Няколко въпроса за постъпване в болницата

  • 626
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, решила съм да раждам в Окръжна болница - София (тъй като нямам уговорки с лекари, реших поне да е най-близката до нас - живея ж Изток, а и съм чувала добри отзиви за нея), искам да питам някоя от вас, която е раждала там какво трябва да нося при постъпването - напр. дали трябва да си нося нощница или ще ми дадат оттам, какъв още багаж да си приготвя и т.н.? И без това тотално съм се ошашкала, защото ми се налага смяна на гинеколога (аз съм в 8-ми месец), а лекарката в Окръжна, която работи със ЗК направо си ми каза че тъй като по това направление работи само в сряда от 14.00 до 16.00 ч. едва ли ще има свободни часове да ме приеме, та да си търся друг гинеколог. За утре (29.12.06) имам записан час при д-р Танчева в МЦ "Санте", но имам чувството че старата гинеколожка не мие дала всички необходими документи и ще имам разправии.. Въобще ужас..Ако може да ми кажете и какви документи ще са ми нужни при смяната на гинеколог (в мен са само изследванията, които са ми правени, дали новият гинеколко ще ми направи картон и т.н., както ме увери старата гинеколкожка....) Предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 4 668
Мога да ти помогна само с информация за болницата - носи си нощница , даже поне две . Носи памперси за бебето и мокри кърпички .За теб също не е зле да си вземеш жилетка или някаква връхна дреха , чорапки , джапанки , тоалетни принадлежности , превръзки ( по - плътни ) , много мокри кърпички , нещо за четене .
Аз си носех и белъо , сутиен за кърмене , колан за след раждане - това си е по желание вече .
Документите не си спомням ясно , аз също се бях омотала с тях и накрая личният ми лекар ми издаде направлението . Другото са изследванията . Но лекарят при който раждах в Окръжна ми беше следил бременноста в частния си кабинет и всичко му беше ясно . Лична карта твоя и на таткото , защото на следващия ден ще запишат бебчето . Телефон , фотоапарат ...

Лекарите и акушерките там са много свестни и със всички се държат много добре . Аз ги наблюдавах , дори и към момичета които не бяха платили отношението им не беше по - различно .
Успех и леко раждане !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт