Мрази лъжицата...

  • 1 047
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
2 дни се опитвах да захраня с картофено пюре, но като дам лъжицата и започва един рев  ooooh! Държи пюрето в устата, неиска да го преглътне и реве до почервеняване  Shocked
След 2-рия опит реших да изчакам и да пробвам да давам мляко с лъжица докато свикне с нея, но днес и с млякото и с Вигантола сутринта се получи същото  Tired
Преди пюрето нищо не съм давала с лъжица освен Вигантола и нямаше проблем. Сокчета не сме пили. Няма причина да не й хареса вкуса на пюрето.
Какво да правя? Да давам ли мляко с лъжица докато свикне или ще намрази лъжицата (а може и млякото) ако продължа така?
Много малко пюре трябва да давам в началото и с шише също не става, а и може да се задави така май...

# 1
  • Мнения: 1 272
Първото, което изниква в съзнанието ми е, не мислиш ли че е рано за лъжица, респ. пюре? Ако смяташ че не е, то пробвай да смесиш пюрето с мляко, може да не й допада вкуса на пюрето, все пак това е нещо различно и ново, което понякога плаши бебетата! Ако не стане, изчакай малко и дай след време отново. Успех!

# 2
  • Мнения: 6 164
Явно детето си иска млякото.

# 3
  • Мнения: 316
Първото, което изниква в съзнанието ми е, не мислиш ли че е рано за лъжица, респ. пюре? Ако смяташ че не е, то пробвай да смесиш пюрето с мляко, може да не й допада вкуса на пюрето, все пак това е нещо различно и ново, което понякога плаши бебетата! Ако не стане, изчакай малко и дай след време отново. Успех!
Пюренцето го правя с АМ и не по-гъсто от "боза". Мисля, че не ни е рано за зеленчуково пюре с АМ. Много АМ папка и бързо огладнява. Роди се 2,800кг, а сега е 6,600кг, което не че е толкова много, но на година трябва да е около 9-10кг, а тя на 5 месеца ще е 7кг+. Наистина мисля, че ни е време за пюрета...

Явно детето си иска млякото.
Е, аз няма да го спирам все пак Simple Smile

# 4
Zdravei! Ne se pritesniavai i nie biahme taka. Davai mu parvo mliakoto i nakraj ostavi 10 gr neiziadeni mu dai pure s lagiza. Parvo edna, na drugia den 2 i t.n. sled dve sedmizi ste projde. Triabva samo da ima6 tarpenie i da ne go nasilva6. Kolkoto lagizi poeme tolkova. Moge sled edin dva dni da iziade dve tri na tretia pak da ne iska, togava mu davai samo mliako, triabva tarpenie. $ao i uspeh!

Здравей! Не се притеснявай и ние бяхме така. Давай му първо млякото и накрая остави 10гр неизядени му дай пюре с лъжица. Първо една, на другия ден 2 и т.н. след две седмици ще прояде. Трябва само да имаш търпение и да не го насилваш. Колкото лъжици поеме томкова. Може след един две дни да изяде две три на третия пак да не иска, тогава му давай само мляко, трябва търпение. Чао и успех!

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 10:00 от Vivi

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Спри за два дни за да забрави и опитай пак.Повечето деца отказват да ядат в началото с лъжица.Свикнали са на биберони и течна храна и изведнъж им дават нещо ново, което е различно от млякото и не се яде толкова бързо.Изчакай да е доста гладна и дай пюрето.Може да го разредиш с АМ за да сатне по-рядко и постененно да свикваш детето на гъсти храни.Но в никакъв случай не я насилвай утре пак!
 И да не спираш млякото, ей Laughing

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
След 5-6 месец бебетата не качват такива грамажи както в първите месеци,така че едва ли ще качи много.Ние сме качвали 1,300 във втори месец,а в 9,10,11 месец по 200-300 грама.Ако решиш изчакай 1-2 седмици още и пак предложи.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
И ние бяхме така в началото. После спрях да се мъча да давам с лъжица и давах плодово пюре, каша и зел.пюре с шише с по-широк биберон. На бебо вкуса му харесваше, но лъжица не искаше.
После имахме пътуване и 3 дена беше само с АМ, до омръзване  Mr. Green
Като се прибрахме не си познах детето - искаше само лъжица, не погледна биберон и шише, отваряше си устата за още и още пюре  Laughing
Сега яде всичко, но си имам тактика как да му отвличам вниманието докато яде, за да не прави бррррррррр и всичко да е по мен.
Като почвам да го храня, едната ми ръка държи телефона да свири и святка и той е толкова заинтригуван, че гълта бързо и не се сеща да се дърпа или закача и прави брррррр

