Iskah da vidite tova

  • 1 365
  • 11
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 1 333
Просто нямам думи
НО се моля всички деца с тази диагноза да бъдат в такова добро състояние като това гениално момче  Hug

# 2
  • Мнения: 2 757
Обикновено се развиват една или няколко способности за сметка на други. Много от хората с диагноза аутизъм нямат нужда от лечение, за да станат  колкото се може по - "нормални", а от разбиране, приемане и даване шанс да допринесат с това, което може би само те могат. Спред мен всички гении са имали тази или подобна диагноза. А за по-кратко са ги пращали в графа луди

# 3
  • София
  • Мнения: 7 673
Обикновено се развиват една или няколко способности за сметка на други. Много от хората с диагноза аутизъм нямат нужда от лечение, за да станат  колкото се може по - "нормални", а от разбиране, приемане и даване шанс да допринесат с това, което може би само те могат. Спред мен всички гении са имали тази или подобна диагноза. А за по-кратко са ги пращали в графа луди
Странно...на мен това хубаво и лъчезарно детенце не ми изглежда да има някакви отклонения.
Поне от това, което е написано и от това, което виждам...
Не съм специалист, а и може би не се казва всичко, но аз не разбрах какво е притеснило родителите, за да потърсят лекарска помощ.
Само това, че яде с ръце и няма реална представа за опасностите ли? newsm78
От това, което виждам, това е едно много хубаво, лъчезарно, умно и усмихнато, здраво детенце, което води съвсем нормален живот - плува, кара колело, ходи на детска градина, участва в живота там.....
Пиша това, защото просто си зададох въпросите:
- къде е границата между здравото дете и "болното". /в кавички, защото, доколкото знам, аутизмът не е болест, а състояние/
- как се поставя такава диагноза - обективно или субективно.  newsm78
Много се замислих по този повод върху последното изречение на НикФин!
Голям сладур!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 333
Да не би да сме гледали две различни филмчета ?????
Аз не видях дете да яде с ръце и да става дума за опасности, а един прекрасен младеж който се занимава с кадастъра на едно градче и то супер професионално

# 5
  • София
  • Мнения: 7 673
Да не би да сме гледали две различни филмчета ?????
Аз не видях дете да яде с ръце и да става дума за опасности, а един прекрасен младеж който се занимава с кадастъра на едно градче и то супер професионално
Ами явно.
Аз гледах клипче за момченце, родено през 2002 год.
Голям сладур и много интелигентно дете. Пише на компютър с правилен правопис, както стана ясно, самоук е. Ходи на детска градина, участва в мероприятията там, плува, кара колело, много е лъчезарен...

# 6
# 7
  • Мнения: 2 543
В И-нет има много информация за този младеж. Преведох кратко резюме за книгата, която е посветена на работата му. Ето го:

Urville е столицата на голям провинциален остров, с население от около 12 милиона души, което го прави един от най-значимите градове в Европа. Освен това е и напълно измислен.
Gilles Trehin е млад аутист с изключителен творчески талант и обсесия на тема големи градове. Той е градил и чертал план на Urville в продължение на повече от 20 години. Gilles споделя своето въображение в този красиво нарисуван пътеводител на града, в който представя невероятно убедителни и реалистични картини, около 300 на брой, на различни райони на Urville. Той описва със забележителна точност архитектурните стилове на отделните сгради и предоставя историческа, географска, икономическа и културна информация. Включително историчски фигури и културни епизоди, обосновани на историческата реалност – Trehin ги обяснява с последиците от режима на Виши, Втората Световна война и глобализацията на неговия измислен град,
Тази книга предоставя интересни възможност за вникване в творческата сила на аутистичния ум и ще бъде интересна както за хората с аутизъм, така и за останалите.   


Ето и няколко от рисунките му:

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Да не би да сме гледали две различни филмчета ?????
Аз не видях дете да яде с ръце и да става дума за опасности, а един прекрасен младеж който се занимава с кадастъра на едно градче и то супер професионално
Ами явно.
Аз гледах клипче за момченце, родено през 2002 год.
Голям сладур и много интелигентно дете. Пише на компютър с правилен правопис, както стана ясно, самоук е. Ходи на детска градина, участва в мероприятията там, плува, кара колело, много е лъчезарен...


Върти се в кръг, предполагам , че го прави много често. Подрежда играчките в редица, предполагам, че само така си играе. На 4г пише (много слабо разбирам английски, преводачката, тоест дъщеря ми я няма, за да се консултирам) само заглавия на филми? Яденето с ръце, за което говориш и липсата на страх допълват картинката. Не бива да се лъжем от снимките, аз също публикувам само добрите, но детето ми има и ужасни.
Аутизма се движи в много широки граници, затова проявите му могат да бъдат различни. От тотални аутисти до почти гении.
В първия клип  младежът би трябвало да е с високофункционален аутизъм, какъвто е например Синдром на Аспегер. Характерно е, че такива деца проговарят преди да проходят, отличават се с висока интелигенстност, но имат големи проблеми с общуването. Като деца разговарят като възрастни и предпочитат компанията на възрастни, и не умеят да играят с връстници.
За съжаление в 70% от случаите на аутизъм има умствено изоставане.

Ieppe ме изпревари с постинга, от което е ясно, че младежът е с ВФА. (Високо функционален аутизъм)

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 12:16 от ljuboznatelna

# 9
  • Мнения: 2 543
Любознателна, в официалния сайт на Жил пише, че е със синдром на Аспергер.

# 10
  • Мнения: 4 585
    Убеден съм, че в нашия форум някъде глядах видеоклипче за младежа, но с ограничения ми набор от думи на английски останах с впечатление че се занимава с архитектура. Графиките са много красиви.

# 11
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
    Убеден съм, че в нашия форум някъде глядах видеоклипче за младежа, но с ограничения ми набор от думи на английски останах с впечатление че се занимава с архитектура. Графиките са много красиви.

рисува - художник. Както го е обяснила Йепе.

Общи условия

Активация на акаунт