Бакшишът има претенции

  • 4 663
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 716
Не знам защо точно сега ми хрумна. Ето какво ме тресе от няколко години насам: Уж били много, уж бедни, уж все тях скубели - ДАИ, данъчни.... А когато поръчам такси за близко разстояние, те МИ ОТКАЗВАТ  #Cussing out Сега кажете - те ли са за жалене или аз? Само в София ли се наблюдава това явление? Или ми искат 2 лева за 1 км , или - ако поръчам по телефона - трябва да чакаме минимум 35-40 мин. Вчера се прибирахме с такси и бяхме свидетели на разговор между диспечерката и бакшиша:
- За къде е?
- Ами щом не е казал, значи си е от Мусагеница някъде пак в Мусагеница.
- Абееее, я го откажи тоя - вика нашият бакшиш - Ше му хода...
Не им ли е това работата?
А като се замисля, че сега ще се пазарят и ще лъжат като за последно.  #2gunfire Да не споменавам, че в новогодишната нощ да хванеш такси е цяло чудо. Подминават и не спират. Да се чуди човек защо са по улиците по това време  newsm78
Случвало ли ви се е?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тук не отказват, защото разстоянията са така или иначе близки, колкото и в отдалечен квартал да те водят. Но за София знам, така е както го описваш. Затова и смятам, че протестите им и исканията са им неоснователни. Не бих ги подкрепила.

# 2
  • Мнения: 5 370
Случвало ми се е да го спра в движение и да ми откаже, идиотът. Иде реч все пак за не по-малко от 2 км. Изглежда им е по-изгодно да кибичат по стоянките в очакване да хванат Господ за пардесюто-да ме прощавате за метафората, ама по-подходяща не ми хрумна.
Тоест, чакат балъци. Mr. Green Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 47 973
на мен лично ми е много неприятно,когато не мога да взема такси от нас до поликлиниката(на 2 спирки е),а ако успея да взема от вкъщи,то за навръщане пак няма да мога със сигурност...много неудобно е през зимата с две болни деца да се замъкнеш до там.но и да молиш за такси...абе то да са само такситата...

# 4
  • Мнения: 2 716
Е да! Но вместо да чака, може да изкара 1 левче за 3 минути и пак да се върне на гюме. Един искаше да ни свали защото поръчахме такси от Люлин до Младост ( домакинът беше пийнал), а живеем в Надежда   Joy Дип, че бяхме с бебе. Няма ли орган, към който да се обръщаме в такива случаи? Те пак си взимат такса при качване и т.н. И когато сметката е 1.23, ние плащаме 2.00 без да се пазарим. А пък като се сетя колко пъти са ни возили пияни  #Crazy

# 5
  • Мнения: 5 468
Бяхме с Гери в Александровска болница и ни изписват вече. Искам да поръчам такси чак за Люлин (това са сигурно 10 км) и звъня от автомат на 21 21. Само казвам: "Такси за Александровска болница"... и онази без да чуе за къде и що, ми затвори телефона #Cussing out.
Аууууу... пощръклях! Звъннах отново, вдигна ми друга и почнах да й пищя за колежката й. Карах се, карах се Twisted Evil, а тя подигравателно подвикна - "Абе, коя от вас е затворила телефона на някаква от Ал. болница?"
Пратиха ми такси. Но останах с впечатлението, че не им се занимава особено с болници. Сигурно очакват да кача труп вътре...

# 6
  • Мнения: 5 577
В Русе не са ми отказвали, за съвсем близо даже. Под 1 лв ми е било даже, но аз естествено оставям повече.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е да! Но вместо да чака, може да изкара 1 левче за 3 минути и пак да се върне на гюме. Един искаше да ни свали защото поръчахме такси от Люлин до Младост ( домакинът беше пийнал), а живеем в Надежда   Joy Дип, че бяхме с бебе. Няма ли орган, към който да се обръщаме в такива случаи? Те пак си взимат такса при качване и т.н. И когато сметката е 1.23, ние плащаме 2.00 без да се пазарим. А пък като се сетя колко пъти са ни возили пияни  #Crazy
В закона за таксиметровите превози си пише, че щом е на работа, таксиметровият няма право да ти откаже, ако ще и за 2 метра разстояние. Нали затова е първоначалната сума. Ама, ако ви се занимава оплачете се в Защита на потребителя.

# 8
  • Мнения: 677
Бакшишите са ми любимци..
След тях са портиерите/охранители..
За щастие не всички са такива..

# 9
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
В Пловдив на мен лично такова нещо досега(да ми откажат такси) не ми се е случвало.
А също и ако поръчам по тел. да чакам 35-40 мин. Макс. 6-8 мин.

# 10
  • Мнения: 46 508
Дано не звучи като реклама, но такситата "за 1 евро" не са ми отказвали курс, колкото и да е близък  Peace

# 11
  • Мнения: 2 716
Никооооол  Praynig Praynig Praynig дай номера им.
Ще те споменавам с добро! И целият ми род ще те обича!

# 12
# 13
  • Мнения: 5 468
Дано не звучи като реклама, но такситата "за 1 евро" не са ми отказвали курс, колкото и да е близък  Peace
Но ги чакаш по 1 час.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 160
Май тази практика (да ти отказват) я има само в София. Поне аз съм с такива впечатления, във Варна никога не са ми отказвали, нито съм чакала. А тук в София за разстояние под 2-3 лв те отрязват като "кисела краставичка" newsm61

Общи условия

Активация на акаунт