Кога се "израстват" играчките

  • 3 878
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Покрай тези празници имах желание да купя много хубави неща на сина ми. Купих много дреболии, а "голямата" играчка беше и голямото ми разочарование. Взех от Марсел една писта с количка и като идея на него наистина много му хареса. Само че огромен проблем!!! - не можахме да монтираме тъпата китайска играчка. Първо - некачествена, второ - необяснено, трето - докато я сглобявахме, се счупи на много места и въобще ми се плачеше. Толкова исках детето да получи прекрасен голям подарък - нещо, което дълго ще го радва.
И оттам дойдоха разни мисли в главата ми. Първо - никакви евтини играчки вече  Naughty. Ако сега му купя нещо голямо и скъпо обаче, за колко време ще го "израстне"? Имате ли наблюдения например за големите комплекти на Lego или Playmobile. Скъпи са, но ако поне година и половина - две му се радва, си струва да откъсна 100 и нагоре лева от бюджета.
По темата - имаме пиано от Чико, което му подарихме, когато беше на годинка. Още му се кефи. Е на това викам сполучлива играчка. Препоръчвам го на всеки, който търси хубав подарък за едногодишно детенце!  Peace
Искам да споделите мнението си кои играчки най-дълго радват децата и кои бързо се израстват. Коя е най-дълго ползваната от вашето дете играчка? Ако имате идея също за добра играчка за 2-годишно момченце, ще съм ви много благодарна   bouquet

# 1
  • Мнения: 9 899
аз съм против скъпите играчки, понеже не мога да вляза в главата на сина си и да преценя колко време би се интересувал от която и да е. Затова предпочитам евтините, но пък досега не ни се е чупила нито една/а как искам да разчистя Simple Smile/
Нашите играчки са възможно най-евтините, освен това почти не купувам, защото вече няма място - подарените напълно ни стигат. Той си играе още с бебешките дрънкалки, както с клавиатурата на компютъра и пералнята, т.е. няма някаква рецепта. Не прави разлика между скъпи автомобилчета и празна кутия от АМ. Това, което разбрах е, че скритата за известно време играчка изглежда за него съвсем нова само след седмица-две.
Предпочитам да измисля нова функция на нещо старо.

# 2
  • Мнения: 639
Много бих искала да има мултифункционални играчки ама няма.Т.ест,да се развиват с детето и да са много различни и интересни за него ,да е и здрава разбира се ,това ще спести и място в детските стаи и средства в бюджета на сем.също. Laughing Wink
Но поради липса на такива играчки се затрупвам ме с купища други къде скъпи ,къде по-евтини все тая ,ако питаш мен.Неможе според мен, да има играчка която да задържи интереса на детето година две  Shocked,защото целта на играчките би трябвало да бъде ,да развива детето умствено и емоционално и в различните възрасти нуждите и знанията на децата се разшеряват .Децата могат да си играят почти с всичко което ни заобикаля,това стимулира и тяхното въображение.Не е необходимо да се купуват скъпи играчки и да очакваме от децата да ги пазят и да играят с тях само защото за нас имат някаква си финансова стойност.Аз лично обичам да купувам играчки които по някакъв начин провокират детето само да измисля своята игра ,да твори .Разбира се имаме и много други "глупави" играчки които Естел е видяла у някое дете и е пожелала ,но интереса е не повече от 10мин.към такава играчка ,след това тя се захвърля и толкова.Никога не съм изисквала да играе с играчките само защото са скъпи.Когато видя ,че вече не и са интересни просто или ги подаряваме или ги пребираме и я оставям сама да си измисля игри .Най често се пребъркват шкафовете  в кухнята,режат се списания и се лепят разни нещица от тях,обличат се стари дрехи ,яхват се пръчки,нареждат се копчета ит.н.,неща които са много по-интересни за нея от кукли/тя не играе с подобни/или от пиукащи и свиркащи нещица .Пъзелите също са от любимите ни игри .Мисля ,че ако искаме да зарадваме децата си, не е необходимо непременно да даваме луди пари за играчки или пък да купуваме евтини боклуци,просто е нужно въображение и малко повечко време.

# 3
  • Мнения: 686
Е, може би съм била малко неясна. Нямам предвид, че си търся скъпи играчки. Нямам проблем да намеря такива  Laughing Не! Просто харесвам неща, които именно провокират въображението и развиват различни способности. Затова това пиано на Чико беше супер - защото има различни функции на свирене (които трябва да бъдат схванати и после овладяне от детето), освен това животни, които по различен начин се движат и звучат, а като се обърне, става маса за конструктор с няколко части за нареждане. Абе многофункционална е. За съжалене не срещам такива играчки за тази му възраст. Не бих купила например някоя скъпа кола, защото тя ще го радва, но точно толкова, колкото и някоя за 2 лева. Ако обаче има конструктор, който може да нарежда по различни начини, да му измисля различни фолми и приложения, и в същото време ще е качествен, а не като този китайски боклук, който се разпарчетоса в ръцете ни, си струва да дам повече пари. Това имам предвид.  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Забелязала съм, че ако на мен ми хареса някоя играчка, то на Силви ще и омръзне бързо. Купувам и книжки, кубчета, строител все с образователна цил. Ала тя играе с тях максимум 10 дни. Скъсва книжките или ги надрасква,  а кубчетата дори ги забравя че съществуват.
Играе само с кукли може два часа да стои на пода и да ги нарежда, да им готви, да ги завива и т.н.т.А и с една ферма от козички и овчици.
Гледам да не се нахвърлям на скъпи играчки защото повечето до един месец стигат до боклука. Cry
А колко и говорим с баща и, но ефект никакъв. Мисля, че понякога троши и разчленява играчки нарочно...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Специално за деца до 2-3 годишна възраст по-хубави, занимателни и добре измислени играчки от на Чико и ФишерПрайс няма. Ние имаме много такива и смея да твърдя, че до сега /моите деца са на 8 и на 6 години/ нямаме нито една счупена. Значи са и здрави, освен всичко друго. А и все им се намират нови и нови приложения. Преди 3-4 месеца, например, подарих пумпала на Чико - чак сега забелязах, че на моите деца вече им е непотребен.

Не знам как пък толкова бързо им омръзват играчките на другите деца. Моите с години си ги ползват и преоткриват. Едва в последните 1-2 години започнах да раздавам играчки, което имайки предвит възрастта - както тяхната, така и на играчките им - е обяснимо.

# 6
  • Мнения: 686
Специално за деца до 2-3 годишна възраст по-хубави, занимателни и добре измислени играчки от на Чико и ФишерПрайс няма. Ние имаме много такива и смея да твърдя, че до сега /моите деца са на 8 и на 6 години/ нямаме нито една счупена. Значи са и здрави, освен всичко друго. А и все им се намират нови и нови приложения. Преди 3-4 месеца, например, подарих пумпала на Чико - чак сега забелязах, че на моите деца вече им е непотребен.

Не знам как пък толкова бързо им омръзват играчките на другите деца. Моите с години си ги ползват и преоткриват. Едва в последните 1-2 години започнах да раздавам играчки, което имайки предвит възрастта - както тяхната, така и на играчките им - е обяснимо.



Ето, според мен твоите деца просто имат подходящите играчки. Сигурно не можем да минем без няколко коли с дистанционно и купища кукли, които се трошат и обезобразяват, но има и такива играчки, които са качествени и дълго приложими. А можеш ли да ми дадеш пример за играчки на Чико или Фишерпрайс, които не са все пак за най-малките? Нещо за от 2 нагоре? Благодаря ти предварително!

# 7
  • Мнения: 3 479
От скоро в България има играчки на Wadertoys. Много са качествени и въобще не са от най-скъпите. Могат да се купуват на модули, така че хем да не се дават много пари наведнъж, хем и на детето да се поддържа интереса. Само гаражите на 3 и 5 етажа са по-скъпички, обаче може и без тях. Тази година подарих на две дечица играчки от тази фирма. Едното детенце беше на 3 г, а другото на 2,6 г. И двамата просто се прехласнаха по играчките. В тези играчки най-много ми хареса това, че са цветни, здрави и лесни за сглобяване и комбиниране от самите деца. Вече ги има в доста магазини, напр. аз ги купувах от магазина на Чико в Стрелбище, а можеш да ги видиш и тук www.family-bg.com.

За израстването на играчките - да, децата израстват играчките, както и дрехите.  Grinning При избора си на играчки се влияя най-вече от интересите на децата си и техния темперамент в игрите и здравината на играчките. За съжаление имам и несполучливи попадения, но те рядко са сред качествените играчки. При тях обаче поне мога да разбера дали допадат на детето, докато по-евтините се чупят преди още детето да може да си поиграе, за съжаление.


# 8
  • Мнения: 686
От скоро в България има играчки на Wadertoys. Много са качествени и въобще не са от най-скъпите. Могат да се купуват на модули, така че хем да не се дават много пари наведнъж, хем и на детето да се поддържа интереса. Само гаражите на 3 и 5 етажа са по-скъпички, обаче може и без тях. Тази година подарих на две дечица играчки от тази фирма. Едното детенце беше на 3 г, а другото на 2,6 г. И двамата просто се прехласнаха по играчките. В тези играчки най-много ми хареса това, че са цветни, здрави и лесни за сглобяване и комбиниране от самите деца. Вече ги има в доста магазини, напр. аз ги купувах от магазина на Чико в Стрелбище, а можеш да ги видиш и тук www.family-bg.com.


Супер! Да ти кажа, преди точно един месец харесах едни неща на тази фирма в Хиполенд. И бях решила това да му купя, но защо не послушах интуицията си!!! Наистина са здрави и красиви играчки, които си струват  Peace Peace Peace
Гласувам за тези неща с две ръце! Само че в Хиполенд бяха по-ниски цените отколкото в www.family-bg.com. Май ще има и Дядо Мраз у нас  Blush Laughing

# 9
  • Мнения: 2 891
може да не е съвсем по тмата, но за мен хубавата играчка има винтче в/у капачето за батерии. Убедих се в това, след като имах безсънни нощи след една погълната такава Sad

# 10
  • Мнения: 1 734
И на мен ми е проблем купуването на играчки. Имаме прекалено много, но не играе с тях или ги чупи и толкова. Чудя се, какво ли може да му задържи вниманието за малко по-дълго време

# 11
  • Мнения: 1 630
Аз съм с две ръце за лего. Скъпи са, но можеш да купуваш постепенно малки кутии.
Това е играчката, с която сина ми най-много си е играл до сега ( 11г е)
получи отново лего за коледа и много му се радва.

# 12
  • София
  • Мнения: 505
Една от любимите играчки на сина ми е кола, която се бута с крачета - подариха му такава за Коледа преди 2 години /тогава той беше на година и девет месеца - първите няколко нощи спа с нея/, а когато навърши 3 години му подарихме пак такава кола, но по-голяма - всеки ден излиза с нея на вън!

Също така моето дете обича простите играчки - предимно коли и влакчета, които сам да си бута, а не тези с батерии. На Пиротска в Малкия Цум на втория етаж има щанд, на който продават качествени пластмасови играчки - за Коледа му взехме писта с колички - различни видове са и могат да се закачат една за друга, като влакче.

# 13
  • Мнения: 3 447
Една от любимите играчки на сина ми е кола, която се бута с крачета
На моя също. Взех му я за първия рожден ден, в началото не можеше да се качва на нея и я буташе, разглеждаше, отваряше капака... После започна да тренира качване и слизане. Цяло лято изкарахме с нея навън, даже в началото го дърпах с едно въженце  Simple Smile В момента си я кара в къщи и още не му е омръзнала.

# 14
  • Мнения: 1 069
Най- доброто за мен е lego. Моите деца имат няколко кутии, които комбинират и играят с тях от може би 5 години. В последно време вариянтите Bionicle и Racers са им по- интересни, но определено това са играчки, които си заслужава да купуваш. Мисля, че имат и серии за деца под 3 год.
 А що се отнася до пистите с колички- и ние се натресохме на една преди време.Струваше 90лв. Първо- когато я сглобихме зае половината хол. Второ- след 10тата обиколка една от количките сдаде багажа, та се наложи баща ми да влиза в ролята на "Големия майстор, който прави от нищо-нещо". И трето- сега пълни един шкаф от детската стая и никой не се сеща за нея месеци наред.

Общи условия

Активация на акаунт