Бременни от Бургас

  • 4 269
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте, бургаски бъдещи майчета!

Мисля че ще ни бъде полезно да си обсъждаме с вас разни теми които ни вълнуват в момента.  Simple Smile

Аз лично в момента се сещам за няколко въпроса.

Кой лекар следи бремеността ви? Доволни ли сте? Имате ли намерение да го ангажирате за раждането?

Ходили ли сте на фетална морфология? Ако не - възнамерявате ли да отидете? Къде в града се прави?

Наскоро разбрах че в "Св.София" са купили 3D Life ехограф. Някоя от вас пробвала ли го е? Аз се колебая дали да отида... Малко ми притеснява това че е съвсем нов и се съмнявам че лекарите ще умеят да боравят достатъчно добре с него. Още повече че имам съмнения че д-р Ангелов работи с него, а имам лоши спомени от него..

Имате ли някакви впечатления от частната АГ клиника в "Братя Миладинови"? Колко струва раждането там? Следят ли бременност и съответно правят ли някакви изследвания на бременни?

Засега това ми дойде на ум.

Очаквам включване от вас!

 Wink

# 1
  • Мнения: 644
Сигурно така се казваш! Радвам се, че някой най-после се обади и от Бургас!

Относно въпроса ти за лекар-гинеколог смело мога да твърдя, че съм много доволна от д-р Гамишев. И го препоръчвам на всяка бъдеща майка в Бургас! Много бих искала и той да ми изроди моето бъдещо ангелче, но всичко е съдба и ще видим!

Относно въпроса ти:
"Ходили ли сте на фетална морфология? Ако не - възнамерявате ли да отидете? Къде в града се прави? "

Дори незнам какво е това? Ще ме осведомиш ли? А за тези апарати?

За частната АГ дори не съм се интересувала, но мисля че ако им се обадиш ще те осведомят за всичко което те интересува!

Кога ти е термина ако не е тайна?

# 2
  • Мнения: 2 051
Здравей,
аз не съм бременна, нито съм от Бургас, но износих и родих дечицата си тук.
Малко коментари за лекари можеш да видиш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10705&highlight=%C1% … a2c444ac35ac9760d
Фетална ехография се прави между другото от по-добрите лекари, няма специализиран кабинет Confused Има майки от Бс, които са ходили на 3Д в Света София, предполагам, ще ти пишат повече.
Всички раждания са в Окръжна болница, за частната клиника забрави.
Лека бременност и питай за каквото се сетиш.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 287
Цитат на: Polya
Здравейте, бургаски бъдещи майчета!

Мисля че ще ни бъде полезно да си обсъждаме с вас разни теми които ни вълнуват в момента.  Simple Smile

Аз лично в момента се сещам за няколко въпроса.

Кой лекар следи бремеността ви? Доволни ли сте? Имате ли намерение да го ангажирате за раждането?

Ходили ли сте на фетална морфология? Ако не - възнамерявате ли да отидете? Къде в града се прави?

Наскоро разбрах че в "Св.София" са купили 3D Life ехограф. Някоя от вас пробвала ли го е? Аз се колебая дали да отида... Малко ми притеснява това че е съвсем нов и се съмнявам че лекарите ще умеят да боравят достатъчно добре с него. Още повече че имам съмнения че д-р Ангелов работи с него, а имам лоши спомени от него..

Имате ли някакви впечатления от частната АГ клиника в "Братя Миладинови"? Колко струва раждането там? Следят ли бременност и съответно правят ли някакви изследвания на бременни?

Засега това ми дойде на ум.

Очаквам включване от вас!

 Wink



Аз ходих в Св.София на консултации при д-р Ризова.Декември нямаше 3D ехограф.Не мога да кажа нищо лошо за нея,но има много пациенти и понякога те претупва.За Гамишев съм чувала ,че обяснява и е много внимателен.При Калчева съм ходила само веднъж -1 седмица преди да родя -видя ми се много мила.
Няма все още частен родилен дом,но да ти кажа в болницата не е чак толкова зле.Може да се каже ,че бях приятно изненадана.Дори има и любезни акушерки .
най-добре се уговори с някой-ще ти обърне внимание,иначе не се знае дали ще попаднеш на внимателни или груби лекари и акушерки.

# 4
  • София
  • Мнения: 193
Снежи, Поля се казвам наистина. Приятно ми е да се запознаем!  Wink

Терминът ми е 27.06. и ми е втора бременност. Избрала съм си лекар отдавна - ходя при д-р Лазарова. Тя изражда дъщеря ми преди 4 години и бях много приятно изненадана от отношението и професионализма й. Въпреки че първите ми впечатления от нея не бяха много добри...

Сега още като забременях започнах да ходя при нея и мисля отново с нея да раждам, ако се съгласи. Още не съм говорила за това.
Засега така съм се настроила за раждането и не съм се засилила към частната клиника, но все пак не е лошо да се осведоми човек  Simple Smile

Относно въпроса ти за фетална морфология - това е преглед на всички органи на бебето на видеозон. Обикновено се прави в 18-20 г.с. но мисля че и по-късно може. През първата ми бременност личната ми лекарка ме беше пратила при д-р Ялъмова, която огледа бъбреците и сърцето на бебето... Този път ми се иска да е по-основен този преглед. Затова и попитах дали някой знае гинеколог в града, който се е специализирал в това .
3D life са нов вид ехографи, които показват бебето триизмерно, образът е кафеникав и го виждаш като на филмче. Правят и запис на диск или видеокасета, за да си го гледкаш после.  Simple Smile

Vedrra, сигурна съм че в София са най-добрите специалисти, но не ми се пътуваше чак дотам  Sad
Но явно наистина Бургас е доста изостанал в това отношение...
Благодаря ти за линка за темата за бургаските лекари!
Не бях я намерила, макар че търсих такава преди време.

