Хрема при новородените

  • 970
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравеите мами, много съм притеснена и за това ви моля да ми дадете съвети.Малкото ми съкровище има хрема и от време на време кашля и киха.Вие как се справяте?

# 1
  • Мнения: 388
Най-добре го заведи да го види лекар,защото при бебетата много бързо стават усложнения.Може кашлицата да идва от секретите в нослето,както и кихането,но все пак е хубаво да си го види педиатър.Ние също имахме хрема като бяхме на 2 месеца и слагах в нослето първо физиологичен разтвор и после капки,давах също и Вит.Ц на ампула  и вместо вода,пиеше чай( има на Хип чайчета,подходящи за новородено) и слава богу мина проблема.

# 2
  • Мнения: 88
Заведете го на лекар.Най-добре педиатър ще каже какво му е състоянието.Иначе може да му слаготе физиологичен разтвор в нослето и ампули витамин С.Също така чай от лайка.

# 3
  • Мнения: 417
Детето е твърде малко и трябва до го види лекар. Аз задължително бих поискала изследване на носен секрет /може да се окаже някаква ...кокова инфекция от родилното/. Ако педиятъра откаже с направление платено струва около 12 лева. Не слагайте вит. Ц в носа на толкова малко бебе може да увредите лигавицата, както и лайка, която е алерген. Успех дано да е обикновенна хрема и да си мине за седем дни.

# 4
  • Мнения: 539
много промивки с физиологичен р-р, аз слагах и капки коларгол1%.

# 5
  • София
  • Мнения: 903
Тъй като детето е много малко според мен най-добре е да се заведе на лекар. И моята дъщеря като беше на 10 дни имаше същите сипмтоми, заведох я при педиатърката и тя ми каза да и пръскам Стеримар.Той е много ефикасен и даже и сега като има хрема много ни помага.

Общи условия

Активация на акаунт