Там, където играе бебето.

  • 1 244
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Мили момичета, имам едно питане към вас.Вкъщи имаме дървено детско легълце с решетки  1crib, в което Мона спи откакто се е родила.То винаги е било с обиколници.Имаме и кошара, която е с меки стени.Проблема е, че Мона не желае да стои в кошарата да играе през деня, тясна й е и се чувства изолирана   Sob, докато, когато я оставям в нейното легло няма никакъв проблем, харесва й и си играе с удоволствие.За да ме вижда обаче едната стена на кошарата /решетъчна/ трябва да е без обиколник, а по този начин тя постоянно си удря главата в дървените решетки.От друга страна педиатърката препоръча да стои в такова легло, за да може постепенно да се хваща за решетките и да се изправя.Не знам какво да правя и къде в крайна сметка да я държа, тя си удря главата по 100 пъти, понякога като е по-силно заревава.Вие къде държите бебето да играе през деня?

# 1
  • Мнения: 284
На земята Peace

# 2
  • Мнения: 5 362
Абсолютно същата ситуация беше и при нас.Все едно за Калина разказваш Селиа,разсмя ме дори.Извинявай за отклонението.
Ами аз махнах обиколника от решетката,защото любопитството и стремежа за изправяне надделя. GrinningУдряше си главата,но нямаше как по друг начин.И Калина много се върти,докато спи и най-редовно се чуваха удари в решетките на леглото,а понякога дори и съпроводени с рев.
Но без обиколника й беше по-добре да вижда,да се хваща да сяда,а по-късно и да се изправя.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
На земята, на спалнята, в нейната кошарка, тя е от тези за игра и спане, т.е. меките. Все още спи на горното ниво и ме вижда. Но аз я оставям да си играе сама за да свикне, че не съм постоянно при нея. Иначе на Ани й омръзват много бързо игрите, почва да пищи, че нещо не влиза в устата й и много се тръшка. Не признава активната гимнастика, така че я използвам за килимче.

# 4
  • Мнения: 3 499
Проблема е, че при нас е тесничко, т.к сме в гарсионера и на земята просто няма къде да я оставя.А и в креватчето съм по-спокойна, ако се наложи да отида до тоалетната или до кухнята, т.к. сама си я гледам и по цял ден сме си само двете.А педито изрично подчерта да не я уча на спалнята, защото после няма да иска сама, защото там няма къде да се държи, за да се изправя и за да я науча на поне малко самостоятелност.И тъй като тя пълзи от 5 месеца и вече перфектно прескача всички прегради /възглавници и прочее/  и за секунди стига до ръба на леглото просто там не мога да я оставя и за секунда сама или без да е вперен погледа ми в нея.

# 5
  • Мнения: 7 723
Няма нищо лошо в това, детето да си играе в дървеното креватче, newsm07 щом там му е добре. И аз се притеснявах, че си удря главата.  Banghead
Имай впредвид, обаче, че само звука на дрънчене от кревата е силен, а удара не е чак такъв. И през нощта, докато спи и се изтряска в стената на креватчето, аз си изкарвам акъла,  #Puppy dogа тя си спи.   sleepuuСамо се чува страшно Shocked Shocked

# 6
  • Мнения: 667
Дъщеря ми се научи да се изправя в кошара (тези от плат които са). Аз слагах различни играчки и я оставях по малко сама и всеки ден по още малко докато свикне, че там се занимава с играчките  Peace

# 7
  • Мнения: 475
 1cribМоят съвет е да разнообразяваш местоположението й.Дръж я в легълцето,после я мести в кошарката или на земята,или пък на спалнята,така няма да й омръзва и всеки път ще се чувства на ново място,защото бебчетата бързо забравят.Засега! newsm07

# 8
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Синът ми е на почти 11 месеца и откакто се е родил е в дървено креватче с висока решетка,по цял ден си играе в него и съм спокойна,че няма как да падне,а аз мога да си свърша нещо,защото като теб го гледам сама през деня.Не искам да ти казвам колко пъти на ден си удря главата в решетките,но удара не е силен и не го боли.Единствено ако когато му дрънне главата и съм наблизо издам звук на уплаха започва и тои да плаче.А между другото въпреки.че винаги е бил в легло с решетки започна да се изправя едва преди 2 седмици.

# 9
  • Мнения: 1 949
Откакто се научи да пълзи - на близо 5м - е на пода, заедно с всичките си играчки. А ако трябва да свърша нещо или да ида до WC, я оставям в кошарата й (тя е от тези, които са с мрежа отстрани). 

# 10
  • Мнения: 9 894
нека се удря, нищо няма да й стане. Синът ми постоянно се блъска в решетките, от съвсем малък досега - наистина само шумът е в повече.

# 11
  • Мнения: 6 461
Тошко беше същия с удоволствие си седеше в кошарата и страшно много обичаше да си играе там,въпреки ,че си блъскаше главата от време на време. 1crib
Докато Пламен не можах да го науча да играе в кошарата все на земята си играе .Постилам му едно губерче -стой и гледай каква игра пада. newsm32
Където на детенце му е най-добре нека там да си играе и забавлява. Flushed

# 12
  • Мнения: 5 026
Аз цялото легло съм го завила с различни завивки, защото обиколниците не вършат работа. Ето виж какво представлява леглото му в момента.

# 13
  • Мнения: 6 390
на одеало и на земята Peace

# 14
  • Мнения: 1 382
Най-вече на земята, държала съм го и на дивана, но задължително с някой до него

Общи условия

Активация на акаунт