ПРИСПИВАНЕ

  • 1 451
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!
Дъщеря ми е вече на 1 год и 2 месеца и продължава да заспива на ръце.Правих опити да я оставя в леглото за да заспи сама,но тя започва да играе и когато разбере,че няма да и обърна внимание и започва да вика, да се инати и на мен ми домъчнава и хайде пак на ръце.
Пробвах какво ли не,вземах я на леглото,лягахме заедно, гушкахме се, но не става.
Кажете Вие как приспивате Вшите деца?
javascript:void(0);

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 15:14 от plam_st

# 1
  • Мнения: 7 723
ОООООО, много ми е познато това!   smile3555
Голямата ми дъщеря съм я друсала до 2 и половина на ръце, по 40 минути, пеейки около 200 пъти Зайченцето бяло Shocked
След това дойде един момент и сама пожела да заспива самичка Peace

Малката, пък си заспива сама, откакто се е родила.  sleepuu
Веднъж плачеше и аз реших да я гушна и да я приспа, а та ги ококори едни големи очи Shocked, много неестествено й се видя Shocked

# 2
  • Мнения: 6 164
Аз само да кажа, че между прЕспиване и прИспиване има разлика.  Peace Аз влязох да пиша, защото мислех, че ще пътувате и ще спите някъде /щото ние такива ги обмисляме с мъжа ми сега/, но темата не била такава.  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 041
Аз само да кажа, че между прЕспиване и прИспиване има разлика.  Peace
И аз се заблудих  Grinning,ама със съвсем други неща... Whistling
А за приспиването-и аз преди люлеех Марти на ръце-30 минути го приспивам,а той спи 20 мин  #Crazy Но от както той си направи режим за съня,ми е по-лесно.Започна да спи през 2 часа и аз знам кога да го сложа да легне.Е,не заспива сам,лягам до него и го гушвам  Peace

# 4
  • Мнения: 94
Ние сме на 5 месеца и поливина и заспиваме само на ръце.Други начини не признаваме за сега Wink

# 5
  • Мнения: 1
И аз имам същия проблем. Не иска да заспива сама. Като беше малка си заспиваше съвсем самичка. Сега е на година и 5 месеца. Първоначално се получаваше - "четеше" си книжка и си заспиваше сама. Но сега се скъсва от плач и на мен ми домъчнява.Влизам в стаята да я успокоя. Но се превръща в терор. Иска да стоя надвесена над леглото й по един час. По някаква причина не може да заспи. Мисля, че се страхува. Не знам какво да правя.

# 6
  • Мнения: 1 910
Слагам го в леглото му, давам му играчката му за сън и биберона, погалвам го по главата, казвам му спинкай и илизам. Заспива си сам.

Но така действаме от 3-тия му месец. В началото стоях и го галех по главичката, галех му веждичките, пеех му, слушахме музика. Рано или късно заспиваше. Освен това леглото му го ползваме само, за да спи. Никога не сме го оставяли целенасочено там да си играе например. 

Според мен обаче, колкото е по-голямо детето, толкова по-трудно е да свикне по нов начин да заспива. Има няколко варианта.
1.Продължавате така, до като тя сама поиска сама да ляга.
2. Пробваш упорито всеки ден,  не ходиш при първото проплакване, но и не я оставяш дълго да плаче. Опитваш да създадеш някаква поредица от събития, които я настройват за това, че ще ляга. Децата са традиционалисти. Wink
3. Или пък я оставяш да плаче и да заспи, когато се умори.
Аз лично съм за втория подход.  Wink

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 01:01 от 7of9

Общи условия

Активация на акаунт