Speciale Natale или Мами в Италия - Част 34

  • 15 498
  • 264
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в част 34 на темичката мами в Италия!

Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! newsm10

Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроениe

newsm51

МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia:
Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste               
misty5 (МИРА) - Trieste

Piemonte:
Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
Еluana (ЕЛЕНА) - Alessandria

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                            sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                       antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         gioia(ЮЛИ)- Milano

Emilia Romagna:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana:
Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:
makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
denise(ДЕСИ)-Roma
Vesna 27(...)-Roma

Campania:
dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:
Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio

Sicilia:
milix (МИЛЕНА) - Palermo


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29
Част 30
Част 32 и половина,Част 33

Поради големия интерес ето:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 16:06 от Giorgia

# 1
  • Мнения: 5 475
Един път и аз да се появя на точното място и време!



Честита ни нова Коледна седмичка!  Hug

Бягам на зъболекар.. Sick

Лек ден на всички!   bouquet

# 2
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Добре дошли в част 33 на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия!
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроение!

МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia:
Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste               
misty5 (МИРА) - Trieste

Piemonte:
Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
Еluana (ЕЛЕНА) - Alessandria

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                            sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                       antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         gioia(ЮЛИ)- Milano

Emilia Romagna:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana:
Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:
makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
denise(ДЕСИ)-Roma
Vesna 27(...)-Roma

Campania:
dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:
Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio

Sicilia:
milix (МИЛЕНА) - Palermo


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29
Част 30
Част 32 и половина,Част 34

Поради големия интерес ето:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ


въх сега за първи път се загледах в картата по_сериозно, 4е то ние сме много народ бе Rolling Eyes
Жалко, 4е не вси4ки пиШат. Айде лек ден на вси4ки, за мен е последен, нямам никакво намерение да работя Sunglasses

# 3
  • Мнения: 708
4естита ни коледна теми4ка,браво на Гери   bouquet

Ех 4е хубави пожелания на Кала.....да ти се връ6тат тъпкано 

Еххх пак се размислих върху написаното от Влади.Ама съм съгласна с Миленката,явно са си отделно слу4еи,понеже наистина не съм 4увала от никой друг за такова отно6ение,а имам доста приятелки дето родиха все в разли4ни болници.
Явно кофти късмет,ама както ве4е казах Влади забравяй вси4ко и от сега нататък само хубави моменти.

Бремитата изоб6то да не се пла6ат,понеже не ми се вярва да има друг такива болници.Само да отбележа,4е по време на моето раждане слу4их на моя доки,ама не за6тото се бяхме уговорили,а просто слу4айност.Ама като се има в пред вид 4е 12 4аса се мъ4их,нормано е,4е дойде ред на моя доки да застъпи на смяна   hahaha
Ина4е аку6ерките ми спукаха сака,доки ми се яхна на корема 2_3 пъти да помогне на беба да излезе.....вси4ко останали сами с Матейко си свър6ихме......той ми казва6е кога да напъвам,каза ми 4е вижда косата на беба и 4е прили4а на мен (дън дрън одрала му е кожата   Crossing Arms )
Добавка на беба даваха постоянно понеже след всеки мой опит за кърмене не наддава6е ни6то.Памперси и тем подобни си бяха от тях.Всяка сутрин ни преглеждаха,гледаха как са 6евовете,какво е те4ението.....е вярно не са ни мили,ама то сама си вър6их тази дейност.Ина4е беба като се появи веднага ми я сложиха на корема за което съм много благодарна понеже ти остава спомен за цял живот.
Та такива разни работи.....така е бремита споко,сигурна съм 4е едва ли на друга 6те се слу4и не6то толкова кофти.

Ако не се 4уем пак весели празници на вси4ки.нека дядо Коледа ви донесе много красии подаръци.
За мен миналата Коледа бе6е един огромен ко6мар,надявам се тази да е прекрасна оба4е 


Много цунки от мен и от Алето за вси4ки златни форумски лели    bouquet
 

# 4
  • Мнения: 1 467
Весела Коледа и от мен! Аз сигурно ще се навъртам, защото съм си тук в почивните дни, нямам никакво желание да ходя никъде, искам вкъъъъщииии!:)

# 5
  • Мнения: 3 425
Добро утро:)

Едно топло начало на деня:)


ВЕСЕЛИ КОЛЕДНИ И НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ!!!  bigdance2

НА Gogo04,Рiccola,Мisty5,Еluana,Ginger!,Аntoegabi,Medea & BeaZtiE,Vanesa79 и Rositsa ДА СЕ РАЗПИСВАТ ПО-ЧЕСТО ПРИ НАС  newsm03 

НА Гинчето,Лени,Сонита и Гери, ЕДНА ПРЕКРАСНА БРЕМЕННОСТ  preggo ПЪК МОЖЕ И С БЛИЗНАЦИ  newsm04

НА Влади,Бимба,Клеми и Денис, ПОСПАЛИВИ И УСМИХНАТИ БЕБЧЕТА  smile3504

НА Мкдирокова,Пиколина,Миликс и Моргъс ЛЕКО И ЩАСТЛИВО ОЧАКВАНЕ   Two Hearts

НА Весна,Само Вески,Феям,Дани и Италина ПОСЛУШНИ ДЕЧКОВЦИ И МНОГО ПОЗИТИВНИ МОМЕНТИ  newsm10

НА Лейди,Краси и Леля ни,ЕДИН ПРЕКРАСЕН КАВАЛЕР  married


На Джоя и Дессита(както и аз съм в таз група),ДА СИ ПОЖЕЛАЕМ ГОДИНА ИЗПЪЛНЕНА С РАДОСТИ И МНОГО ЛЮБОВ,ПЪК КЪМ КРАЯ И' ВТОРО СЛЪНЦЕ  Heart Eyes 

ДОННА АЛ ВОЛАНТЕ....ТЕБ ВСЕ ОЩЕ СЕ  ЧУДЯ КЪДЕ ДА ТЕ ВКЛЮЧА .... newsm78 МАЙ МИ СЕ ИСКА КЪМ БЪДЕЩИТЕ БРЕМИТА  Mr. Green ...АЙДЕ ЧУВСТВАЙ СЕ ВКЛЮЧЕНА  newsm51




И НА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ,МНОГО ЛЮБОВ И УСМИВКИ ПРЕЗ ЦЯЛАТА ГОДИНА  Heart Eyes

БЛАГОДАРЯ,ЧЕ ВИ ИМА  Heart Eyes


Дано не съм изпуснала някой....да ме извини предварително, моля   bouquet

Миленче, и един модем за вашата къща ви пожелавам вече е време да напишете писъмце на Баббо-то  Joy

Джоя,извини ме....включихте  Peace



Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 17:46 от Kaлa(Bella13)

# 6
Влади, съжалявам много за това, което си преживяла.
Единственото нещо, коети ми се иска да те посъветвам е да си починеш и да се наспиш. Не знам майка ти дали е още тук, за да ти помага. Нека мъжът ти поеме детето за една , две нощи.  Кажи на гостите да престанат да идват, да не ти пука ако някои се обиди.
И още нещо, педиатърът не ти е казал чак толкова лоши неща. Тук бебетата се мерят веднъж на 1, 2 седмици, не се навличат. Не сам кърмила, но знам, че тук кърменето е на поискване.
Абе най – важното е да си починеш малко. И ако ти олеква като разказваш, разказвай на всички, аз така правех. 

# 7
Кала мерси много са пожеланиата! Joy
На мен едно слънце ми стига. Сега чакам слънчицата на другите.
Весели прасници на всички!

# 8
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Влади, съжалявам много за това, което си преживяла.
Единственото нещо, коети ми се иска да те посъветвам е да си починеш и да се наспиш. Не знам майка ти дали е още тук, за да ти помага. Нека мъжът ти поеме детето за една , две нощи.  Кажи на гостите да престанат да идват, да не ти пука ако някои се обиди.
И още нещо, педиатърът не ти е казал чак толкова лоши неща. Тук бебетата се мерят веднъж на 1, 2 седмици, не се навличат. Не сам кърмила, но знам, че тук кърменето е на поискване.
Абе най – важното е да си починеш малко. И ако ти олеква като разказваш, разказвай на всички, аз така правех. 


gioia,  Hands Clap  Hands Thumbsup

Влади, ако го теглиШ след всяко кърмене хептен Ще изфириясаШ, дуШа. То нали си му ли4и дали се е наяло, или не. Освен това първия месец, докато си направи някакъв режим и свикне да су4е добре, може малко по_4ести4ко да кльопа, не можеШ да се тормозиШ и да теглиШ през 4ас/два. Да не говорим колко се успява да се свърШи добре тая работа... с бебето, което се мърда, 10/20грама "баллано" всеки път.

