чай от шипки

  • 1 900
  • 16
  •   1
Отговори
полеэен ли е чай от шипки эа 5мес бебе?

# 1
  • Мнения: 6 461
Когато дечковците ми бяха бебченца на по 5 месеца им давх чайчета които са предназначени за  бебенца.
А чай шипка,чай лайка съм давала  само тогава когато са били болнички ,понеже имат повече витамин "С".
Сега вече са по-големи (Пламен на 1г и 3мес.,Тошко 3г и 10мес.)и им парвя такива чайчета през зимния период.

# 2
  • Мнения: 4 392
За какво точно да е полезен? Най- полезната храна за бебетата е млякото.  Peace

# 3
  • Мнения: 361
Аз бях започнала да парвя попарата с чай от шипки, но бебка нещо не я хареса така и сега я правя само с вода.  Hug

# 4
  • Мнения: 5 362
полеэен ли е чай от шипки эа 5мес бебе?
За всякаква възраст е полезен чаят от шипки.Богат е на вит.С.

# 5
  • Мнения: 772
знам че пюрето от шипки разхлабва може би важи същото и за чая.до сега не съм давала но ще го пробвам.беба с удоволствие пие чай от лайка.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За всякаква възраст е полезен чаят от шипки.Богат е на вит.С.

Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз започнах да правя попарата на Иво с чай от шипки, но беше на 7м. /май newsm78/. Това беше първият чай, който му дадох, и го пи доста дълго, преди да му направя и друг.

# 8
  • Мнения: 962
Чая от шипка запича.
Ние правим понякога попарата със чай от шипки.Харесва го.

# 9
  • Мнения: 887
Можеш да даваш,защото е богат на вит.С,но си прецени,защото има запичащо действие,а не разхлабващо.Аз лично давам на Калоиан/8м./ не само от шипки,а и от Липа и Лайка,защото той не иска да пие нищо друго/нито сокове,нито вода/ и това е единствения начин да му давам течности.Между другото и Спок пише,че от 2м.трябва да им се дава именно такъв чай.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
За запичането, разхлабването...... Иво никога не се е запичал от шипките. Така че-не е задължително твоето бебе да се запече. Както с всяко нещо-и с чая е въпрос на организъм.  Peace

# 11
  • Мнения: 5 026
полеэен ли е чай от шипки эа 5мес бебе?
За всякаква възраст е полезен чаят от шипки.Богат е на вит.С.

Така е! Аз редувам шипка и липа за попарата.

# 12
  • Мнения: 6 164
Има вит. С, както са ти казали, сега за зимата е хубаво да приема профилактично, но не прекалявай, защото този чай запича.

# 13
  • Мнения: 145
Аз давам чай от шипка от раждането на Пепи и до сега, правя му водата с него и той пие много,не съм усетила да има запичащо или разхлабващо действие,много е полезен.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 050
Аз бях започнала да парвя попарата с чай от шипки, но бебка нещо не я хареса така и сега я правя само с вода.  Hug

Е да де, но попарата не е за петмесечни бебета, нали?! На такава възраст съм давала само чай на Хип  Peace

Общи условия

Активация на акаунт