как се дава Осцилококцинум

  • 51 503
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 470
Мили мами, някоя от вас дали е давала Осцилококцинум на малко дете? Каква е дозата и през колко часа? Бързо ли се вижда ефект от него?
Става въпрос за дете на 1,5 г, 12 кг.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 6 243
не съм давала на толкова малко дете, моят син е доста по-голям, но мисля че се дава 1/2 ампула, разтворена във вода, поне 30 мин преди или след хранене. Спазва се общото правило при прием на хомеопатични лекарства - да не се приемат продукти с мента (напр. ментова паста за зъби)

# 2
  • Мнения: 1 655
Хомеопатичните лекарства не се дават в зависимост от килограми и тегло. Дозата не зависи от това дали пациента е бебе или възрастен човек.
Копирам ти обяснение на класически хомеопат за това как се дава осцилококцинум:

Осцилококцинум е само за начало на грип, след това няма да помогне на детенцето. Може да разтворите в 1 чаша вода 5-6 гранулки (макови зрънца), след като се разтворят разбъркайте интензивно течността 20 пъти по посока на часовниковата стрелка и дайте на детето (или на възрастен, който има нужда) два-три пъти през деня, като преди да дадете от течността, винаги разбърквате здраво с лъжичката. Ако няма ефект след това - значи вече е късно за осцилококцинум

Също така може да се дава веднъж седмично (по същата процедура) като превенция срещу грип.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
За твоето дете най добре е наистина да разтвориш 1/2 доза в една лъжичка с вода. По принцип се дава според състоянието на детето, ако е привантивно даваш половин доза седмично. Ако вече има изявена клинична картина даваш 3 пъти на ден.
Някой лекари казват, че и няколко гранулки са достатъчни, но аз винаги съм давала по половин доза, сега вече цяла, но не ги разтварям във вода а направо в устата ги сипвам и казвам да ги смуче. Иначе съм давала и когато беше много малка на 3 месеца.
Дава се 30мин преди хранене на гладно и жадно или 1час след хранене.

# 4
  • Мнения: 211
На опаковката е написана дозата за малки деца. Препоръчвам ти да се съобразиш с нея.
Но съм съгласна, че действа само при първите симптоми на грип.

# 5
Аз пък не съм съгласна, че изобщо действа този боклук Wink

# 6
  • Мнения: 694
Миналата година съм давала на детенце профилактично по 1 капсула всяка седмица. Тази зима също започнах да и давам, но резултат няма. Все е болна. Това лекарство е хомеопатично няма дразнещи ефекти. Моя приятелка е много доволна от него, но аз оставам без коментар.
В момента и давам витамини Мулти саностол по 1л. всеки ден.

# 7
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз давам на моя син всяка седмица по 1 доза разтворена в 20 мл вода , 15 мин преди хранене. Не се е разболявал. Прочети какво пише на опаковката.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна в момента с някакъв вирус, питах за Осцилоскокциума (не, че не и бях давала и преди) по една доза на 6 часа, аз го разтварям във вода

# 9
  • Мнения: 1 655
Хех, БОАРОН могат да си напишат и по две шишенца (дози) да се дават на един прием, за да реализират по-големи печалби. Уверявам ви че няма значение дали си дал една глобулка или 'дозата' според производителя - ефекта е същия.
Трети основен принцип в Хомеопатията - Лекарството се дава във възможно най-малкото количество и не се повтаря или променя докато не се е изчерпал ефектът от първата доза.

# 10
  • Мнения: 590
Цитат на: Svetla1
Хех, БОАРОН могат да си напишат и по две шишенца (дози) да се дават на един прием, за да реализират по-големи печалби. Уверявам ви че няма значение дали си дал една глобулка или 'дозата' според производителя - ефекта е същия.
Трети основен принцип в Хомеопатията - Лекарството се дава във възможно най-малкото количество и не се повтаря или променя докато не се е изчерпал ефектът от първата доза.


Точно така Grinning Броят на гранулите при хомеопатичните препарати няма значение. Важни са броят на приемите и потенцията на препарата. Моето бебе е на хомеопатични препарати от раждането си. Отразяват и се много добре. Осцилококцинум давам по 4-5 глобулки разтворени в 1 лъжика вода всяка седмица през зимния период. Давам й го с капкомерче за да  не го изплюе Simple Smile

# 11
  • Мнения: 17 407
ЩЕрката сега е болна , на 1г  и 1 м е. Давам 3 те  дози през 8 часа, а другите 3 - през 12. Това е по предписание на педиатър.

# 12
  • Мнения: 5 140
Цитат на: marry_72
Аз пък не съм съгласна, че изобщо действа този боклук Wink
                                                           Детенце се разболя около Нова година.Предписаха ми точно осцилукокциум+вит.С и нищо,станахме много по зле и се наложи антибиотик-Цефзил.Аз сега профилактично и давам Мултивитамол на д-р Тайс и хомеопатично- Есберитокс(за дечица в течно състояние)лесно се дава определен брои капки,от него съм доволна повече!  costumed050

# 13
  • Мнения: 1 655
Есберитокс не е хомеопатичен препарат.

# 14
  • Мнения: 299
Аз давам без да разтварям във вода  - на него много му харесва даже.

Общи условия

Активация на акаунт