Можем ли да признаем греховете си?

  • 2 042
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Чета някои постинги тук във форума и си мисля : Колко малко са хората, които открито могат да признаят грешките си, а още по-малко тези, които признават греховете си.Страхът от чуждото неодобрение, от критиката, срамът от самия себе си кара хората да прикриват най-лошите си постъпки и качества.Стремим се да се покажем във възможно най-добрата светлина, всички да мислят колко сме добри и идеални.Не можем открито да приемем слабостите си, а истината е, че и другите около нас трудно приемат слабостите ни.Критикуваш другия срещу теб, караш го да се срамува от себе си, нападаш този, който е имал смелостта да признае грешката си, но самият ти не смееш да си признаеш, че и ти си грешил, може би по същия начин, а може би дори още повече.Колко е трудно да признаем греховате си, а колко е лесно да критикуваме другите.Трудно прощаваме и трудно разбираме, лесно нападаме и критикуваме, трудно признаваме своите грешки, а когато друг ги признава ние го нападаме.Всеки крие своите "мръсни тайни".Толкова ли е трудно да признаем греховете си?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Грешки правя, но грехове нямам. Няма пред кого. Винаги си признавам, когато сгреша и винаги се извинявам, ако разбера, че съм обидила някого.
За признание, не мисля, че тук е мястото да си признавам каквото и да било.
Не критикувам другите за неща, които самата аз правя.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Селия, това което описваш е съвсем нормално.Едва ли има човек, който би искал да изглежда зле в очите на околните.Всеки се стреми да е добър, да покаже най-хубавото от себе си!И всеки прави грешки.Няма безгрешни хора.
Фактът, че осъзнаваме това, ни прави повече хора дори  Hug
Да, искало ми се е понякога да скрия нещо, но истината винаги излиза на яве Hug Peace
А във виртуалното пространство....ми за повечето хора точно тук е мястото където могат да бъдат каквито искат да са.....
И аз мисля, че грешка и грях са две различни неща  Wink

# 3
  • Мнения: 495
нямам проблеми със самокритиката
уважавам същото и у другите
но, действително, това е рядко срещана черта, която показва сила на духа и добро самочувствие
важно е да осъзнаем, че, когато критикуваме себе си или другите, критикуваме конкретна постъпка , а не самия човек  Peace
а всеки може да сгреши  Wink

# 4
  • Мнения: 9 990
Много ясно, че признаваме греховете си.Но аз лично не го правя във форуми.Правя го пред хората, пред които съм грешна.Околните слабо ме вълнуват.Т.е. тези околни, от които не зависи животът ми, разбира се-като съседи и съседки и бегли познати.Пред останалите съм такава, каквато съм, а обидя ли някой, нараня ли-винаги идва момент на изясняване на отношенията.Нормално е.Критикувам и съм подложена на критика, но винаги вярвам, че е градивна.Ако пък не е-пак си има начини да ми бъде показано, или аз да покажа и така...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Не мисля, че тук е мястото, където
трябва да споделя греховете си.
Това са неща, които не им е мястото
във виртуалното пространство.
За грешките обаче нямам проблем.
Когато съм сгрешила се извинявам и
считам, че така е редно. Така ще възпитам
и детето си. Никога не ми е било трудно
да кажа " Извинявай ", но пък забелязвам,
че за доста хора е.
Подкрепям, че между грешка и грях разликата е огромна !!!

# 6
  • Мнения: 2 891
За мен няма разлика, дали ще призная за грешка в реалното или виртуалното пространство. Когато човек е честен и пред себе си, не му пречи да понася и критиките за действията си. Права си, че има хора, които правят забележка за неща, които самите те са извършили, но нали знаеш "На чужд гръб и сто тояги са малко!".

# 7
  • Мнения: 293
само две думи: широка душа, тъкмо го написах. Ей туй ми е най-кеф, като го срещна, било тук или риалити.

# 8
  • Мнения: 4 451
Да, признавам греховете си пред себе си и близките.

# 9
  • Мнения: 9 990
Разлика има дали ще е споделено във виртуалноито пространство грехът...или пред човек, който ще опрости греховете ти.Т.е-пряко засегнатият човек от някоя твоя простъпка.Кой го е грижа ако аз тук изложа личните си драми?Да получа два-три адекватни съвета и толкоз.Не е това идеята, а и много хора не искат да излизат от анонимност някаква/ това, че повечето се виждате по сбирки  е друго/Относно грешките и забележките.Може да се е случвало например да критикувам някого за нещо, което и аз съм вършила.Може да съм осъзнала какво съм вършила и от висотата на промяната да съм го направила, а може и на мен никой да не ми е показал, къде греша и да не знам, че е грешка...интерпретации много...
 Peace

# 10
  • Мнения: 1 416
Имам много грехове. Всичките си признавам - някои пазя само за себе си. За някои не се разкайвам. За други - искам прошка...
И в този форум съм споделяла част от греховете си...

# 11
  • Мнения: 15 619
Разбира се че е трудно.
Не съм срещала още човек, който да умее да си разголва дотам душата.
И аз не съм израстнала дотолкова... Mr. Green
И се хващам на моменти, как размахвам пръста, а аз не съм по-добра, и осъзнавам колко съм слаба.
Е, понякога успявам да не се вземам на сериозно и да се надсмея над кусурчетата си, но съм още в началото на пътя... Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 472
Севсем нормална човешка черта Grinning
Не се притеснявам да си призная недостатъците, но не бих ги разгласявала на ляво и на дясно.  Като всеки човек и аз съм допускала много грешки. Гледала съм да се извиня, ако направя нещо, което да е наранило или навредило по някакъв начин на друг човек. Грях имам само един, но не си го признавам. Той си е само за лично сомоосъждане Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 9 990
Имам много грехове. Всичките си признавам - някои пазя само за себе си. За някои не се разкайвам. За други - искам прошка...
И в този форум съм споделяла част от греховете си...

Странно, и аз имам грях, за който на този етап от живота си не съжалявам-това като какъв грях се брои?Т.е-за поведението ми и действията ми е имало първопричина, която ме е подтикнала и аз някак не се чувствам виновна, а си е класически грях... Thinking

# 14
  • Мнения: 1 731
Седемте смъртни гряха  :

1.Лен (униние,апатия,безделничество) - много рядко.
2.Чревоугодничество - много често (особено около Коледно-Новогодишното плюскане)
3.Гняв (ярост) - само, когато засегнат достойнството ми.
4.Алчност - не мисля.
5.Завист (ревност)  - мнооого съм ревнива.
6.Високомерие (гордост,горделивост) - не ми е присъщо.
7.Сладострастие (похот, блудство) - е, тук вече го закъсах...

Грях е различно от грешка!

Общи условия

Активация на акаунт