по лъжица смлени орехи,лимони и мед.малката по същото време беше с болно гърло и надут лимф-разминахме се с горе-долу същото лечение.това е при условие ,че гърдите са чисти


ВСичко,  което си написала е чудесно, но виждам, че детенцето ти е доста по-голямо - моята дъщеричка е на 2,6 и не мога да я накарам да пие чай- преди обичаше, но сега явно й е нервно и само бута чашите, отказва да яде, дори и много любими й неща, ако продължава така ще караме Нова година на системи в болницата...

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Ние сме с тези проблеми от няколко месеца и открих причината, казвам открих. В една от темите на Лиорена прочетох за проблемите на нейното детенце с третата сливица, всичко така ужасяващо събпадаше с нашето състояние, че чак не искам да повярвам.

Лорка, дано малко от малко съм помогнала, погледни и тази тема, днес сложих полезна информация мисля:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152890.0

# 7
  • Мнения: 5 647
Кашлицата днес като че ли понамаля малко, но това с третата сливица ме притеснява. Ще я заведа на УНГ, да видим какво ще каже.

# 8
  • Мнения: 2 082
Цитат
ВСичко,  което си написала е чудесно, но виждам, че детенцето ти е доста по-голямо - моята дъщеричка е на 2,6 и не мога да я накарам да пие чай- преди обичаше, но сега явно й е нервно и само бута чашите, отказва да яде, дори и много любими й неща, ако продължава така ще караме Нова година на системи в болницата...
вярно е,че голямо дете се лекува много по-лесно.има и друго-вече поизрастна болестите.преди всяка кашлица задължително ставаше бронхит.малката ми е на 2г и 7м,но ако кашли и давам чая на лъжички по начесто/обикновено след ядене/,защото и тя не сяда да си изпие цялата  чаша.а това с меда ,ванилията и маслото става като сладко кремче-може и да им хареса.а мас със сода на гърдите пробвали ли сте?аз-не,но ми казаха,че действа

# 9
  • Мнения: 3 456
Ами утре ще пробвам това с меда, ванилията и маслото. Иначе предния път като беше болна й правих мед с хардал, чесно казано не й помогна много. На мен на времето много ми е помагало- майка ми сиропи за кашлица не е купувала, обаче тая мойта Лорена каква е такава- вече в чудо съм се видяла. Но нали вече писах, че при нас проблема е трета сливица и положението там е повече от сериозно...
Все пак благодаря ти много за съветите!!!
Весело посрещане на Новата Година!!!

# 10
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
При нас беше така и ни помогна мед, масло и канела-като кремче, и чай-счупен орех с черупката, ябълка, карамфил и дюля. И двете подтискат кашлицата и се оправи доста бързо. Но при нас малката няма никакви хранителни алергии.
Дано се оправите бързо, че детенце като е болно нищо не е весело, нито празника, нито делника

Общи условия

Активация на акаунт