Възможно ли е да съм с пневмония и да не си личи по кръвна картина?

  • 1 969
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Много ме мъчи мисълта 4е ще развия пневмония и няма да разбера докато не стане много късно. От месец кашля и се сополивя. Кашлицата вече е много рядко но като кашля усещам 4е идва от вътре от дълбоко. С хремата още не мога да се справя. Антибиотик не съм пила само бабешки методи, защото съм бременна. От антибиотика лепвам гъби а тях не мога да лекувам до 3 месец.
Пуснах си кръвна картина, всичко е в норми и утайката, но ЖП каза 4е може да не проличи по кръвна картина. Като ме слуша каза 4е гърдите ми леко свирели. Появи ми се и една болка от дясно в ребрата явно от кашлицата...ама знаели 4овек от какво е. Вече ще се побъркам...
Досега не съм била с пневмония не знам как се чувства човек...дайте ми някакъв съвет моля ви!

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
болката може да е и невралгия

# 2
  • Мнения: 468
Може да не си проличи. Пулмолог и правилна терапия, има достатъчно добри средства, които можеш да ползваш докато си бременна.

# 3
  • Мнения: 741
При пневмония винаги левкоцитите са над нормата(над10 500)А ти най-вероятно си с бронхит

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Утайката щом е в норма, няма място за притеснения.
Важен белег, че си с пневмония е ако се потиш много, особено нощем.

# 5
  • Мнения: X
аз преди 1 месец бях болна от пневмония. почнах да се чувствам отпаднала, качих температура 38.2 и непрекъснато ми беше студено, а същевременно жестоко се изпотявах. от кръвната ми картина и урината не ставаше ясно,че съм с пневмония понеже и левкоцитите и утайката беше в ред.но докторката хвана на слушалки и после се потвърди със снимка.да чукна на дърво вече е минало, но бях много зле.а и преди да се разболея имах много странни болки в гръдният кош.успех мила и не си внушавай болести.ходи при свестен доктор да те прегледа ако нещо се съмняваш.

# 6
  • плевен
  • Мнения: 1 249
ако пневмонията е вирусна може да няма промени в кръвната картина.Единствено рентгенова снимка ше покаже,но си бременна и не е много желателно.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 439
Благодаря ви за отговорите. Вече започнах да се оправям след 2 месечно боледуване. Болката в ребрата остава пак ще питам за нея. Иначе температура не съм вдигала и не съм се потяла ни вечер ни денем.
Бъдете здрави и усмихнати  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт