отново за захранването

  • 443
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Здравейте мами!
Най-после започнах да захранвам Марти преди 2 дни с безмлечна оризова каша, която приготвям с кърма. По ваш съвет я приготвям на око и не спазвам определени пропорции. Въпроса ми е: До какво количество трябва да достигне дозата каша след 10 дни и трябва ли да заменя хранене с нея или да продължа с къменето? Преди или след кърмене да давам каша? И кога да включа пюре- по кое време на деня спрямо кашата?
Благодаря ви за помоща!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 381
Здравей!
До годинка най-добре да не заместваш хранене.Основната храна на бебче е кърма, а другото е за запознаване с нови вкусове.
Аз бих давала толкова, колкото му се иска на бебчето-води се по него.
Кашата предлагай 1/2 или 1 час след кърмене.Пюрето може да даваш сутрин/обед, а кашата-следобед.
Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 49
Зависи каква схема на захранване си избрала. Ако си решила да заместваш хранене, щом си започнала с кашата, първо замести след обедното с кашата. Съветът ми е да не заместваш повече от 1 хранене на месец. Количеството е колкото изяде бебка, или, ако е на 5 - около 150 гр., 6 м - 160 гр. и т.н. спрямо възрастта (не видях на колко е). Зеленчуково пюре можеш да дадеш на обяд.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 390
До годинката ти препоръчвам да не заместваш хранене, а да си въвеждаш едно по едно нещата само да ги опитва.

# 4
  • Мнения: 6 461
Една майка във форума беше писала това:  (ще се опитам да я цитирам)

До годинката първо предлагаш кърма,след това слагаш масата.
След годинката първо слагаш масата и след това предлагаш кърма.


Не замествай хранене до годинката ,защото с всяко заместено хранене кърмата ти ще намалява.
Първо го накърми добре детенцето и след това предложи твърдата храна ...а пък колкото изяде Wink

# 5
  • Мнения: 277
Благодаря ви , мами:)
И аз не искам да замествам хранене все още и затова исках съвет от вас. Опитвам да му давам кашата 1час след като съм го накърмила, но почти не яде. Явно не му се яде...колкото толкова.

Общи условия

Активация на акаунт