Отчаяна съм - Подути клепачи

  • 29 719
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 903
Вече не знам какво да правя. Сутрин винаги съм с подути клепачи. Усещам и парене по клепачите, не само сутрин, а и вечер, когато не са подути. Това продължава вече няколко години, като е на периоди/не съм забелязала някаква закономерност/.Ходила съм на лекар 2 пъти. Единия каза ,че е от хормоните и ще съм си така,  а другата лекарка - да не ям много сол ,че е от храната. Солта много съм я намалила. Аз от години се храня доста безсолно, все пак не мога съвсем безсолно да ям. И двамата твърдят, че не можело да е от бъбреци. В интерес на истината, от както се подуват доста пъти съм си правила изследвания, а през бременността още повече. Всичко е на ред.
Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо, да ми помогне. Не знам към какъв лекар да се обърна и какви изследвания да си направя, а не мога да живея повече така. Много съм притеснена Cry Благодаря ви предварително.

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей!
И моите клепачи се подуваха,докато не разбрах че имам проблем със щитовидната жлеза.Ходи ли на ендокринолог? newsm78

# 2
  • Русе
  • Мнения: 170
И аз имам същите симптоми. Изследванията на урината и кръвта ми са нормални. Ще следя темата с интерес.

# 3
  • Мнения: 2 211
Възможно ли е да си алергична към някои храни или козметика без да подозираш?

# 4
  • Мнения: 2 237
На мен в момента единия ми е все поддут.Ама аз си знам че имам алрегия от гримове.Дано при теб не е нещо сериозно  Peace

# 5
  • Мнения: 903
Ох, какво да ви кажа. Ходих на ендокринолог и ми изследваха точно щитовидната жлеза - TSH,който беше с понижени стойности. Понеже нямах симптомите, а и беше скоро след раждането, докторката реши да повторим след 1-2м. При повторните резултати всичко беше ок. Ходих и на ехография на щитовидна жлеза и също беше наред newsm78
За алергии, не знам. Допуснах и тази възможност и смених възглавницата от пера, със силиконова. при първите подувания още, спрях за няколко месеца да се гримирам. Нямаше подобрение. Дори и сега се гримирам 1-2 месечно. За друга козметика, не знам. Само крем за лице използвам от време на време. А от храна, не съм забелязала. Никога, дори и като дете не съм имала алергии, но това естествено не е гаранция.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Подуването от алергия е специфично и няма как да бъде объркано...Аз  съм алергична от един крем на Виши и така ми отича лицето като го ползвам, че се ужасявам направо.../това, докато разбера, че е от него, защото го ползвах доста дълго време без проблеми/. Освен това кожата става грапава, като обрината, но от безцветни пъпчици /Едем на Квинке/ и я усещам така, сякаш съм я мазала със спирт - изтръпнала... Sick

# 7
  • Мнения: 903
Нати, не знам дали е алергия, но единият ми клепач е на нещо като малки подутинки и като цяло си ги усещам дразнещи и дискомфортно. Определено не са ми гладки клепачите, но не ми се подува цялото лице, само при тях е проблема. А ако е от храна, как да разбера? Защото не ползвам често козметика.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, не знам дали е алергия, но единият ми клепач е на нещо като малки подутинки и като цяло си ги усещам дразнещи и дискомфортно. Определено не са ми гладки клепачите, но не ми се подува цялото лице, само при тях е проблема. А ако е от храна, как да разбера? Защото не ползвам често козметика.

Така, както го описваш не ми прилича на алергична реакция... Thinking
В рода ти има ли подобни случаи - може да е нещо наследствено...

# 9
  • Мнения: 903
Ами баба ми има проблеми с очите, но не приличат на моите оплаквания.
Уф, най-мразя да не зная какво ми има. Страх ме е да не е сигнал за някое сериозно заболяване Sad

# 10
  • Мнения: 7 640
диди, очните какво казват по въпроса с алегрията?
Тези подутинки отвътре или по кожата на клепачите са?

# 11
  • Мнения: 903
Аз само на очен май не съм ходила, ама след нова година ще ида. Те са много малки тези подутинки.
Снощи излизах и се гримирах и днес бях още по подута, но не мисля, че е само от грима, защото се гримирам изключително рядко - 1-2 пъти месечно. Какво ли ще е  newsm78

# 12
  • Мнения: 7 640
диде, на очен иди задължително

# 13
  • Мнения: 903
О, да. Задължително отивам след празниците Peace

# 14
  • Мнения: 903
Ох, момичета, ще се побъркам вече. Днес си правих изследвания  - урина и пълна кръвна картина. те показаха ускорена утайка, което било признак на възпалителен процес, но аз се разболявам, и най-вероятно е от него. Тогава доктора ми ме прати при специалист "вътрешни болести" И той като почна да ми мери пулс, кръвно. Изкара ме със пулс 120 и сега ще ми изследват сърцето и хайде, хапчета за сърце. слуша ми и белият дроб, а за клепачите в крайна сметка реши да ми предпише противоалергично. Ако е  е алергия щяла съм да се повлияя.
колко ли болести ще ми открият, с тези клепачи. А тези дни и на очен ще ходя.

Общи условия

Активация на акаунт