ядете ли майонеза през бременността

  • 17 060
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Здравейте, мами и кандидат-мами,

По принцип не съм фен на майонезата, обаче покрай празниците, част от специалитетите, които приготвям имат и майонеза в тях. Дори и да не ги ям, най-малкото ги опитвам, за да знам дали храната е станала добре на вкус. Та да попитам, редно ли е да се яде майонеза по време на бременност. Все пак нали се приготвя със сурови яйца. Надявам се да не направя някаква груба грешка с нея...

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
 Shocked!Аз,съм яла и се радвам на живо и здраво дете!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 043
Въобще не се бях замислила над това. Доста си хапвам в салатки.

# 3
  • Мнения: 7 723
И майонеза , и всичко, което ми се е ядало съм яла. Shocked
А защо се замисляш дали да я ядеш newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 480
Не мисля, че има проблем да си хапнеш. Готовите майонези се приготвят с яйчен прах.

# 5
  • Мнения: 640
Много благодаря за отговорите. Аз ползвам само готова майонеза, та поне за това да не се притеснявам. mylenka, замислям се, защото изгубих първото си бебе в 15 седмица, а така и не казаха причината. През сегашната се замислям за абсолютно всичко, което правя или ям. Хората са казали - парен каша духа:)

# 6
  • Мнения: 7 723
Renie78 , аз имам 3 спонтанни аборта, но повярвай ми, причината за това не е майонезата  thumbsup
Хапвай си смело каквото ти се яде, всичко друго е Божа работа  thumbsup
 

# 7
  • Мнения: 2 271
И аз съм яла!А със суров жълтък се правят само домашните майонези.Купешките се приготвят с яйчен прах-т.е. обработва се предварително!

# 8
  • Мнения: 693
Аз ядях докато бях бременна, сега кърмя и пак ям, нищо ми няма, а и си я обичам

# 9
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
много ми се ядеше, но получаваш ужасни киселини и само се облизвах край нея. не съм се замисляла за други проблеми, просто не издържах на стомашните проблеми и се въздържах

# 10
  • Мнения: 8 917
Не съм се спирала Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 019
Въобще не се бях замислила над това. Доста си хапвам в салатки.
Peace

# 12
  • Мнения: 5 362
И аз съм яла!А със суров жълтък се правят само домашните майонези.Купешките се приготвят с яйчен прах-т.е. обработва се предварително!
Peace
И аз съм яла майонеза,и все още ям Grinning

# 13
  • Мнения: 2 663
През първата бременност бях чела , че майонезата е в списъка с храните, които не се препоръчват по време на бременност и аз ги ограничих до минимум.А и не обичам майонеза, та ми е все едно

# 14
  • Мнения: 8 505
Да,разбира се!Всичко съм яла.

Общи условия

Активация на акаунт