Комбинации за зеленчукови пюрета

  • 12 775
  • 26
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 66
Обръщам се към мамите, приготвящи сами пюретата на своите слънчица. Какви комбинации за зеленчуковите пюрета правите? Проблемът ми е че вси4ките които правя имат почти еднакъв вкус. Забражих да кажа, че ядем почти всички зеленчуци вече.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Е с толкова зеленчуци как така имат почти еднакъв вкус? Картоф, морков и лук има съвсем друг вкус от домати с ориз, примерно.  Rolling Eyes
Добавяш ли зелени подправки - лук, чесън, магданоз, копър, джоджен (гьозум), кервиз (целина), девисил, риган, чубрица и всякакви подобни? Зелените подправки променят драматично много вкуса на зеленчуковите пюрета - в положителна насока, разбира се.

# 2
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Ами комбинациите са страшно много - помисли си какви манджи готвиш за себе си и как комбинираш зеленчуците  и по същия начин ги прави за бебо. Ще ти дам някой примерни пюрета, които аз правя ( аз обаче на давам всички видове зеленчуци, поради проблеми):
1. Морков, карфиол, праз/в.лук и копър
2. Картоф, м-в, чушка, лук, чубрица
3. Ориз, грах, царевица, морков
4. Ориз, спанак, лук и чушка с чубрица и магданоз
5. Картоф с тиква
6. Ориз с тиква
7. Картоф с царевица, магданоз
Скоро ще правя  морков, чушка и леща с чесън.
Почти към всички от гореизброените можеш да добавяш и домат - аз не давам от него и не присъства в моите пюрета.
Това са основните комбинации, които правя аз. А колко много ще станат , ако даваш също  броколи, бр. зеле, тиквички, ч. цвекло и т.н.  Thinking

# 3
  • Мнения: 485
Аз правя  тиква,тиква+моркови,моркови+картоф,тиква+ориз,ориз+домати.Бе май общо взето най- вече тиква и картоф.О давала съм и грах с картоф.
Темата и на мен ми е интересна  Grinning Чудя се  Rolling Eyes ,кажете как я правите царевицата и от замразена или кутии?А карфиола и лука как се отразяват на бебета ви?

# 4
  • Мнения: 3 379
Довечера ще ти препиша от дневника на Гого нашите комбинации Simple Smile

Иначе и аз си мислех за този въпрос и дори смятах да предложа да заковем една тема, в която да напишем различни комбинации и други данни за домашно приготвяните пюрета.

Аз съм в процес на изготвяне на една таблица (всъщност попълвам си я от захранването насам), където попълвам доста полезно инфо за всяка храна като например от кога се препоръчва да се въведе, аз кога съм я въвела + възможни комбинации и други.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Като ги измислите съчетанията (обръч, топка... Wink) ги дайте да ги "мушна" в закованата тема за домашна кухня.

# 6
  • Мнения: 3 927
Никога не слагам много зеленчуци накуп. Бих казала, че винаги получавам различен вкус. Напоследък готвя така:

1. вариант
картоф + морков + лук + зелена подправка (копър, целина, магданоз) + зехтин (доскоро слагах масло, сега редувам)

2. вариант
ориз + морков + лук + зелена подправка + зехтин

Това са ми "основите", нарязани на кубчета, че бебка почва да дъвче. Отделно добавям още един зеленчук от следните:
спанак, карфиол, черв. цвекло, коприва, тиквичка, тиква, чушка, грах, зелен фасул, праз, отскоро броколи.
Сухи подправки още не слагам, но май трябва вече Thinking
Вкарала съм и лещата, сготвена с вариант 2, тия дни ще я дам чиста.....та така....

# 7
  • Мнения: 4 358
Valery, чубрицата се води алерген (научих го скоро).
Ако нямате проблеми с нея, не я изключвай изцяло, но не давай често.

# 8
  • Мнения: 3 334
Много комбинаций има,

аз вчера правих

картоф+морков+тиква+ориз+домат+лук+масло.

Използвам също така и замразените миксове и прибавям съответно или картоф+тиква+ориз-зависи какво липсва!

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Teodd
Обръщам се към мамите, приготвящи сами пюретата на своите слънчица. Какви комбинации за зеленчуковите пюрета правите? Проблемът ми е че вси4ките които правя имат почти еднакъв вкус. Забражих да кажа, че ядем почти всички зеленчуци вече.

Аз гледам от нашите манджи за комбинации, а също така и от комбинациите, които предлагат отовите пюрета.
Понякога си измислям.  Simple Smile

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: tedi_b
Valery, чубрицата се води алерген (научих го скоро).
Ако нямате проблеми с нея, не я изключвай изцяло, но не давай често.

Оф айде стига де.......... Sad  И тя ли.
Аз тъкмо започнах да я давам - 2 пъти съм давала за сега.
Мерси за информацията. Ще следя с повишени внимание за някакви аномалии.

# 11
  • Мнения: 4 358
Аз също давах чубрица без да знам и нямаше грижи при нас, но в Алергии ми казаха да внимавам.
Нали знаеш - важното е да не се прекалява  Wink

# 12
  • Мнения: 1 734
Ех колко интересна тема. Аз също често приготвям домашни пюрета та вече започнах да се изчерпвам в комбинациите. комбинирам - картоф, тиква, морков;  - картоф, морков царевица; - картоф, морков грах; - ориз, морков, грах;  -червено цвекло, картоф, морков. Още не съм пробвала броколи и брюкселско зеле, но ми се ще да опитам. Някой от вас чувал ли е да водят до алергии? И лук не съм давала, но ще почвам, че чувам че е много полезен

# 13
  • Мнения: 278
И аз отдавна искам да питам, ама все не ми остава време Simple Smile Веднага си копнах комбинацийките Stuck Out Tongue  Но искам да ви питам как давате ориза, в смисъл, пасирате ли го? Аз пробвах веднъж, то стана...ужас и повече не съм давала.

# 14
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Graciela
 Но искам да ви питам как давате ориза, в смисъл, пасирате ли го? Аз пробвах веднъж, то стана...ужас и повече не съм давала.


Аз лично го оставям да се развари хубаво, ако е необходимо добавям малко водичка - това за обикновения.
Кафевият ориз си го накисвам от предната вечер и пак го варя до разкашкване.
Не съм пробвала да го пасирам, но мисля че няма нужда.

Общи условия

Активация на акаунт