отказва плодове

  • 385
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
маминки Hugмалкия  отказва всякакви плодове и пресни и плодови пюрета и приготвени от мен ,а вече е на 9 месеца и половина Sad
дали с  кърмата компенсирам това ,което би получил от плодовете или трябва да се притеснявам ?
иначе се кърмим ,само на обед хапва зеленчуково или месно пюре+кърма

мерси предварително Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 829
Не мога да дам конкретен съвет.
пробвала ли си да му дадеш да смуче парченце ябилка или друг плод? Може така да му стане интересно и евентуално да свикне с вкуса? newsm78
Дано получиш и по-адекватни съвети Embarassed

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
За компенсирането - компенсираш.
Пробвай иначе - прясно настърган плод, смесен с каша (ако яде) или парче плод в ръчичка - а още по-добре плод на кубченца и да си взима сам с ръка Simple Smile
Моята девойка доста късно прояде плодове - аз предлагам, тя не иска, аз предлагам, тя не иска - и така... Но не спирай да предлагаш по най-разни форми плод (различни плодове, различни консистенции, различни подредби в чинията) - не знаеш кое ще му хареса Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 461
Пробвай тази каша може пък да я хапва,понеже малкото ми дете до скоро отказваше всичко що е домашно .Това обаче го изпапа feeding
Слагам водичка да заври .
Обелвам и нарязвам една или две ябълки на кубчета.
След това ги бланширам(кубчетата да стоят във врялата вода не повече от 2минутки)
Пасирам ябълката ,като преди  това отцеждам водата и прибавям бисквитки (каквито ползваш за детенцето)
Пасираш до желаната гъстота (може и бисквитките да останат  по едро пасирани)
Ако ти се стори много гъсто можеш да прибавиш от водичката  в която са били ябълките.
Става много вкусно   chef
Може пък да започнете да ядете плодове така .При нас имаше успех.Голямото ми детенце също я хапва с охота
П.П МажО и той я прояде тази каша Mr. Green

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Пробвай различни варианти за предлагане на плодове. Може и да стане. Аз пробвах - при нас не сработи. Сина ми все още не яде плодове и нищо сладко, освен да си близне малко шоколад от време на време и близне е точната дума повярвай ми. В никакъв случай не насилвай детето да яде плодовете, давай зеленчуци щом харесва. С времето може само да прояви интерес. При Хриси има малък напредък от преди 2-3 месеца, разкарва се у дома с обелени ябълки и току простъргва по малко от тях  Mr. Green, за мен това си е голямо постижение  Peace. Добре си е детето, хич не се кося  Simple Smile. Педиатъра (който, в последствие смених) ме критикуваше как така няма да яде плодове и че едва ли не съм некадърна да му предлагам на детето, мъчихме се известно време взаимно и накрая реших, че не мнението на педиатъра е важно в случая, а детето. Всеки си има вкус, без значение възрастен или бебе.

# 5
  • Мнения: 4 915
Дъщеря ми някъде на вашата възраст отказа плодовете тотално - нито на каша, нито на пюре, нито на парченца, нито в течен вид (тогава за пръв път се опитах да й ги пробутам на сок - неуспешно).

Ами, като не ще - не ще. Не можах да я излъжа. Просто изчаках и веднъж седмично пробвах да видя няма ли промяна.
Така продължи около два месеца, после пак прояде плодове.

Храни си го разнообразно с другите продукти, кърми го и просто изчакай момента, когато пак прояви интерес към плодовете.

# 6
  • Мнения: 1 030
А купени плодови пюрета яде ли? Дъщеря ми ги обича, давам й ги с каша, защото само каша ми се струва безвкусно. Не съм й давала пресни плодове, защото до късно имаше колики и ме е страх да не ги провокирам. Но плодови яде - тиква, круша, сливи - и аз като ги опитвам ми се струват вкусни. А от пазара не знам доколко мога да бъда сигурна за контрола на нитратите - все пак се предполага, че бебешките храни се проверяват по-често и е по-сигурно, че нямат нитрати над нормата.

# 7
  • Мнения: 3 423
мерси милички
Бу  Hugс това ,че засега компенсирам с кърмене много ме успокои Hug
Бобчо има много странен вкус харесва безвкусната оризова каша,броколите ,картофите, заешкото и пуешкото-общо взето само това го кара да отваря уста.


мерси на всички за отговорите Hug
ВЕСЕЛА КОЛЕДА Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт