някакво образувание в матката при бебето...

  • 695
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Вчера бях на ЖК, и при бебето в матката се е образувало някакво уделеляване(прилича ми на топка).Док каза само че е рано да се определи какво е и спомена нещо за миома.бебето се развива добре, до сега като сме го гледали на ехограф  всичко си беше нормално.Ако на някой му с е е случвало нещо подобно моля споделете.Док.не каза нищо, а следващата ми консултация е чааак на 17.01.не зная какво да мисля...
П.  Доуточнявам намира се на вътрешната стена на матката вътре при бебето.

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 10:30 от Zoia_Alex

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 127
При първата ми бременост се оказа, че имам миомен възел, който откриха обаче по време на секциото. Преди това никой не го беше видял на видеозона. На твое място аз бих се консултирала с друг лекар.

# 2
  • Мнения: 5 362
Док каза само че е рано да се определи какво е и спомена нещо за миома.
Док.не каза нищо
Този док нещо не ми харесва newsm78
Как така ще се съмнява за миома и няма да каже нищо?
Натискай го да те прегледа по-обстойно и да ти каже какво е.
Допитай се и до друг гинеколог ако трябва. Peace

# 3
  • Мнения: 5 391
И на мен ми откриха миомен възел по време на бременността.
Важно е къде е разположен, дали от вътрешната, дали от външната страна и имаше още едно положение, което док ми беше обеснявал, ама не помня точно.
Консултирай се с друг лекар, не виждам причина ако е такова доктора ти да не може да го диагностицира сега.

# 4
  • Мнения: 7 803
и на мен ми видяха неЩо, предположиха 4е е киста. сама иz4еzна след месец някъде  Rolling Eyes

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
бих те посъветвала да се консултираш евентуално и с др доктор - защо не ти обяснява хубаво? дори да не може дсега да диагностицира - да ти обяясни в какво се съмнява, защо сега не може да ти каже какаво и т.н.
непрофесионално е да си мълчи и да те притеснява още повече

# 6
  • София
  • Мнения: 2 686
При първата ми бременост се оказа, че имам миомен възел, който откриха обаче по време на секциото. Преди това никой не го беше видял на видеозона.

И при мен така... Ходех всеки месец на видеозон, бях и на триизмерен и никой не видя миома колкото главата на бебето! Лекаря ми се беше уплашил по време на секциото, като я видял. Заради нея бебо не можа да се обърне, а заради седалищното предлежание и понеже е седял и леко на една страна има леко изкривяване на гръдния кош.
При всички положения трябва да те наблюдават много по-сериозно и по-често от обичайното. И не се притеснявай, ако се уголемява, тези гадости се подхранват от бременността. Като родиш ще се свие. А, друго, което се сещам. Не се спрепоръчва да се маха по време на секциото, защото от бременността много се кръвоснабдяват и е опасно. Затова и аз ще се оперирам 2-ри път, за да я махна.

Общи условия

Активация на акаунт