# 5
  • Мнения: 1 269
здравеите и от мен.Аз не сум от бургас а от несебьр но се интересувам за 4астните клиники.кажете нещо пове4е за св.софия.ниакои раждал ли е там?мои познати се насо4ват да раждат в варна сущо на4астно но на мен ми е страсхни4ко все пак е на 1.30 мин.аз не сум в булгария но мисля по вьпроса да се прибера да родия там но като 4ета из форумите маи ще си остана тук(извинявам се ако някои се по4уства засегнат)
благодря ви
леле как ми липства морето

# 6
  • Мнения: 687
Цитат на: mln
кажете нещо пове4е за св.софия.ниакои раждал ли е там?

Ами никой не е раждал там, защото не предлагат такава услуга  Simple Smile  Същото важи и за АГ клиниката в Бр. Миладинови.
Единственият вариант за раждане в Бургас е Окръжна болница. Назад има доста интересни теми по въпроса, може да потърсите.

# 7
  • Мнения: 948
Здравейте майчета от Бургас!
Аз ходя при д-р Сияна Драгнева - тя следи бремеността ми и смея да кажа съм много доволна от нея. Все още не съм говорила с нея за раждането,но май трябва вече да го направя.
Относно за 3 D ехограва в Св.София мисля ,че още не са започнали да преглеждат на него.
Ами това е засега от мен - радвам се че и ние от Бургас се увеличаваме.
Желая на всички ви леко бременеене и успехи! #Milti

# 8
  • София
  • Мнения: 2 011
Здравейте и от мен.
Аз ходя при д-р Ризова в "Св. София". Разбира си жената от работата, обаче наистина много народ при нея .....и претупва, затова не мога да кажа че съм мн. доволна...Но предимство е че работи със здравната каса.
Ходих на ехограф миналата седмица (дори ми записа бебчето на видео касета), но нямаше 3D ехограф за съжаление. Neutral Face

# 9
  • Мнения: 54
Zdraveite i ot men,
az ne sam mnogo "ve6ta" v zanaiata-tova mi e parva bremenost i sam samo v 11 sedmica. Hodia pri doktor Kal4eva , mnogo e pekana samo ako moje da ne pu6i v kabineta ina4e vsi4ko e ok.
S priskarbie i az potvarjdavam 4e v 4asnite kliniki v bs ne se praviat rajdania, koeto e nerazbiraemo za men, a v okrajna bolnica usloviata sa mnogo potresava6ti. Vse pak kuraj i leka bremenost ot men

# 10
  • Мнения: 779
''...но да ти кажа в болницата не е чак толкова зле.Може да се каже ,че бях приятно изненадана.Дори има и любезни акушерки . '' Shocked  Shocked  Shocked
Моето мнениеза условията в  Окръжн е ,че по- зле от това няма на къде!!!Крайна мизерия!!!! Confounded
А за акушерка мога да ти препоръчам Стефка Узунова. Аз раждах при нея и съм страшно доволна-беше много внимателна и мила и идваше да ме вижда почти всеки ден докато бяхме в болницата.Дорийска беше на смяна когато ме приеха и мога да кажа ,че ако не беше тя щях да родя на другия ден  Hands Thumbsup (в смисъл,че ми помогна да родя по-бързо с някакво хапче ) и се държа страхотно.
А консултациите ми ги водеше Вълкадинова(поликлиника Бургас) и от нея съм много доволна,въпреки че ме съветваха да я сменя.
Надявам се да съм ти била полезна.Ако искаш по-подробна информация ми пиши на лични.
Успешно бременеене,леко раждане и едно здраво розово бебче ти желая! newsm51

# 11
  • Мнения: 390
аз също съм на мнение, че в болницата не е чак толкова ужасно. Отврат е в предродилна и родилна зала, но там ти пожелавам да не се заседяваш много. Горе при бебета беше бих казала добре и наистина всички са много грижовни и любезни. Също съм чувала добри приказки за Стефка Узунова, мен ме изражда акушер Яна Ченешева и съм изключително доволна и благодарна на тази жена.

# 12
  • Мнения: 644
Aз мога само да допълня, че втори път дано не ми се налага да родя в болницата в Бургас!!!

# 13
  • Мнения: 928
Цитат на: 2 в 1
мен ме изражда акушер Яна Ченешева и съм изключително доволна и благодарна на тази жена.
Аз също бях при нея-единственото,което мога да кажа е,че тя е наистина невероятен човек,много търпелива и внимателна,както и добра в професията си.Цял живот ще и бъда благодарна и се надявам за в бъдеще,ако имам второ детенце-пак тя да ме изражда.Иначе за д-р Лазарова съм чувала добри отзиви,при д-р Калчева съм ходила на частни прегледи-наистина е внимателна и винаги обяснява.Късмет ти желая и леко бременеене от мен! Wink
    ПП.В Окръжна болница наистина е голяма мизерия..едвам издържах. Sick [/list:u]

    # 14
    • Варна
    • Мнения: 11 340
    Цитат на: Mal4o
    '
    А за акушерка мога да ти препоръчам Стефка Узунова. Аз раждах при нея и съм страшно доволна-беше много внимателна и мила и идваше да ме вижда почти всеки ден докато бяхме в болницата.


    Също раждах при нея и съм изключително доволна и благодарна за отношението й. Много мила жена! И при нас с бебка идваше да ни вижда всеки ден след раждането и да пита как сме!

    Общи условия

    Активация на акаунт