Моля за помощ - разстройство и Т 37.1-37.2...засега

  • 3 207
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Сутринта Гери ме събуди, че имала ако - изходи се и определено беше доста рядко. На обед също изходи малко - отново рядко. Към 15 легна да спинка и след час и половина се събуди, че имала отново ако - беше пуснала и в памперса - зеленикаво и рядко, а след още час искаше отново на гърне - отново малко и този път със слуз...обадих се на педито и тя препоръча снтерол и лечебна храна на Милупа / и допълни, че всички деца след празниците били така - имало вирус и да следим Т/. Да, но тя не я иска - едва хапна лъжичка - две....от 2-3 часа е с Т 37.1, а преди малко 37.2....засега не съм дала нищо за Т, а само прахче Ентерол...иначе си играе, похапва от време на време..какво друго мога да дам и въобще какво да й давам да хапва  и какво - не....благодаря за всички мнения и съвети Hug

Току що видях, че в слузта сякаш има кървави жилки - какво значи това Shocked

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 20:21 от The Sun

# 1
  • София
  • Мнения: 903
здравей. Аз на моето слънце когато има разстройство му давам само лечебна храна, бисквити( обикновени), солети ( обикновени), вода, чайче ( с много малко захар). Една приятелка лекува нейния син и с оризова вода - тя казва, че помагало, аз не съм пробвала.
А иначе освен ентерола не давам никакви други лекарства. Давам лекарство за температура само ако има над 38 градуса. Все пак нормално е да има 37 - 37.3- 37.5 градуса - нали все пак се бори с вируса. Така, че не се притеснявай. Просто внимавай с храната и това е.
Желая ви скорошно оздравяване и весело посрещане на новата година.  bouquet

# 2
  • Мнения: 8 917
здравей. Аз на моето слънце когато има разстройство му давам само лечебна храна, бисквити( обикновени), солети ( обикновени), вода, чайче ( с много малко захар). Една приятелка лекува нейния син и с оризова вода - тя казва, че помагало, аз не съм пробвала.
А иначе освен ентерола не давам никакви други лекарства. Давам лекарство за температура само ако има над 38 градуса. Все пак нормално е да има 37 - 37.3- 37.5 градуса - нали все пак се бори с вируса. Така, че не се притеснявай. Просто внимавай с храната и това е.
Желая ви скорошно оздравяване и весело посрещане на новата година.  bouquet

Много ти благодаря, tania28 Hug Сега правя и оризова вода, понеже дребосъчка ми отказа лечебната храна. Ще я наблюдавам, но ме притеснява Т Rolling Eyes

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сън, миличка... спокойно.
Принципно е добре да е на лечебна Милупа детето, но щом ти е отказала... минаваш към други диетични храни: обикновени бисквити, морков, банан, ябълка, солети, изкиснато сиренце, супа "Моро" , чай без захар (или с много малко) и т.н.
За Т си даваш антипиретик, а за дрискането, аз лично давам сулфагванедин (старо и изпитано). До ден-два мисля, че ще отшуми вирусчето на Гери  Praynig Има и свещи Вомитусхил (водят се хомеопатични), но аз нещо не видях кой знае какво положително действие от тях.

Пиши утре пак как сте!  Hug

# 4
  • Мнения: 8 917
Сън, миличка... спокойно.
Принципно е добре да е на лечебна Милупа детето, но щом ти е отказала... минаваш към други диетични храни: обикновени бисквити, морков, банан, ябълка, солети, изкиснато сиренце, супа "Моро" , чай без захар (или с много малко) и т.н.
За Т си даваш антипиретик, а за дрискането, аз лично давам сулфагванедин (старо и изпитано). До ден-два мисля, че ще отшуми вирусчето на Гери  Praynig Има и свещи Вомитусхил (водят се хомеопатични), но аз нещо не видях кой знае какво положително действие от тях.

Пиши утре пак как сте!  Hug

Успокои ме малко, Шани Heart Eyes Ще пиша - и дано има материал за хвалби Rolling Eyes Засега все още няма Т - дано тя се махне поне...мисля си какво разлчино е хапвала и се сетих вчера за едно домашно краве мляко.....не ми се струва чак толкова различно...вчера бяхме и на пързалката - може да е настинала, но възможно ли е да е от там...а си беше облечена, с шапка, шалче, ръкавици....топли краченца...не знам, но дано тази НГ се разминем с вируса...