# 9
  • Мнения: 6 167
Добър ден!
Кала, Hug Hug Hug

Гери, в първия постинг има малка грешка - пише част 33, а сме 34  Peace

# 10
  • Мнения: 1 100
Ех, 4е хубаво: пак нова теми4ка Heart Eyes

Сега подред:

4естито мом4енце на мама Клеми, на леля Италина и баба Краси  bouquet Да ви е жив и здрав и много да ви радва. Клеми, 4акаме те, бързо възстановяване пожелавам и да ни навестиШ скоро Hug

Влади, мила Теодор4о много готин, сладък, бонбон4е Heart Eyes папкам, обожавам бебенца Grinning
Сега за другото: ееееееееееех ма,4е работа, ужас Sick По добре недей го мисли ве4е, да се тровиШ. Гледай си миШленцето и загърби другото. Много съжалявам за преживения от теб коШмар, друг път болницата здравата Ще я проверим преди да и се доверим.
И аз като другите да кажа, 4е все мисля, 4е това е изолиран слу4ай (надявам се Rolling Eyes). нямам оплаквания около болни4ните грижи и престой при раждането. Peace

Кала, прекрасни пожелания, думи нямам, прегръЩам те Hug

Така, както прегръЩам и вси4ки останали, с пожелания за много хубави моменти около празниците и през Новата Година. Много се радвам на времето, прекарано с вас. Пожелавам на вси4ки ви сбъднати ме4ти и много здраве Hug

И аз незнам дали Ще пиШа пак скоро, но си мисля за вас и гледам да ви 4ета,

До скоро  bouquet

Целувки от нас с Раето
 Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 425
Ей ме на пак:)))

Чакайте и аз барабар с всички да си разкажа  Mr. Green

И аз съм много доволна от нашата болницата т.е. от матернита-та,макар че доста отиват да раждат в Пиза и Чечина,щот тук лоша слава и се била носела на болницата,но вече се пооправя!Всеки ден минаваха на визитация,мацките от Нидо-то обясняваха някои неща за кърменето!Единствено,че в руминг-ин т.е когато си в стаите с бебето заедно не идваха да ни обясняват и тем подобни,но тва не е кой знае какво!Пампи и превръзки и мрежени пликчета(така им викаше Влади май???) са от тях...за бебетата само дрешки искаха!Само коппетте за нас си купувахме!
От педиатрията също съм доволна,тъй като бях обявила,че имам една особеност на пъпната връв,която в 2% от случайте води до малформации и бебето веднага му направиха допълнителни изследвания(освен кръв,урина,очен пеглед,които са за всички)!После ме викнаха да му направят и хромозомна картина(като амницоентезата)!За нищо не съм плащала!

Влади,и аз това щях да ти кажа....вярно Тедо е трябвало да си навакса,но не е нужно постоянно да си с кантара!А и е много важно първия месец поне да го слагаш на гърда на поискаване,за да ти се урегулира млекоотделянето особено ако не преливаш от кърма!

Джоя,не дей така...2 слънчица са по-добре от едно;)

Къде ли изчезна Сарденското мамче???Даже и на картата го няма???

Айде нямаме малко:)

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 17:15 от Kaлa(Bella13)

# 12
  • Мнения: 5 475
Сърдечно благодаря за пожеланията на Кала! Hug

Бягам след малко и понеже не знам дали ще ви "видя"  Wink


Oще веднъж Весели празници на всички! Wink Hug

# 13
  • Мнения: 1 545
Е, Кала, мноооого благодаря! Два пъти си постнала пожеланията, и двата пъти си че забравила  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
То вярно, че напоследък имам малко време за писане, ама чак пък да ме забравиш.......

# 14
  • Мнения: 1 545
ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА!
ДА Е ПЪЛНА СЪС ЩАСТИЕ, ЗДРАВЕ, ЛЮБОВ И КЪСМЕТ!
ДА Е МИРНА И СПОКОЙНА, БОГАТА И РАДОСТНА!

Общи условия

Активация на акаунт