Кажете как да направя грис с мляко за бебока?

  • 1 014
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Не мога да го направя нещо не се получава.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не знам колко е голямо детето и дали ще го правиш с мляко, или вода, но разлика няма в приготвянето.Слагаш за заври 200мл. мляко(вода).Като започне да ври сложи захарта и гледай да не е много силен котлона. Слагаш 2 равни с.л. грис и бъркаш постоянно.Не трябва да става на бучки, за това бъркането тябва да е интензивно.Когато започне да става гъсто като боза го махаш от огъня и сипваш в купичка.Ако си го правила с вода слагаш лъжица адааптирано мляко и разбъркваш хубаво.Като го направиш няколко пъти, сама ще усетих при каква гъстота е най-добре да се отстрани от огъня.

# 2
  • Мнения: 1 271
1л прясно мляко
1 кафена чашка грис
захар на вкус
Кипва млякото, слага се захарта, гриса, бърка се докато стане като рядка боза и се сипва в купички
там се сгъстява още докато изстива

при тези пропорции ще има и за теб и за тате  Heart Eyes освен за бебока
  chef

# 3
  • Мнения: 6 461
Ето в библиотеката има рецепти:

http://biblioteka.biberonbg.com/index.php?section=5&page=3

Каша от грис
Продукти: 25 г грис, 200 мл мляко, 200 мл вода, 20 г захар, 10 г масло, ванилия.

Приготвяне: Към врящата вода на тънка струя се прибавя грисът и се оставя да ври. Постепенно се прибавя подсладеното горещо мляко. Накрая се прибавят маслото и ванилията.
 



# 4
  • Мнения: 373
аз първо карамелизирам 1 с.л. захар и прибавям 200мл мляко, после захар на вкус и 2 с.л. грис. Става карамелен грис и Дея се спуква да яде.

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
аз първо карамелизирам 1 с.л. захар и прибавям 200мл мляко, после захар на вкус и 2 с.л. грис. Става карамелен грис и Дея се спуква да яде.
Хареса ми твоя вариант, но със сигурност ще намаля захарта. Аз съм лоша майка и захар повече от пълна чаена лъжичка на 200 гр. не давам.
Иначе, по въпроса на magiata аз приготвям гриса точно като Биляна.

# 6
  • Мнения: 63
Аз го правя като Биляна, но установих, че синът ми го обича по- редичко, затова слагам две чаени лъжици грис, а използва само кафява захар. Предварително грисът го накивам за малко във вода.

Общи условия

Активация на акаунт