Има ли ефикасен начин за отпускане на естествена кожа

  • 12 094
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
Днес си купих ботуши от естествена кожа - страшно много ми харесаха, но понеже са ми по - големи прасците и горе ми стягат. Левия ботуш даже трудно го закопчавам, понеже не е пробван изобщо. Чувала съм, че ги мажат с ракия да се отпусне кожата, ама действа ли  newsm78

# 1
  • Мнения: 227
Ужасно е да ти стяга нещо.......... ooooh!

Аз със чист спирт си отпускам ботушите - на памук слагаш малко спирт и топиш на ботуша, кожата се отпуска мигновенно, внимавай само да не предобриш работата. Че действа - това е факт. Успех и честити ботушки   bouquet

# 2
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз знам, че обувки се отпускат, като се натъпчат с мокри вестници и после ги пъхаш в камерата. Това със спирта също съм чувала, че помага Peace!

# 3
  • Мнения: 476
Обуй си по-плътен чорап (колкото позволява ботуша) и ги поноси малко в къщи. Така ще се отпусне според формата на кракът ти. Имаме магазин за обувки и от професионален опит ти казвам, че това е най-подходящия метод. А това за колко време ще се отпуснат, зависи от плътноста на самата кожа.  Peace

# 4
  • Мнения: 408
Ще опитам и двата начина-мажа с ракия и обувам с дебели чорапи  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 883
Със спирт за горене и вестници или ги подръж малко над тенджера с вряща вода и ги обуй.

# 6
  • Мнения: 1 756
Има по лесен вариант, обущар,машина спецялна и няма проблем, бех бременна и така си разширих едни ботуши Peace

# 7
  • Мнения: 476
Със спирт за горене и вестници или ги подръж малко над тенджера с вряща вода и ги обуй.
Горещата пара може да повреди естествената кожа, както и лепилото!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 809
в САЛАМАНДЪР има спрей за тази цел. Струва 12 лева. Върши страхотна работа. Аз имах същия проблем съвсем скоро.

# 9
  • Мнения: 1 449
Може да помолиш да ти ги разпънат с разпъвачи в някой от по-луксозните магазини или евентуално в обущарска работилница.

# 10
  • Мнения: 408
В нито един магазин не предлагат такива услуги, но ще пообиколя обущарите, че това със спирта не е много ефикасно в моя случай. Сутрин ато ги обуя-добре, но ида ли на гости да ми повисят краката и да се претоплят и става "Мисията невъзможна" да ги закопчея  ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 575
Да, и аз имам същия проблем - взех си спрея на Саламандър, но установих,че е ефикасен само ако обувката ( или ботуша) стиска някъде долу по ходилото и като се напръска и обуе се отпуска по крака, Само че нагоре, където ципа на високите ботуши много ми стяга ( особено на единия крак)  - спреят нищо не помага Sad явно там не се получава достатъчно разпъване от натиск на крака и все си остава стегнато.

# 12
  • Мнения: 410
В нито един магазин не предлагат такива услуги, но ще пообиколя обущарите, че това със спирта не е много ефикасно в моя случай. Сутрин ато ги обуя-добре, но ида ли на гости да ми повисят краката и да се претоплят и става "Мисията невъзможна" да ги закопчея  ooooh!
Купих си ботуши от GiAnni. Там ми предложиха да ми ги разширят с машина на място в магазина. Отне 1/2 час. Закопчавах го само до кокалчето, а сега си се разхождам без проблем.

# 13
  • Мнения: 408
Обиколих навсякъде. И тук в Джанни предлагат тази услуга, но само за ботуши закупени от тях  #Cussing out Даже срещу заплащане не искат да ми помогнат  newsm61

# 14
  • Мнения: 8 917
Майка ми едно време правеше някакви хитринки с ракия  Peace

Общи условия

Активация на акаунт