# 5
  • Мнения: 410
 Дечицата много бързо се обезводняват. Много по- важно е да се дава нещо подходящо. Има прахчета в аптеките специално за целта. Ако имаш възможност изследвай акото, малко вероятно е да е някоя бактерия(лекува се с АБ), но все пак...

# 6
  • Мнения: 664
Тук има епидемия от гастроентерит, та да кажа какво съветват лекарите - за бебетата само оризова вода за пиене(без млечни продутки, дори без лечебни млека), кърмата също е разрешена. Първи продукти - ориз и банан, след това се въвеждат картофи и продукти от бяло брашно и сл.това останалите....

# 7
  • Мнения: 88
Моята дъщеря също искара два пъти това разстройство със същата температура.Като лекарства и помогнаха Смекта и Хидросект.Но-най добре помагат препечени филии и изкиснато сирене, обикновенни бисквити и повече течности, за да не се обезводни.Също така и Хидратин Алфа за обезводняването.Успех. 

# 8
  • Мнения: 8 917
Днес минахме без Т, както и снощи, а само с разстройство и то по мъничко... изглежда ми сякаш по-добре...много спинка снощи - от 23.30 до днес 13.30...сега хапна попарка от препечен хляб и изкиснато сирене. Говорих с педито и според нея ако няма Т най-важна е диетата - да няма мазнини, лактоза и т.н. Купихме й АМ без лактоза и сега се борим да хапва и лечебна храна....дано вървим към подобрение - на 2 ентерола и 1 Хидрасек е днес....

# 9
  • Мнения: 8 917
От снощи започна да ходи на всеки час Sad....плаче и иска да ака...заминаваме при педито - стискайте палци, моля Praynig

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Милата Гери... Hug  Сън - пиши какво е казала педката!

# 11
  • Мнения: 8 917
Милата Гери... Hug  Сън - пиши какво е казала педката!
Нашето педи го нямаше, Шани Sad Прегледа ни дежурната лекарка - някаква Николова и каза, че този вирус протичал със спазми - утихващи и засилващи се, така, че за тях мога да давам Нурофен, Но шна или спазмалгон, а на Гери за лечение предписа Суметролин - по 5 мл на 12 часа /това било Бисептол/. Обадих се за всеки случай и на педито и тя потвътди назначеното лечение - диета, по 2 ентерола, 1 хидрасек, Нурофен и Суметролин....майка ми е тук -  имаме запазени места за 3 дни на Нг и планът беше да празнуваме...по нейн съвет купихме нар - но не знам дали да дам на Гери - едно време сме се оправяли от него....взе да вари оризова вода, нагряла и една дуралексова купа и тя просто изтрещя и досега събирахме стъкла....взех да изтупам килима от тях и се фраснах в устните със сензора на външният термометър - в устнисе съм като силиконова гърла - подуто отвсякъде - вие ми се от болка и в същото време ме обзема панически смях какъв Марко Тотев съм днес....явно безсънието си казва думата и вече съм изтрещяла Wink

# 12
  • Мнения: 2 534
Споко , Сън , ще му мине на детето , прилагането на диетата сега ти е основния ангажимент . Майка ти ще се справи , така че ...бЕгайте на почивка . Нарът е цяр , едно време като не са имали толкова лекарства , така са се оправяли +диетата .
Поли и тя е болничка , но беше със сополи , оттам по слъзния канал ... та конюктивит ... сега вече минаха на задна хрема (или както там се казва ) и се дави от кашлица  Sick
Ще им мине , така растат  Confused

# 13
  • Мнения: 8 917
Споко , Сън , ще му мине на детето , прилагането на диетата сега ти е основния ангажимент . Майка ти ще се справи , така че ...бЕгайте на почивка . Нарът е цяр , едно време като не са имали толкова лекарства , така са се оправяли +диетата .
Поли и тя е болничка , но беше със сополи , оттам по слъзния канал ... та конюктивит ... сега вече минаха на задна хрема (или както там се казва ) и се дави от кашлица  Sick
Ще им мине , така растат  Confused
Дано се оправи Поли по-бързичко и да посрещнат здрави новата година Hug Ние ще сме с майка ми и Гери - плътно до нас са Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 5 680
 FlutterПожелавам ви скорошно оздравяване. Мога да ти дам съвет да пиете и сок от дренки, той има стягащ ефект, както и чайче от шипка. Party

Общи условия

Активация на акаунт