# 8
  • Мнения: 46 438
Нормално за 4 месечно, към 6-ти месец ще е готово  Peace

# 9
  • Мнения: 316
Спри за два дни за да забрави и опитай пак.Повечето деца отказват да ядат в началото с лъжица.Свикнали са на биберони и течна храна и изведнъж им дават нещо ново, което е различно от млякото и не се яде толкова бързо.Изчакай да е доста гладна и дай пюрето.Може да го разредиш с АМ за да сатне по-рядко и постененно да свикваш детето на гъсти храни.Но в никакъв случай не я насилвай утре пак!
 И да не спираш млякото, ей Laughing
Точно това си помислих. Няма да го мъча милото и ще пробвам след няколко дни  Hug
А млекце ще си пием още дълго време  Mr. Green

След 5-6 месец бебетата не качват такива грамажи както в първите месеци,така че едва ли ще качи много.Ние сме качвали 1,300 във втори месец,а в 9,10,11 месец по 200-300 грама.Ако решиш изчакай 1-2 седмици още и пак предложи.
Знам, че не качват толкова много, но педито каза, че около 6м трябва да е удвоила теглото си от раждането, а на година да го е утроила (+-...). Не робувам на схеми и системи, но 2.800х3=8.400кг сега е 6.600кг, и за 2 месеца като нищо ще качи до 8кг и ще сме си утроили вече килограмите  Crazy

Олинце за съжаление не само аз се мъча с лъжицата  Sad Виждам я, че й е страшно кофти, но както знаеш няма как да и дам малко количество като 1-2-3... лъжици от шише  Tired
Тази "тактика" ще я запомня, защото и ние сме на вълна брррррррррррр  Joy

Нормално за 4 месечно, към 6-ти месец ще е готово  Peace
Аз наистина исках да захраня по-късно, но едвам се преборих с таткото да не давам сок. Той още е убеден, че съм лишила малката от витамини и изобщо не сяда да чете, а слуша майка си, но това е тема за друга секция  ooooh!
Доста четох и мислих преди да се реша да дам картоф. Дошло ни е времето, а само след 2-3 седмици влизаме в шестия месец.

# 10
  • Мнения: 46 438
... Дошло ни е времето, а само след 2-3 седмици влизаме в шестия месец.

Аз за 6-ти навършен говоря  Grinning т.е. след около 2 месеца  Wink

И аз захраних на 4 и моята не беше готова, твърдата храна въобще не я приемаше за храна, след буркана с пюрето си искаше дозата с мляко  Tired

# 11
  • Мнения: 5 362
Изчакай още малко и пробвай тогава да я захраниш.
Към 6-я месец,според мен.

# 12
  • Мнения: 7 803
дай лъжицата да си играе с нея, из4акай 5-6 дни и опитай пак, но не когато е време за ядене и е гладна, а между 2 хранения например

# 13
  • Мнения: 2 553
Може да й  е рано за папкане Peace Дай да поиграе с лъжицата, пък след известно време пак опитай да я захраниш  Peace

# 14
  • Мнения: 316
... Дошло ни е времето, а само след 2-3 седмици влизаме в шестия месец.

Аз за 6-ти навършен говоря  Grinning т.е. след около 2 месеца  Wink

И аз захраних на 4 и моята не беше готова, твърдата храна въобще не я приемаше за храна, след буркана с пюрето си искаше дозата с мляко  Tired
А пък какво смятах  newsm78 Ама много се обърквам с това "през 6-тия" и "на 6 месеца"  Rolling Eyes
Ами в краен случай и ние ще си дояждаме с млекце  Crazy

Как не съм се сетила за игра с лъжицата  ooooh! Това е чудесна идея  Wink
Благодаря ви   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт