как да спра да кърмя детето ми без да имам проблеми с гърдите

  • 500
  • 8
  •   1
Отговори
имам бебе на 4 месеца и половина ,момче е и се казва Марио.кърмя го на всеки три часа по часовник само през ноща не се храни но искам вече да го отбивам малко по малко без да имам проблеми с гърдите тъй като имам много мляко .не мога да се изпомпвам с помпичка защото е равносилно на кърменето .питам се дали ако се подложа на диета{защото и без това имам нужда}сте постигна някакъв ефект.в смисъл ако започна да се храня по малко кармата ми ще стане по слаба и няма да му стига предполагам поне .чудя се дали сте се получи нещо нали казват че ако не се храниш добре ти отслабва млякото и започваш да го дохранваш ,на това се надявам newsm78

# 1
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
А защо искаш да го отбиваш  newsm78 Няма по-добра храна за детето ти от кърмата (предполагам знаеш),а и имаш много мляко  Thinking
в смисъл ако започна да се храня по малко кармата ми ще стане по слаба и няма да му стига предполагам поне .чудя се дали сте се получи нещо нали казват че ако не се храниш добре ти отслабва млякото и започваш да го дохранваш ,на това се надявам newsm78
Как така ще ти стане по-слаба кърмата  Laughing Няма такова нещо  Naughty
Кърмата ще ти намалее ако кърмиш по-рядко, освен това знам, че има хапчета за спиране на кърмата, но не знам как се казват не съм се интересувала тъй като не смятам да спирам да кърмя скоро!
Но всеки сам си решава сам за себе си!Щом си решила,че вече бебето ти не заслужава най-доброто, което можеш да му дадеш спирай с кърменето   baby_neutral

# 2
  • Мнения: 1 427
Мъничко ти е бебчето още, най-доброто за него сега е кърмата! За да нямаш проблеми с гърдите трябва отбиването да стане много плавно и постепенно. Поне няколко месеца ще са необходими за това! Peace

# 3
  • Мнения: 6 461
Бебчето е малко още ,давай му да суче млекце.По  този начин го предпазваш от разни вируси.
А и манджата винаги е с теб(където и да идеш Laughing)
А като минеш на Ам -трудоемка работа -стерилизирай,преварявай,трябва да купуваш АМ Wink
Споделям личен опит и знам кое е по-лесно.Голямото ми дете е било на АМ,а малкото на кърма.

Но както си решиш Peace.
Кърмата можеш да я спреш чрез таблетки.Тях трябва да ти ги изпише лекар.
А постепенно ако искаш ,то  трябва да намаляш кърменията (заместваш с АМ)
Можеш и да изчакаш още малко като почнете да се захранвате и тогва да почнеш да отбиваш бебчето.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кърменето е важно за бебето и отбиването е крачка, засягаща здравето му, затова е добре да се обмисли хубаво. Хубаво е, че предварително търсиш информация, за да можеш да организираш нещата с възможно най-малко проблеми за двама ви - а тези няколко месеца успешно кърмене са дали добър старт на детето.
Понякога майките смятат, че настъпили или наближаващи промени в начина на живот (напр. връщане на работа) налагат отбиване, но често е възможно да се направи подготовка и организация, която да позволява кърменето. В други случаи - когато майката се чувства нещастна и претоварена и смята, че кърменето е твърде натоварващо за нея - понякога се оказва удачно да се премине към смесено хранене (някои хранения да са кърмене, а други - АМ). Мислиш ли, че някое от тези предложения е възможно в твоята ситуация?
Очевидно наистина имаш много мляко, затова е добре да подходиш внимателно с отбиването, ако това наистина е желанието ти. В този случай е по-добре нещата да стават постепенно - по този начин гърдите ти ще се нагодят, без да ти създават проблем, а и бебето ще получава кърма по-дълго.
Един възможен вариант, който може да опиташ, ако си си дала по-дълго време за осъществяване на отбиването, е да си избереш едно хранене, на което да въведеш шише с АМ. Първоначално може да опиташ за това хранене да намалиш времетраенето на кърменето и след това да предложиш шише с добавка. Ако бебето не е пило досега от шише, може да му е необходимо време да свикне и да усъвършенства техниката. Този вариант има един съществен плюс - ако по някаква причина бебето прояви чувствителност (реакция на непоносимост) към АМ, ще може да се върнете към кърменето без проблеми.
Така постепенно може да замениш цяло хранене с шише (обикновено става в рамките на 2-3 дена), и през 3-4 дни (за да имат време гърдите да се нагодят към пропуснатите кърмения и да намалят производството) да премахваш следващите поред хранения. Ако усещаш дискомфорт и гърдите много се напрягат, може да изцеждаш по малко мляко (не до празно обаче, за да не се стимулира производството) до облекчение - това изцедено мляко може да замразиш и да даваш на детето и след отбиването на някои хранения.
Рязкото отбиване може да е рисково, когато има много кърма, защото създава сериозен риск за мастит и усложнения. Намаляване на кърмата в тези случаи е възможно както с медикаменти (носещи риск от неприятни странични ефекти за майката), така и с естествени методи без хапчета - описаният метод на премахване на кърменията едно по едно е най-щадящ, но има и по-бързи с използване на билки и естествени средства:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0
Витамин В 6 (пиридоксин хидрохлорид), приеман в големи дози - по 200мг на ден - също е ефективен начин за намаляване на кърмата при много майки.

# 5
добре де ама трябва да започна работа и трябва поне през деня да не кърмя

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съчетаване на кърмене и ходене на работа изисква организация и малко повече труд, но е напълно възможно - тук има няколко мами, които се върнаха на работа още когато бебетата им бяха по на 2 седмици (!) и успешно кърмиха (и продължават да кърмят) повече от година Grinning Също така има доста работещи мами с по-големи бебета, които могат да ти дадат много идеи как са се справили, без да прекратяват кърменето Grinning
Повечето мами успяват да се изцеждат 2-3 пъти, докато са на работа - в много страни има специфични привилегии за кърмещите майки. Сигурно и в Испания има законово положение по въпроса, а и един разговор с работодателя, където да представиш лекарска препоръка защо кърменето е важно за бебето и да уговорите как практически може да се осъществи изцеждането и съхранението на мляко в конкретната ситуация и място, може да са много полезни. Кърменето при ходене на работа има някои неудобства (цеденето с помпа, съхраняването и транспортирането на млякото в хладилна чанта) - но и ред предимства (здравословните предимства от продължителното кърмене за майката; здраво бебе, което боледува по-малко и съответно по-малко болнични и притеснения за майката; куп емоционални предимства - много майки чувстват изцеждането като връзка с бебето през работния ден, а и кърменето непосредствено след връщане от работа е един чудесен начин за релаксация и възобновяване на връзката с детето).
В зависимост от ситуацията изцеждането може да се избегне - например ако работиш близо до дома си и можеш да прескочиш до вкъщи за едно кърмене в обедната почивка или ако има кой да доведе бебето при теб на работа за кърмене. Още повече, че изцеждането е само временен вариант - с началото на захранването около 6-тия месец може едно кърмене да бъде изцяло заменено с твърди храни и така едно изцеждане да отпадне. За някои майки също така е възможно да кърмят само сутрин преди тръгване на работа и вечер след връщане, а през останалото време бебето да се храни с АМ от този, който ще се грижи за него.
Възможно е всичко това да предизвика известни промени в режима ви - но самото ти тръгване на работа също ще доведе до промени и вероятно предимствата на запазване на кърменето ще компенсират известните неудобства.
Ако тези варианти те интересуват, може да пуснеш отделна тема за съчетаването на кърмене и работа (търсачките не работят от известно време, иначе има и доста стари теми по въпроса) Grinning Сигурна съм, че ще успееш да намериш вариант, който да работи за теб в зависимост от ситуацията и разбиранията ти - не е нужно кърменето непременно да се разбира като всичко или нищо, средните варианти с кърмене и ползването на някакво количество АМ също са една възможност, която осигурява доста предимства за бебето и улеснява майката Grinning

# 7
  • Мнения: 2 829
С две ръце подкрепям Хедра!
Аз смятам че е важно поне първия месец след като тръгнеш на работа да продължиш да кърмиш. Твоето връщане на работа е голяма промяна и неизбежно стрес за бебето, а кърменето ще му помогне по-лесно да го преодолее. Струва ми се че отбиването ще донесе допълнителен стрес и за двама ви!!!
 Hug

# 8
ама ние вече се захранваме-на обед ядем и зеленчуково пюре а след обед-плодовои се кърмим естествено но по малко от обикновенно

Общи условия

Активация на акаунт