Въпроси за водата

  • 448
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Ох забравила съм ooooh!.
Някой може ли да ми припомни:
1. До кога се изваряваше водата?
2. Ако давам от бебешката на Девин, предела и т.н. трябва ли да я изварявам?
3. Колко вода на 8 м. Малвина?
4. Ако не иска да пие да я карам ли?

Иначе суче като замаяна. Вообще не иска да се захранва и гледа на храненето като на купон и забавлание. Иска си цоцата и толкова, друго не я интересува.
Забравих: не иска да стои без мен и плаче, развива нещо като болезнена привързаност.
Никнат и зъби и е трудно бебе.
С носталгия се връщам към дните ми в Америка с Али. Така добре се захрани и прояде, че  нямам думи. Почти не отказваше храна (изклю. тиква, но до днес не я обича).
Съвети приемам всякакви.

# 1
  • Мнения: 2 829
Отговорите, които ще ти дам не са базирани на личен опит, а на това, което съм чела тук. По-скоро избутвам темата напред Grinning
1. Отговорите на майките варират от 3м. да годинка. На мен ми звучи разумно това че когато бебето лази няма смисъл от стерилност на водата.
2. Повечето майки не изваряват розовия девин.
3. Няма точно определено количество
4. Не, ако иам нужда от вода-ще пие.
А бебето има ли проблем с наддаването? Ако не-то не виждам смисъл да се тревожиш че не яде друго освен кърма. Казваш че сте се върнали от САЩ? да не би още да не може да свикне с различното място, език, часова разлика и т.н.? Може би за това е толкова привързана към теб, все пак ти си за нея най-сигурното нещо, едно от малкото неща, които не са се променили?
 Hug

# 2
  • Мнения: 2 655
А бебето има ли проблем с наддаването?
Не знам. Два месеца подред е наддала само по 300 гр. Лекарката не е обеспокоена, защото иначе физически е твърде добре развита за възрастта си, дори е дълга.

Аз винаги я сравнявам с каката, която се хранеше страхотно.

Казваш че сте се върнали от САЩ?
Може би не е станало ясно. Али (първото ми детенце се роди в Америка. Гледахме я до 8 месец и се върнахме тук във Варна.
Малвина е родена тук и тук я гледам.

Може би за това е толкова привързана към теб, все пак ти си за нея най-сигурното нещо, едно от малкото неща, които не са се променили?
 
Така е разбирам го, но ми е трудно.
Все е на ръцете ми и иска да играе с мен. да е около мен.
Наясно съм, че и това ще свърши, но...
Все пак трябва да ходя на работа и да пиша у дома освен кърмене, хранене, гледане и т.н.
А и Али си е у дома не ходи на д.градина все още и ...

# 3
  • Мнения: 5 393
На тази възраст по 300гр на месец е добре-наддава си нормално малката.
Розовата вода на Девин и въобще другите изворни и трапезни води не се изваряват-това може да доведе до концентриране на минералите в тях.Ако искаш можеш да редуваш изворна и трапезна с изварена вода.Аз така правех, сега редувам изворните води.
Ако не и се пие вода, не я карай.След като суче добре няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт